آخرين خبر/ هفته نخست ليگ بيستم با ۷ بازي پيگيري شد که ثمره آن صدرنشيني نساجي و شهرخودرو و طلسم‌شکني استقلال پس از ۴ فصل بود. همچنين پرسپوليس در تهران و تراکتور در تبريز متوقف شدند و سپاهان هم شکست خورد. اما هفته اول ليگ برتر با نکات نگران‌کننده‌اي همراه بود که مهمترين آن اشتباه‌هاي تاثيرگذار داوري در همين هفته اول بود.

در ديدار روز جمعه ذوب‌آهن و فولاد در اصفهان، در حالي که بازي با نتيجه 2-يک به سود ميزبان بود، داور در ثانيه‌هاي پاياني يک پنالتي اشتباه(به زعم کارشناسان داوري) به سود فولاد اعلام کرد که گل شدن اين پنالتي در نتيجه اين بازي تاثيرگذار بود. اشتباه تاثيرگذار بعدي در ديدار تراکتور و نفت مسجدسليمان رخ داد که داور خطا روي ميثم تيموري، بازيکن تراکتور در محوطه جريمه حريف را پنالتي تشخيص نداد. اين در حالي است که بسياري از کارشناسان داوري از جمله نويد مظفري معتقدند داور بايد يک پنالتي به سود تراکتور اعلام مي‌کرد.
همچنين در بازي استقلال و مس رفسنجان، رضا عادل برخورد رضاوند با مدافع مس در نيمه نخست را پنالتي تشخيص نداد اما با خوش‌شانسي، استقلال پيروز اين نبرد شد و اشتباه او در نتيجه تاثيري نگذاشت. رخ دادن چنين اشتباه‌هايي در داوري فوتبال، آن هم در فوتبال کم‌امکانات ما طبيعي است اما کميته داوران وظيفه دارد خيلي زود و در همين هفته‌هاي ابتدايي مانع افرايش اين اشتباه‌ها شود تا ليگ بيستم به حاشيه نرود.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد