تسنيم/ هافبک اروگوئه‌اي تيم فوتبال رئال مادريد به دليل مصدوميت براي مدتي طولاني خانه‌نشين شد.
باشگاه رئال مادريد با انتشار بيانيه‌اي اعلام کرد که پاي فدريکو والورده، هافبک اروگوئه‌اي اين تيم شکسته است و بازيکن کليدي تيم زين‌الدين زيدان براي مدتي طولاني خانه‌نشين خواهد بود.
طبق بيانيه باشگاه رئال مادريد در معاينات تکميلي که پس از مصدوميت جدي والورده در دقيقه 76 بازي شب گذشته (يکشنبه) کهکشاني‌ها در خانه والنسيا رخ داد، مشخص شده استخوان درشت‌ني پاي راست او شکسته است. باشگاه رئال مادريد اما اشاره‌اي به مدت خانه‌نشيني اين بازيکن نکرده است.
مصدوميت والورده او را قطعاً از همراهي تيم ملي کشور در دور بعدي بازي‌هاي مرحله انتخابي جام جهاني 2022 مقابل تيم‌هاي کلمبيا (جمعه) و برزيل (سه‌شنبه هفته آينده) محروم مي‌کند و بسته به شرايط بهبودي ممکن است تا پايان ماه آينده نيز مانع حضور او در بازي‌هاي رئال مادريد شود. اين بدان معناست که احتمالاً‌ او بازي حساس رئالي‌ها مقابل اينتر در سن‌سيرو در هفته چهارم مرحله گروهي ليگ قهرمانان را از دست مي‌دهد و اين خبر بدي براي زيدان است. والورده 22 ساله در شروع اين فصل يکي از بازيکنان ترکيب اصلي رئال مادريد بوده و تا الان در 11 بازي‌اش در تمامي رقابت‌ها سه گل زده است.
در همين حال زيدان بايد نگران وضعيت جسماني کريم بنزما نيز باشد چرا که او نيز لنگان لنگان زمين بازي مقابل والنسيا را ترک کرد. طبق اعلام رسانه‌هاي محلي او دچار کشيدگي عضله همسترينگ شده است. اين اتفاقات در ديداري رخ داد که دو بازيکن کليدي ديگر رئال مادريد کاسميرو و ادن ازار نيز در آن به دليل ابتلا به کرونا غايب بودند.
بازي بعدي رئال مادريد 21 نوامبر (يکم آذر) در خانه ويارئال است و در همان هفته هم بايد به ايتاليا سفر کند.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد