ورزش 3/ شهر خودرو با سيد مهدي رحمتي يک شروع فوق‌العاده در فصل جديد داشت و آنها در اولين گام ماشين‌سازي را با سه گل بدرقه کردند. 
حالا رحمتي با اميدواري بيشتري به آينده و موفقيت تيمش فکر مي‌کند، او که سال‌ها يکي از بهترين دروازه‌بان‌هاي فوتبال ايران بود، آنقدر جاه‌طلب است که در مربيگري هم به دنبال افتخارات دوران بازيگري‌اش باشد. البته رحمتي هنوز از دنياي فوتبال خداحافظي نکرده و شايد دوباره او را در چارچوب دروازه ببينيم.
رحمتي در گفت‌وگوي اختصاصي با همشهري ورزشي به سوالات پاسخ مي‌دهد.
از پيروزي برابر ماشين‌سازي شروع کنيم و شروع بسيار خوبي که در ليگ برتر داشتيد. 
خدا را هزار مرتبه شکر مي‌کنم که ليگ را با برد شروع کرديم. در اين مدت مسئولان باشگاه، بازيکنان، کادر فني و ديگر اعضاي تيم از جمله تدارکات و کادر پزشکي همه زحمت کشيدند تا با شرايطي مناسب ليگ را شروع کنيم و خوشبختانه اولين بازي را هم برديم. با اين حال راه سختي در پيش داريم چون ليگ برتر ايران مثل يک ماراتن است، با اين حال اميدوارم اين روند را ادامه دهيم.
ظاهرا شما هم از تعطيلي بدموقع ليگ راضي نيستيد؟
اين موضوع به تيم‌هايي که برنامه‌ريزي کردند و در زمان مقرر، تمرينات و ديدارهاي تدارکاتي را با سخت‌ترين شرايط را پشت سر گذاشتند، لطمه مي‌زند. ما هم يکي از اين تيم‌ها هستيم.
امسال چه هدفي را براي خودتان در ليگ برتر ترسيم کرده‌ايد؟
تيم ما براي فصل جديد بازيکنان زيادي را از دست داد و نفراتي هم که به تيم اضافه شدند با نظر و تفکرات خودم آمدند. ما تلاش کرديم تا يک هماهنگي بين بازيکنان جديد و بازيکنان فصل گذشته ايجاد کنيم و اين هماهنگي در آينده هم بيشتر خواهد شد. تيم ما جوان‌تر شده و تلاش مي‌کنيم تا نتايج دلخواه را بگيريم و به هدف‌هايي که داريم نزديک شويم. ترجيح مي دهم در مورد هدف‌هايمان صحبت نکنم ولي تلاش مي‌کنيم تا نتايج خوبي بگيريم و هواداران را خوشحال کنيم. بايد از آقاي حميداوي هم تشکر کنم که شرايط لازم را براي موفقيت شهر خودرو فراهم کرد، ما اردوي خوبي داشتيم و امکاناتي هم که در مشهد در اختيارمان گذاشتند، مي‌تواند کمک زيادي به شهر خودرو کند.
بعد از منع حضور بازيکنان خارجي، قيمت بازيکنان ايراني به شدت بالا رفت. فکر نمي‌کنيد برخي از بازيکنان ايراني بالاتر از حد ممکن براي فصل جديد پول گرفتند؟
وقتي قرار است برخي تصميمات براي فوتبال ما گرفته شود، به خوبي در مورد آن تصميم فکر نمي‌شود و نتيجه‌اش همين مي‌شود که ديديد. من معتقدم که فوتباليست‌ها زحمت مي‌کشند، خصوصا در اين شرايط سخت که بيماري کرونا وجود دارد و شرايط اقتصادي هم سخت است ولي منع حضور بازيکنان خارجي، قيمت‌ها را مثل حباب کرد. برخي مبالغ نبايد اينقدر بالا مي‌رفت و اگر بازيکنان خارجي اين اجازه را داشتند به فوتبال ايران بيايند اين اتفاق رخ نمي‌داد.
تيم شما هم بابت گران شدن بازيکنان ايراني ضرر کرد؟
ما در زمينه جذب بازيکن زود اقدا کرديم و قبل از اين گراني بازيکنان موردنظرمان را گرفتيم. از فصل گذشته هم اکثر بازيکنان با ما قرارداد داشتند و فقط اکبر صادقي کاپيتان ما قرارداد نداشت که با ايشان هم صحبت کرديم و در نهايت در شهر خودرو ماندگار شد. ما يک دفع وسط مي‌خواستيم که هنوز هم جذب نکرديم ولي دنبالش هستيم. ليست ما هنوز جدا دارد در ضمن يک سهميه ليگ برتري هم مي‌توانيم بگيريم.
ظاهرا برخي باشگاه‌ها قبل از شروع ليگ با بازيکنان و مربيان شما مذاکره کردند که اين موضوع باعث ناراحتي‌شان شده بد؟
بله، ولي دوست ندارم از تيمي اسم ببرم. برخي تيم‌ها با مبالغي هنگفت با برخي بازيکنان ما که تحت قرارداد شهر خودرو هستند مذاکره کردند که اين حرفه‌اي نبود. از بازيکنان هم تشکر مي‌کنم که پاي قراردادشان با شهر خودرو ايستادند و در کنار ما ماندند.
چند هفته پيش در زمين چمن هتل آکادمي ديداري با عادل فردوسي‌پور داشتيد که به او گفتيد از فوتبال خداحافظي نکرديد. بالاخره قرار است مربيگري کنيد يا همچنان در فکر بازي کردن هستيد؟
من هنوز براي خداحافظي از فوتبال تصميمي نگرفتم. مگر روز اول که آمدم سلام کردم که حالا بخواهم خداحافظي کنم.
فصل گذشته هم از لحاظ فني شرايط خوبي داشتيد، حيف نيست که ديگر بازي نکنيد؟
اگر شرايط زانويم اجازه مي‌داد بازي مي‌کردم ولي بايد به زانويم برسم که البته اين مسئوليت جديد کارم را سخت کرده است. حالا بايد ببينم شرايط در آينده چگونه پيش خواهد رفت ولي در ايران مربيگري واقعا سخت است و فکر نمي‌کردم مربيگري اينقدر سخت باشد. من فعلا درگير مسائل تيم هستم ولي اگر زانويم اجازه بدهد و در اين زمينه مصدوميت و مشکلي نداشته باشم، انشاالله بازي خواهم کرد.
مربيگري سخت تر از دروازه‌باني است؟
مربيگري سخت‌تر است چون بايد در يک تيم 40 نفر را اداره کنم. وقتي در فوتبال ايران مسئوليتي را قبول مي‌نيد قطعا کار شما سخت است. 
در مربيگري الگوي خاصي داريد؟
من فوتبال‌هاي روز دنيا را مي‌بينيم و يک مربي مي‌تواند از هر تيم يا از سبک هر مربي استفاده‌هاي لازم را ببرد. من الگوي خاصي ندارم.
مربي مورد علاقه‌تان چه کسي است؟
نمي‌دانم. سوال سختي پرسيديد.
فکر مي‌کنيد امسال کدام تيم مدعي اول قهرماني است؟
تيم‌هايي که هزينه‌هاي هنگفت انجام دادند مي‌توانند مدعي باشند. ليگ امسال به دو قسمت تقسيم مي‌شود ولي از حالا نمي‌توان گفت کدام تيم شانس اول است.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد