ايسنا/ سرمربي کروات تيم ملي برخلاف کارلوس کي‌روش توجهي به اسامي ندارد و تا حد امکان بازيکناني را به تيمش دعوت مي‌کند که در تيم باشگاهي خود نيمکت‌نشين نباشند.
فهرست جديد تيم ملي فوتبال براي بازي دوستانه با بوسني در شرايطي اعلام شده که بازيکناني مانند عليرضا بيرانوند، مهدي طارمي، سردار آزمون، علي کريمي، عليرضا جهانبخش، مهدي ترابي، محمد محبي و ... دعوت نشده‌اند. در اردوي قبل هم بازيکناني مانند سعيد عزت اللهي و کريم انصاري فرد غايب بودند که ويژگي مشترک همه اين بازيکنان، نيمکت‌نشيني يا دور بودن از شرايط مسابقه است.
در واقع اسکوچيچ در دو اردوي تيم ملي بازيکناني را انتخاب کرده که در تيم باشگاهي خود به ميدان مي‌روند و نيمکت‌نشين نيستند. اين وضعيت بازيکناني شاخص تيم ملي را که در باشگاه هاي خود جايگاه ثابتي ندارند، به دردسر مي‌اندازد.
اگر چه اسکوچيچ هدفي را هم از اين موضوع دنبال مي‌کند. او نمي‌خواهد با دور کردن اين بازيکنان از فضاي تمرينات باشگاهي، شانس حضور آن‌ها در ترکيب اصلي را کاهش دهد و اميدوار است بعد از پنجره فيفا دي، بازيکناني مانند بيرانوند، طارمي و جهانبخش به ترکيب اصلي را پيدا کنند.
با اين وجود، رفتار سرمربي کروات نشان مي دهد که او بازيکنان نيمکت نشين را در برنامه‌هاي اصلي خود قرار نمي‌دهد؛ در حالي که کارلوس کي‌روش در مقطعي بازيکنان بدون تيم باشگاهي مانند آندرانيک تيموريان، اشکان دژاگه، سعيد عزت‌اللهي و ... را هم به تيم ملي دعوت مي‌کرد.
در نتيجه در فاصله دو سال تا جام جهاني، اين بازيکنان کليدي بايد تمام تلاش خود را به کار بندند تا جايگاه خود را در تيم ملي به دست بياورند و به گروه محدود اسکوچيچ نزديک شوند.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد