آي اسپورت/ مسعود سلطاني‌فر در سخت‌ترين شرايط دوران وزارت خود قرار دارد، اوضاع نابسامان ورزش ايران از يک سو و رها کردن حوزه‌ي جوانان وزارت از سوي ديگر باعث شده که حتي مجلس بابت عدم استيضاح و طرح  سوال از سلطاني‌فر تحت فشار باشد ولي آن‌چه مشخص است سلطاني‌فر از بابت مجلس خيالش راحت است چون اگر غير از اين بود به کارهاي عجيب و غير متعارف خود ادامه نمي‌داد. جدا از موضوعاتي که به آن اشاره شد نحوه‌ي اداره‌ي سرخابي ها هم براي سلطاني‌فر به قوز بالا قوز تبديل شده است.
سلطاني‌فر بر خلاف ادعاي خود که براي اداره‌ي دو تيم پرهوادار کشور تبعيضي قائل نشده است به خوبي نان باشگاه پرسپوليس را از استقلال جدا کرده است تا با تمام وجود و توان به اين تيم کمک و خدمت کند. اين حرف نه يک ادعاي ساده است و نه يک توهم که در سال‌هاي اخير هواداران استقلال به آن متهم شده‌اند، همين چند وقت پيش بود که تعداد زيادي از هواداران استقلال مقابل مجلس شوراي اسلامي خواهان رسيدگي نمايندگان مجلس به وضعيت نابسامان و بلبشو بازار آبي‌ها شدند و خواستار رسيدگي فوري به تبعيض و اجحاف آشکار وزارت ورزش در حق استقلال شدند که چرا پروسه‌ي حل مشکلات در استقلال يک فرايند طولاني مدت و ملال آور است ولي براي پرسپوليس اين‌گونه نيست و هميشه وزارت ورزش براي آن‌ها برنامه‌هاي متفاوتي دارد؟
حتي کار به جايي رسيده که وزارت ورزش از ساير وزارتخانه‌ها هم براي کمک به پرسپوليس دعوت به همکاري مي‌کند! در تازه‌ترين اقدامات عجيب و غير متعارف آقاي وزير انتخاب مدير حراست وزارت ورزش به عنوان مدير عامل باشگاه پرسپوليس و معرفي همين فرد به عنوان سرپرست اداره‌ي حراست وزارت ورزش به صورت همزمان است، يک تخلف آشکار در مواجهه با قانون دو شغله‌ها، حتي اگر اين موضوع را ناديده گرفت نمي‌شود از قدرت بيش از حد مدير عامل پرسپوليس به عنوان مدير اداره‌ي حراست وزارت ورزش به راحتي چشم‌پوشي کرد.
آقاي سلطاني‌فر بهتر از هرکسي ديگري مي‌داند در کشور ما قحط الرجال نيست و يقيناً براي اداره‌ي حراست وزارت ورزش افراد زيادي وجود دارند و يا حتي براي اداره‌ي باشگاه پرسپوليس هم اشخاصي هستند که تنها يک شغل داشته باشند تا نياز نباشد مدير عامل يک باشگاه در وزارت ورزش که متولي اصلي اداره‌ي سرخابي ها هم مي‌باشد داراي پست و مقام حساسي چون مديريت حراست وزارت ورزش باشد.
از لحظه‌ي انتشار خبر اين موضوع هواداران استقلال به شدت نگران و بدبين شده‌اند که اين‌گونه حرکات نه به خاطر توانايي هاي آقاي ظفرقندي بلکه براي اعمال نفوذ و دخالت‌هاي مستقيم مدير باشگاه پرسپوليس در فعل و انفعالات مديريتي سرخابي‌ها و حتي فوتبال گرفته شده است. رئيس حراست وزارت ورزش با توجه به پست حساس و مهمش مي‌تواند در همه‌ي جلسات وزارت ورزش شرکت کند و مطمئناً از اتفاقاتي باخبر خواهد شد که مديران باشگاه استقلال در خواب هم نخواهند ديد. او مي‌تواند با استفاده از نفوذ خود در وزارت ورزش به خوبي تمامي مجموعه‌‌هاي فوتبالي کشور اعم از فدراسيون فوتبال، سازمان ليگ و کميته‌هاي تخصصي فدراسيون فوتبال را تحت نظر بگيرد، آيا اگر اين اتفاق در مورد استقلال هم افتاده بود رسانه‌ها اين‌گونه ساکت مي‌ماندند يا خود باشگاه پرسپوليس و کاپيتان پرحرف و سرمربي نازک نارنجي آن‌ها در مورد اين اتفاق سکوت مي‌کردند يا اين موضوع را در جهت مقابله با خود و جلوگيري از موفقيت سرخ‌پوشان قلمداد مي‌کردند؟ اگر اين موضوع منجر به بروز حواشي براي استقلال شود و به مانند سال‌هاي گذشته سر استقلال به طرق مختلف بريده شود جناب آقاي وزير ورزش پاسخ گو خواهند بود.
متاسفانه انتصابات شائبه‌دار و مشکوک وزير ورزش در سال‌هاي اخير تماماً به ضرر استقلال تمام شده است و هيچ گاه مديران انتصابي سلطاني‌فر براي آبي‌پوشان مثمر ثمر نبوده‌اند و اگر حرکت مثبتي هم انجام شده از سوي افرادي بوده که خارج از مجموعه‌ي مديريتي باشگاه استقلال بوده‌اند حتي وزارت ورزش در مورد اين اتفاقات هم بيکار ننشسته و به محض اطلاع يافتن از کمک برخي از هواداران استقلال به آبي‌ها با تهديد و فشار راه کمک را مسدود کرده و فرد يا افراد مورد نظر را از استقلال دور کرده‌اند. در پايان يکبار ديگر از سلطاني‌فر سوال مي‌کنيم چرا؟
چرا بايد وزير ورزش به عنوان رئيس مجمع باشگاه‌هاي استقلال و پرسپوليس با اقدامات مشکوک و شبه دار امور مديريتي و فني استقلال را با حاشيه و نگراني روبرو مي‌نمايند؟


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد