طرفداري/ يقينا يکي از مهم ترين دغدغه هاي دراگان اسکوچيچ براي آماده کردن ترکيب اصلي تيم ملي، به قلب خط دفاعي بر مي گردد
سرمربي تيم ملي فوتبال ايران اين روزها تعدادي از بازيکنان مورد نظر خود را به اردو دعوت کرده تا در ديدار تدارکاتي برابر تيم ملي بوسني از آن ها استفاده کند.
در اين ميان يکي از سخت ترين تصميمات او قطعا به انتخاب دو مدافع مياني بر مي گردد. دراگان براي قلب دفاع از 5 بازيکن دعوت به عمل آورد که دو نفر از آن ها در سال هاي اخير عضوي از تيم ملي فوتبال ايران در تورنمنت هاي مختلف بودند.
محمد حسين کنعاني زادگان، شجاع خليل زاده و مرتضي پورعلي گنجي سه بازيکني هستند که با توجه به شرايط و آمادگي خود و همين طور حضور ثابت در تيم هاي باشگاهي، تصور مي شود اولين انتخاب هاي اسکوچيچ باشند و احتمال اين موضوع بالاست که دو نفر اصلي حاضر در قلب دفاعي تيم ملي از ميان اين سه بازيکن انتخاب شود.
در ميان اين پنج بازيکن تصور مي شود محمدحسين کنعاني زادگان انتخاب اول سرمربي کروات تيم ملي باشد. کنعاني که يکي از مدافعان مورد نظر کارلوس کي روش محسوب مي شد، به مرور توانست با رقباي خود بجنگد و در نهايت به عنوان يکي از مدافعان ثابت تيم در بازي هاي جام ملت هاي آسيا به ميدان برود. او در پرسپوليس با وجود بودن رقيبي سرسخت مانند سيدجلال حسيني، هم در تيم کالدرون و هم در تيم يحيي گل محمدي جا افتاد و به عنوان يکي از بازيکنان اصلي به ميدان مي رفت و حالا تصور مي شود با درخشش در ليگ قهرمانان آسيا او اولين انتخاب دراگان نيز باشد.
مرتضي پور علي گنجي با توجه به آمادگي و حضور در ترکيب تيم ملي در سال هاي اخير و تجربه بالاي بازي بين المللي به احتمال فراوان دومين انتخاب دراگان براي حضور در قلب دفاع خواهد بود. او در رقابت هاي جام ملت هاي آسيا کنار کنعاني زادگان در خط دفاعي مورد نظر کي روش به ميدان رفتند و به اين ترتيب هماهنگي لازم را با يکديگر دارند. با توجه به شرايط موجود شجاع خليل زاده هم سومين نامزد براي حضور در قلب دفاع تيم ملي است.
اما به غير از اين سه بازيکن بايد از دو مدافع مياني ديگري که در اردو هستند هم نام برد. سيدمجيد حسيني و  عارف غلامي نيز دو بازيکن ديگر هستند که احتمال حضور آن ها در ترکيب تيم ملي پايين تر از ديگر نامزدهاي اين پست است. حسيني از بازي هاي جام جهاني توانست خود را مطرح کند اما در جام ملت هاي آسيا نتوانست به عنوان يکي از مدافعان ثابت به ميدان برود. عارف غلامي نيز آخرين بازيکن اين پست در اردوي تيم ملي است و البته کمترين احتمال را نيز در ميان مدافعان براي حضور در ترکيب اصلي تيم دارد.
با اين حساب بايد ديد دراگان اسکوچيچ از کدام زوج در خط دفاعي تيم ملي استفاده خواهد کرد.

 


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد