فرهيختگان/ پرسپوليسي‌ها بعد از رقابت‌هاي ليگ قهرمانان آسيا تا امروز مشکلات زيادي را تجربه کرده‌اند که از ميان آنها مي‌توانيم به جدايي 2 بازيکن بااهميت سرخ‌ها بعد از رسيدن به فينال آسيا و حواشي مديريتي و تغييراتي که در بدنه باشگاه اتفاق افتاد، اشاره کنيم. حالا با حضور مديرعامل جديد و ابراهيم شکوري که خودش سابقه پوشيدن پيراهن سرخ را در کارنامه دارد، در بخش مديريتي باشگاه، اين اميد مي‌رود که در ادامه خواسته‌هاي يحيي گل‌محمدي برآورده شود و مشکلات موجود در تيم به حداقل برسد تا آنها بتوانند در ادامه راه خود در ليگ برتر و ليگ قهرمانان آسيا درخشش‌شان را ادامه دهند و مانند سال‌هاي گذشته در قامت يک مدعي ظاهر شوند.

حالا به نظر مي‌آيد يکي از مهم‌ترين اهداف و برنامه‌هاي مديران باشگاه، تقويت نقاط‌ضعف تيم در ليگ برتر است و ظاهرا يحيي گل‌محمدي به‌تازگي ليستي از نفرات موردنياز خود را در اختيار باشگاه قرار داده تا هرچه سريع‌تر کار مذاکره و توافق با اين نفرات انجام شده و پرسپوليس بار ديگر در ريل موفقيت قرار بگيرد.
يک مدافع جوان در نقش خليل‌زاده
مدتي است که تمرينات پرسپوليس با حضور يک مدافع جوان برگزار مي‌شود و اين بازيکن که حاصل آکادمي اين باشگاه است با عملکرد قابل‌قبولي که از خود در تمرينات نشان داده توانسته تا حدي نظر سرمربي سرخ‌ها را به خود جلب کند و کادرفني را به فکر فرو ببرد که درصورت عدم جذب يک بازيکن باتجربه درجه يک، از اين بازيکن درصورت نياز در ترکيب تيم استفاده کند.
اميرمحمد خارکش بازيکني است که از رده سني نوجوانان در پرسپوليس حضور داشته و چند صباحي است که از جوانان پرسپوليس به تيم ملي هم رسيده و در اردوهاي اخير تيم ملي جوانان حاضر بوده است و حالا يکي از گزينه‌هاي کادرفني براي حضور در ليست بزرگسالان پرسپوليس به شمار مي‌رود.
سليمي گزينه اول، شريعتي در نوبت
پرسپوليس که به‌خاطر جذب 7 بازيکن ليگ برتري‌اش فعلا امکان جذب بازيکن جديدي از تيم‌هاي ليگ برتر را ندارد، تنها درصورت خارج کردن نام يکي از خريدهاي ليگ برتري‌اش مي‌تواند نسبت به جذب بازيکن جديد اقدام کند. در اين شرايط يکي از آلترناتيوهاي گل‌محمدي براي پرکردن جاهاي خالي تيمش انتخاب بازيکنان جواني است که جزء سهميه ليگ برتري به حساب نمي‌آيند و مي‌توانند به جمع سرخ‌ها ملحق شوند.
يکي از اين نفرات جوان، طاها شريعتي، مدافع جوان و 21 ساله سايپاست که فعلا در آب‌نمک يحيي قرار گرفته و مي‌تواند درصورت نرسيدن به گزينه‌هاي اصلي يکي از شانس‌هاي پوشيدن پيراهن سرخ باشد. گزينه اصلي يحيي اما ايمان سليمي است. مدافع فصل گذشته تراکتور که با نيت حضور در فوتبال اروپا تبريز را ترک کرد، حالا با پيشنهاد خوب پرسپوليس مواجه شده و تلاش‌هاي يحيي و باشگاه براي جلب رضايت او به‌منظور پوشيدن پيراهن سرخ ادامه دارد. در اين ارتباط برخي حرف و سخن‌ها در اين خصوص که فسخ اين بازيکن تنها براي حضور در فوتبال اروپا معتبر است و او نمي‌تواند در ايران براي تيمي به ميدان برود، باعث شده که پرسپوليسي‌ها به‌دنبال سنجيدن اشکالات اين انتقال باشند. ولي چيزي که مشخص است سليمي گزينه اول يحيي براي خط دفاع تيمش در فصل بيستم ليگ برتر است و تلاش‌ها براي سرخ‌پوش کردن اين بازيکن ادامه دارد.
پاسخ گوچي به پرسپوليس بعد از مذاکره با زووله
چند روزي است که پرسپوليسي‌ها براي پرکردن جاي خالي عيسي آل‌کثير مذاکرات خود را با رضا قوچان‌نژاد آغاز کرده‌اند و گل‌محمدي براي راضي کردن اين بازيکن شخصا وارد عمل شده و مذاکراتي را با اين مهاجم سابق تيم ملي انجام داده است.
ظاهرا قوچان‌نژاد از يحيي زمان خواسته که به اين پيشنهاد فکر کند و البته در اين زمان مذاکراتي را هم با باشگاه زووله انجام دهد تا ببيند نظر باشگاه براي جدايي او چه خواهد بود و بعد از آن به‌صورت رسمي به پيشنهاد پرسپوليسي‌ها پاسخ دهد. در اين بين، سميعي، مديرعامل جديد پرسپوليس به يحيي اعلام کرده هر زماني که نياز بود او وارد مذاکرات بشود، آمادگي‌اش را دارد.
مذاکره با نماينده شکاري
بعد از فسخ يکطرفه رضا شکاري با تراکتور بسياري از نگاه‌ها به‌سمت پرسپوليسي شدن اين بازيکن که در ابتداي فصل گذشته هم قرار بود رخ بدهد، خيره شد. با اينکه پرسپوليسي‌ها از حضور اين بازيکن اظهار بي‌اطلاعي مي‌کنند اما منابع نزديک به باشگاه معتقدند که شکاري هم گزينه پرسپوليس است و با نماينده او نيز صحبت شده است. اگر آنها مطمئن شوند که فسخ قرارداد اين بازيکن کاملا قانوني بوده و مشکلي متوجه سرخ‌ها نمي‌شود، مي‌توانيم با يک فصل تاخير شکاري را با پيراهن سرخ در ميادين ببينيم، چراکه وي فصل گذشته هم تا مرز پرسپوليسي شدن رفت اما درنهايت زنوزي مانع اين انتقال شد. براي يحيي البته گوچي در اولويت است.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد