آی اسپورت/ مسعود سلطانی‌فر در سخت‌ترین شرایط دوران وزارت خود قرار دارد، اوضاع نابسامان ورزش ایران از یک سو و رها کردن حوزه‌ی جوانان وزارت از سوی دیگر باعث شده که حتی مجلس بابت عدم استیضاح و طرح  سوال از سلطانی‌فر تحت فشار باشد ولی آن‌چه مشخص است سلطانی‌فر از بابت مجلس خیالش راحت است چون اگر غیر از این بود به کارهای عجیب و غیر متعارف خود ادامه نمی‌داد. جدا از موضوعاتی که به آن اشاره شد نحوه‌ی اداره‌ی سرخابی ها هم برای سلطانی‌فر به قوز بالا قوز تبدیل شده است.
سلطانی‌فر بر خلاف ادعای خود که برای اداره‌ی دو تیم پرهوادار کشور تبعیضی قائل نشده است به خوبی نان باشگاه پرسپولیس را از استقلال جدا کرده است تا با تمام وجود و توان به این تیم کمک و خدمت کند. این حرف نه یک ادعای ساده است و نه یک توهم که در سال‌های اخیر هواداران استقلال به آن متهم شده‌اند، همین چند وقت پیش بود که تعداد زیادی از هواداران استقلال مقابل مجلس شورای اسلامی خواهان رسیدگی نمایندگان مجلس به وضعیت نابسامان و بلبشو بازار آبی‌ها شدند و خواستار رسیدگی فوری به تبعیض و اجحاف آشکار وزارت ورزش در حق استقلال شدند که چرا پروسه‌ی حل مشکلات در استقلال یک فرایند طولانی مدت و ملال آور است ولی برای پرسپولیس این‌گونه نیست و همیشه وزارت ورزش برای آن‌ها برنامه‌های متفاوتی دارد؟
حتی کار به جایی رسیده که وزارت ورزش از سایر وزارتخانه‌ها هم برای کمک به پرسپولیس دعوت به همکاری می‌کند! در تازه‌ترین اقدامات عجیب و غیر متعارف آقای وزیر انتخاب مدیر حراست وزارت ورزش به عنوان مدیر عامل باشگاه پرسپولیس و معرفی همین فرد به عنوان سرپرست اداره‌ی حراست وزارت ورزش به صورت همزمان است، یک تخلف آشکار در مواجهه با قانون دو شغله‌ها، حتی اگر این موضوع را نادیده گرفت نمی‌شود از قدرت بیش از حد مدیر عامل پرسپولیس به عنوان مدیر اداره‌ی حراست وزارت ورزش به راحتی چشم‌پوشی کرد.
آقای سلطانی‌فر بهتر از هرکسی دیگری می‌داند در کشور ما قحط الرجال نیست و یقیناً برای اداره‌ی حراست وزارت ورزش افراد زیادی وجود دارند و یا حتی برای اداره‌ی باشگاه پرسپولیس هم اشخاصی هستند که تنها یک شغل داشته باشند تا نیاز نباشد مدیر عامل یک باشگاه در وزارت ورزش که متولی اصلی اداره‌ی سرخابی ها هم می‌باشد دارای پست و مقام حساسی چون مدیریت حراست وزارت ورزش باشد.
از لحظه‌ی انتشار خبر این موضوع هواداران استقلال به شدت نگران و بدبین شده‌اند که این‌گونه حرکات نه به خاطر توانایی های آقای ظفرقندی بلکه برای اعمال نفوذ و دخالت‌های مستقیم مدیر باشگاه پرسپولیس در فعل و انفعالات مدیریتی سرخابی‌ها و حتی فوتبال گرفته شده است. رئیس حراست وزارت ورزش با توجه به پست حساس و مهمش می‌تواند در همه‌ی جلسات وزارت ورزش شرکت کند و مطمئناً از اتفاقاتی باخبر خواهد شد که مدیران باشگاه استقلال در خواب هم نخواهند دید. او می‌تواند با استفاده از نفوذ خود در وزارت ورزش به خوبی تمامی مجموعه‌‌های فوتبالی کشور اعم از فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ و کمیته‌های تخصصی فدراسیون فوتبال را تحت نظر بگیرد، آیا اگر این اتفاق در مورد استقلال هم افتاده بود رسانه‌ها این‌گونه ساکت می‌ماندند یا خود باشگاه پرسپولیس و کاپیتان پرحرف و سرمربی نازک نارنجی آن‌ها در مورد این اتفاق سکوت می‌کردند یا این موضوع را در جهت مقابله با خود و جلوگیری از موفقیت سرخ‌پوشان قلمداد می‌کردند؟ اگر این موضوع منجر به بروز حواشی برای استقلال شود و به مانند سال‌های گذشته سر استقلال به طرق مختلف بریده شود جناب آقای وزیر ورزش پاسخ گو خواهند بود.
متاسفانه انتصابات شائبه‌دار و مشکوک وزیر ورزش در سال‌های اخیر تماماً به ضرر استقلال تمام شده است و هیچ گاه مدیران انتصابی سلطانی‌فر برای آبی‌پوشان مثمر ثمر نبوده‌اند و اگر حرکت مثبتی هم انجام شده از سوی افرادی بوده که خارج از مجموعه‌ی مدیریتی باشگاه استقلال بوده‌اند حتی وزارت ورزش در مورد این اتفاقات هم بیکار ننشسته و به محض اطلاع یافتن از کمک برخی از هواداران استقلال به آبی‌ها با تهدید و فشار راه کمک را مسدود کرده و فرد یا افراد مورد نظر را از استقلال دور کرده‌اند. در پایان یکبار دیگر از سلطانی‌فر سوال می‌کنیم چرا؟
چرا باید وزیر ورزش به عنوان رئیس مجمع باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس با اقدامات مشکوک و شبه دار امور مدیریتی و فنی استقلال را با حاشیه و نگرانی روبرو می‌نمایند؟


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید