ورزش 3/ شاهين طاهرخاني مدافع بلند قامتي که در استقلال فرصت بازي پيدا نکرد، از اين تيم جدا شد.
شاهين طاهرخاني مدافع بلند قامت استقلالي ها که مي توانست خودش را به عنوان يکي از استعدادهاي اين باشگاه به فوتبال ايران معرفي کند، نتوانست خيلي در جمع آبي پوشان عرض اندام کند و سرانجام از جمع شاگردان محمود فکري جدا شد.
طاهرخاني 23 ساله که اهل شهر تاکستان است، با حميدرضا طاهرخاني نسبت فاميلي دارد. همان زماني که حميدرضا بازيکن پرسپوليس بود، شاهين به استقلال آمد و توانست بيشتر از پسر عمويش در ترکيب آبي ها به ميدان برود.
البته نسبت فاميلي شاهين و حميدرضا به پدرانشان برميگردد. درواقع پدر اين دو بازيکن سرخابي، با يکديگر پسرعمو هستند و اين دو، به نوعي پسرعموهاي فوتبالي محسوب مي شوند.
طاهرخاني ها فوتبال خود را از تيم آراد تاکستان آغاز کردند و پس از آن راهشان از هم جدا شد. پس از اينکه اين دو راهي تهران شدند، شاهين در تيم ملي جوانان بود و از اين تيم به گسترش فولاد رفت اما حميدرضا به راه آهن پيوست و پس از آن پيراهن پرسپوليس را پوشيد.
شاهين پس از گسترش فولاد به عضويت تيم پيکان درآمد و پس از دو فصل حضور در اين تيم، راهي استقلال تهران شد تا اسم و رسمي براي خود دست و پا کند. شاهين طاهرخاني در فصل گذشته 10 بار براي استقلال به ميدان رفت که از جمله ديدارهاي مهمي که او حضور داشت مي توان به دربي برگشت ليگ نوزدهم، بازي رفت با سپاهان و دو بازي رفت و برگشت در مقابل الاهلي عربستان اشاره کرد.
حميدرضا طاهرخاني نيز با پرسپوليس توانست در سال 2018 به فينال ليگ قهرمانان آسيا صعود کند ولي در اين تيم فرصت چنداني براي بازي پيدا نکرد و راهي سپيدرود شد و پس از مدتي نيز قراردادش را با رشتي ها فسخ کرد و اکنون بدون تيم مانده است.
به هر حال با پايان کار شاهين با استقلالي ها، حالا هر دو طاهرخاني هاي فوتبال ايران از سرخابي ها دور مي مانند و بايد ديد سرنوشت فوتبالي آنها را در ليگ جديد راهي کدام تيم ها خواهد کرد.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد