خبر ورزشی/ پیشکسوت استقلال گفت: برای محمود فکری و همه دوستان استقلالی که در کادرفنی هستند آرزوی موفقیت دارم ولی باور کنید تاکنون استقلال را اینقدر بی‌کس و بی‌یاور ندیده بودم.
بیژن طاهری، پیشکسوت استقلال و مربی فصول اخیر این تیم درباره شرایط بد این روزهای باشگاه در حوزه مدیریتی با ما همکلام شد. 
متوجه شدید استقلال بدون بازیکنان جدیدش وارد لیگ شد؟
باعث تأسف است. نمی‌دانم چه بگویم. استقلال هرقدر هم روزهای بدی در گذشته داشته، این‌گونه نبود که مدیریت برای شروع فصل از بازیکنان جدیدش نتواند استفاده کند. یکی، دو بازیکن بوده ولی این‌طور که پنجره‌اش بسته بماند را به یاد ندارم. 
چرا چنین وضعیتی ایجاد شده است؟
خب در هر مجموعه یا سازمانی اتفاقات خوب و بد همگی به مدیریت آن برمی‌گردد. نمی‌خواهم کسی را متهم به کم‌کاری کنم و کلی می‌گویم که اگر در باشگاه استقلال مدیرعاملی حضور داشت که ارزش و اهمیت بازیکن برای تیم را می‌دانست، این اشتباهات اتفاق نمی‌افتاد. 
بسته ماندن پنجره؟
هم این و هم اینکه استقلال این فصل بدون سرمربی و با درایت کادر مدیریتی یارگیری کرد. الان محمود فکری باید تیمش را به شکلی که به او داده‌اند، راهی لیگ کند. او در انتخاب بازیکنان جدید استقلال هیچ دخل و تصرفی نداشته و این برای تیمی مانند استقلال خوب نیست. استقلال تیمی باری به هر جهت نیست. 
چطور؟
برای اینکه میلیون‌ها انسان در ایران و حتی خارج از ایران دنبال نتایج این تیم هستند و با هر برد و باخت این تیم حال‌شان خوب و بد می‌شود. پس برای چنین تیمی نمی‌توان الکی تصمیم گرفت. مدیر نمی‌تواند روی سلیقه خودش بازیکن بخرد! بلکه این وظیفه سرمربی است. شاید یک بازیکن خیلی تاپ را مدیرعامل برای تیم بیاورد که هر مربی دلش بخواهد او را داشته باشد ولی اینکه 7 بازیکن را به خدمت بگیرید بعد سرمربی بیاورید شاید در تیم‌های معمولی عادی باشد ولی اینجا استقلال است. 
الان نظرتان درباره این تیم چیست؟
برای محمود فکری و همه دوستان استقلالی که در کادرفنی هستند آرزوی موفقیت دارم ولی باور کنید تاکنون استقلال را اینقدر بی‌کس و بی‌یاور ندیده بودم. نمی‌دانم چه زمانی قرار است این وضعیت بدهی‌ها تمام شود. این بدهی‌ها که تمامی ندارد لااقل یک مدیری بیاورند که بتواند با این شرایط کار کند نه اینکه استقلال نتواند از بازیکنان جدیدش در لیگ استفاده کند!


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید