ورزش 3/ اساسنامه پیشنهادی فدراسیون فوتبال به اعضای مجمع ارسال شده ، تا آنها هم نظرات خودشان در مورد محتوای آن‌را ارائه کنند.
اساسنامه فدراسیون فوتبال، که البته طی ماه‌های گذشته یکی از دغدغه‌های مسئولان فوتبال ایران بوده و تغییراتی اساسی با فشار فدراسیون جهانی فوتبال و کنفدراسیون فوتبال آسیا در آن ایجاد شده است، برای تایید نهایی به اعضای مجمع فدراسیون ارسال شده است.
مهم ترین بخش اساسنامه برای اهالی فوتبال تعداد کسانی است که در مجمع حق رای دارند؛ نفراتی که هر کدامشان در بخش‌های مختلف فوتبال ایران حضور دارند و مسئولیت‌های متفاوتی برعهده آنها گذاشته شده است.
طبق اساسنامه جدید فدراسیون فوتبال و ماده 22 آن، مجمع فدراسیون فوتبال در شرایط فعلی می‌تواند تا 85 عضو داشته باشد که البته نسبت به اساسنامه قبلی شاهد کم شدن تعداد اعضای مجمع هستیم و حق رای وزیر ورزش، معاون وزیر ورزش، فدراسیون ورزش‌های روستایی، مهدی تاج عضو کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا و یک نفر از اتحادیه بازیکنان فوتبال حذف شده است.
گفتنی است این افراد باید ریاست فدراسیون فوتبال را از میان افرادی که سابقه کیفری ندارند و 4 سال مدیریت فوتبال در کارنامه کاری آنها دیده می‌شود، انتخاب کنند.
پس از استعفای مهدی تاج، بهاروند سرپرستی فدراسیون فوتبال را عهده دار شده است و همزان با ریاست سازمان لیگ فوتبال ایران، در جلسات هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال هم شرکت می‌کند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید