آي اسپورت/ ليگ بيستم به‌خاطر ممنوعيت جذب مربي خارجي به محل ظهور مربيان دهه شصتي و تئوريسين تبديل شده؛ اتفاقي که خيلي هم مبارک است. يکي از اين مربيان آقاي وحيد بياتلو است که در نود اروميه چهره شد و اين فصل هدايت ماشين‌سازي تبريز را برعهده دارد. استاد بعد از نخستين باخت ليگي برابر شهرخودرو چنان به تنگ آمده که خطابه‌اي نمناک در نشست خبري ايراد کرده و گفته دلش مي‌خواهد به حال اين فوتبال گريه کند. مشکل سرمربي ماشين گويا قوانين ايفمارک است که اجازه نداد چند بازيکن اين تيم به ميدان بروند. او به رئيس ايفمارک يعني زهره هراتيان طعنه زده که: «يک زن تصميم‌گيرنده فوتبال ايران شده است. » خب يعني اگر آقا بود، مشکلي وجود نداشت؟
سبک بازي‌ات را عوض کن 
کمال کاميابي‌نيا آنقدر کارت‌هاي رنگي گرفته که همه را کلافه کرده. نخستين اخراجي فصل پرسپوليس بعد از بازي با سايپا داوران را مقصر دانسته و گفته: «يا بايد پستم را عوض کنم يا ليگم را. » تغيير ليگ را خيلي توصيه نمي‌کنيم، چون تجربه ليگ قهرمانان آسيا در چند سال اخير نشان داده استاد کاميابي‌نيا اتفاقا زيرنظر داوران بين‌المللي خيلي راحت‌تر از زمين اخراج مي‌شود. به تعبيري او بايد قدر داوران آسان‌گير داخلي را بداند. از سوي ديگر بقيه جاها کمک داور ويدئويي دارند و کلا به سود کمال نيست که تصاوير خطاهايش بازبيني شود! پس شما لطف کن همين جا بمان، اما سبک بازي‌ات را عوض کن. اينکه آدم يک کارت داشته باشد، بعد در يک قدمي بازيکن حريف قيچي برگردان بزند و يک دقيقه بعد لب خط طولي آنطور تکل برود، تقصير هيچ‌کس نيست جز خودش.
فقط اسمش را مي‌شنويم 
بعضي بازيکنان هم هستند که اول يک اسم در مي‌کنند و بعد چند سال زير سايه همان اسم به استراحت مي‌پردازند. رضا شکاري عزيز از همين دسته است؛ بازيکني که زماني در ذوب‌آهن و تيم ملي جوانان درخشيد و گاردين از او به‌عنوان يکي از ۶۰ استعداد آينده فوتبال آسيا نام برد، اما الان سال‌هاست که خبري از او نشده. در اين مدت اسم رضا شکاري را فقط موقع تغيير تيم شنيده‌ايم؛ آن هم تغييراتي که غالبا مسالمت‌آميز نبوده و با کلي تبعات حقوقي انجام شده است. از ذوب‌آهن به روبين‌گازان، از گازان تا دم در پرسپوليس، از آنجا به تراکتور و حالا هم فسخ يکطرفه با تيم تبريزي. مي‌گويند شکاري دوباره گزينه پرسپوليس شده است. خيلي هم خوب؛ فقط کاش در اين مدت کمي هم فوتبال بازي کردن، هنرنمايي و گل زدن از او مي‌ديديم.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد