ورزش 3/ مهاجم ايراني پورتو پس از ورود به زمين روند بازي را به سود تيمش تغيير داد تا به برتري مقابل پورتيموننسي برسند.
در يکي از مسابقات هفته هفتم ليگ برتر پرتغال، تيم پورتو که مثل تمام بازي‌هاي اين فصل مهدي طارمي را در ترکيب نمي‌ديد و روي نيمکت داشت، از ساعت ۲۱ امشب در استاديوم دو دراگائو مقابل پورتيموننسي قعرنشين قرار گرفت.
پورتيموننسي شروع غيرمنتظره‌اي داشت و توانست در دقيقه ۱۴ روي توپ ارسالي از جناح راست زمين و ضربه سر چکشي بتو به گل برسد و تيم پورتو را در زمين خود عقب بيندازد.
مهدي طارمي که همواره فرصت کمي به‌عنوان يار جانشين در پورتو به دست مي‌آورد، امشب براي نخستين بار و پس از آسيب ديدگي ماتئوس اوريبه، از دقيقه ۳۱ ديدار با پورتيموننسي به‌عنوان يک تعويض اجباري وارد زمين شد که پس از حضورش روند بازي کاملا به سود تيمش تغيير کرد.
ستاره ايراني پورتو سه دقيقه بعد از حضور در بازي از ميانه زمين پاس خوبي به خسوس کرونا داد و خلق موقعيت کرد تا اين بازيکن با پيشروي تا محوطه جريمه پورتيموننسي پيش رفت که شوت او به تور کنار دروازه خورد.
پورتو پس از حملات پياپي بالاخره در دقيقه ۳+۴۵ موفق شد روي ارسال دقيق سرجيو اوليويرا از کرنر سمت راست زمين و ضربه سر امبمبا گل تساوي را بزند تا نيمه اول با نتيجه يک بر يک تمام شود.

ستاره ايراني پورتو که تشنه موفقيت در هفتمين بازي فصل ليگ برتر پرتغال با لباس پورتو بود، تنها ۴۹ ثانيه پس از شروع نيمه دوم روي سانتر زيباي سرجيو اوليويرا از جناح راست زمين موفق شد با جاي‌گيري مناسب پشت مدافع پورتيموننسي و ضربه سر نخستين گل خود را در تيم جديدش به ثمر رساند.
طارمي پس از باز کردن دروازه پورتيموننسي، ضربه محکمي به توپ زد و فرياد شادي در دو دراگائو سر داد تا به نوعي از زير فشار انتقاداتي که عليه نيمکت‌نشيني او در پورتو و عدم گلزني‌اش در تمام رقابت‌هاي فصل ۲۱-۲۰۲۰ مي‌شود، خارج شود و پاسخ محکمي به آنها بدهد.
ستاره ايراني پورتو که پس از گل در آغوش هم‌تيمي‌هايش قرار گرفته و انگيزه بيشتري براي ادامه بازي پيدا کرده بود، در دقيقه ۷۱ هم با ضربه سر دروازه پورتيموننسي را تهديد کرد که گلر حريف توپ ر ا در اختيار گرفت.


طارمي در دقيقه ۷۸ با پيشروي تا پشت محوطه جريمه پورتيموننسي پاس در عمق خوبي به موسي مارگا داد که او هم با پاس در عمق اوليويرا را در موقعيت تک به تک قرار داد، اما اين بازيکن با فرصت‌سوزي توپ را تبديل به گل نکرد و دروازه‌بان حريف با پا مقابل شوت او ايستاد.
در دقيقه ۸۸ مهاجم ايراني پورتو در ميانه زمين توپ‌گيري کرد که همين اتفاق موجب شد تيمش ضد حمله بزند و در ادامه روي پاس خسوس کرونا و شوت زميني اوليويرا گل سوم را به ثمر رساند.
پورتو که در هفته گذشته ليگ برتر پرتغال مقابل فريرا شکست خورده بود، امشب موفق شد با درخشش مهدي طارمي به برتري ۳ بر يک خانگي برابر پورتيموننسي دست يابد تا ۱۳ امتيازي شده و موقتا در رده سوم جدول ليگ برتر پرتغال قرار بگيرد.

مهدي طارمي، آقاي گل فصل گذشته ليگ برتر پرتغال در حالي امشب موفق به زدن نخستين گل خود در پورتو شد که طي ۶ مسابقه اخير داخلي و دو ديدار مرحله گروهي ليگ قهرمانان اروپا برابر منچستر سيتي و مارسي فرانسه نتوانسته بود به اين مهم دست پيدا کند.
گل اول طارمي در فصل ۲۱-۲۰۲۰ مقابل تيمي به ثمر رسيد که هدايت آن را پائولو سرجيو، سرمربي سابق صنعت نفت آبادان برعهده دارد؛ او پس از مسابقه به داوري ديدار با پورتو معترض شد و معتقد بود قبل از گل اول حريف خطا اتفاق افتاده است
ستاره ايراني پورتو در شرايطي گل ارزشمندي مقابل پورتيموننسي به ثمر رساند که براي نخستين بار طي ساليان اخير به اردوي تيم ملي دعوت نشده است.
بدون ترديد اين گل مي‌تواند جايگاه طارمي را در پورتو محکم‌تر کرده و کاري کند تا او از ديدارهاي بعدي تيمش در ترکيب قرار بگيرد؛ بازي آينده پورتو دوم آذرماه در جام حذفي خواهد بود که انتظار مي‌رود اين تيم با مهاجم ايراني خود وارد اين مسابقه شود.

ستاره ايراني پورتو پس از پايان اين بازي و براي نخستين بار در اين فصل به‌عنوان بهترين بازيکن از نگاه باشگاه انتخاب شد


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد