آخرین خبر/ هفته نخست لیگ بیستم با ۷ بازی پیگیری شد که ثمره آن صدرنشینی نساجی و شهرخودرو و طلسم‌شکنی استقلال پس از ۴ فصل بود. همچنین پرسپولیس در تهران و تراکتور در تبریز متوقف شدند و سپاهان هم شکست خورد. اما هفته اول لیگ برتر با نکات نگران‌کننده‌ای همراه بود که مهمترین آن اشتباه‌های تاثیرگذار داوری در همین هفته اول بود.

در دیدار روز جمعه ذوب‌آهن و فولاد در اصفهان، در حالی که بازی با نتیجه 2-یک به سود میزبان بود، داور در ثانیه‌های پایانی یک پنالتی اشتباه(به زعم کارشناسان داوری) به سود فولاد اعلام کرد که گل شدن این پنالتی در نتیجه این بازی تاثیرگذار بود. اشتباه تاثیرگذار بعدی در دیدار تراکتور و نفت مسجدسلیمان رخ داد که داور خطا روی میثم تیموری، بازیکن تراکتور در محوطه جریمه حریف را پنالتی تشخیص نداد. این در حالی است که بسیاری از کارشناسان داوری از جمله نوید مظفری معتقدند داور باید یک پنالتی به سود تراکتور اعلام می‌کرد.
همچنین در بازی استقلال و مس رفسنجان، رضا عادل برخورد رضاوند با مدافع مس در نیمه نخست را پنالتی تشخیص نداد اما با خوش‌شانسی، استقلال پیروز این نبرد شد و اشتباه او در نتیجه تاثیری نگذاشت. رخ دادن چنین اشتباه‌هایی در داوری فوتبال، آن هم در فوتبال کم‌امکانات ما طبیعی است اما کمیته داوران وظیفه دارد خیلی زود و در همین هفته‌های ابتدایی مانع افرایش این اشتباه‌ها شود تا لیگ بیستم به حاشیه نرود.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید