ايسنا/ بعد از روزبه چشمي، شاهين طاهرخاني دومين بازيکن جدا شده استقلال است که در زمان مديريت احمد سعادتمند قرارداد خود را با اين باشگاه تمديد کرده بود.
شاهين طاهرخاني مدافع تيم فوتبال استقلال، در حالي که قرارداد خود را با اين باشگاه تمديد کرده بود، با فسخ قرارداد خود، از جمع آبي‌پوشان پايتخت جدا شد.
اين مدافع دو ماه پيش پس از مذاکره با احمد سعادتمند مديرعامل وقت استقلال، قرارداد خود را به مدت سه فصل با آبي‌پوشان تمديد کرده بود اما پس از گذشت دو ماه از تمديد قراردادش، تصميم گرفت در اين تيم حضور نداشته باشد و از جمع شاگردان محمود فکري جدا شود.
جدايي اين بازيکن باعث شد تا دوباره تير انتقادها به سمت احمد سعادتمند برود. يک ماه پيش تصويري از حضور روزبه چشمي در باشگاه ام‌صلال قطر منتشر شد و مشخص شد که اين بازيکن با فسخ قرارداد خود از استقلال جدا شده و به تيم ديگري پيوسته است.
جدايي چشمي باعث شد تا درباره قراردادي که سعادتمند با اين بازيکن بسته بود، ابهامات زيادي مطرح شود اما مديرعامل برکنار شده استقلال، با حضور در يک گفت‌وگوي تلويزيوني در خصوص جدايي چشمي گفت:‌ او قبل از رقابت هاي ليگ قهرمانان آسيا با من صحبت کرد و گفت خانواده من در قطر هستند و تلاش مي‌کنم آن‌ها را راضي کنم تا به ايران بيايند. چشمي به من گفت که تمام تلاش خود را در آسيا مي‌کند ولي خواهش کرد به او اجازه دهيم در صورتي که خانواده‌اش راضي نشدند، از تيم جدا شود.
سعادتمند مدعي بود که مگر بازيکن اجير من است که بخواهم او را در تيم نگه دارم اما با جدايي طاهرخاني از استقلال، ديگر نمي‌توان بحث اجير بودن بازيکن را مد نظر قرار داد و به نظر مي‌رسد در قراردادهايي که سعادتمند با اين بازيکنان منعقد کرده است، نکات قابل توجهي وجود دارد.
با وجود جدايي طاهرخاني و چشمي از استقلال، به نظر مي‌رسد در ۸ قراردادي که سعادتمند با آبي‌پوشان تمديد کرده است، بندي وجود دارد که بازيکن مي‌تواند بي‌چون و چرا قرارداد خود را با باشگاه فسخ کند و به تيم ديگري برود. احمد سعادتمند در دوره  حضور خود، با داريوش شجاعيان، فرشيد کريمي، فرشيد اسماعيلي، محمد دانشگر، شاهين طاهرخاني، روزبه چشمي، عارف غلامي و حسين پورحميدي قرارداد بسته بود. ظاهرا با وجود اين اتفاقات، بايد به حضور بازيکناني که در دوره سعادتمند تمديد کردند، مطمئن نبود.
مديران استقلال که در حال حاضر خوشحال از باز شدن پنجره نقل و انتقالات باشگاه هستند، براي جدا نشدن بيشتر اين بازيکنان، بايد به سراغ قراردادهاي منعقد شده بروند تا مساله‌اي که باعث مي‌شود بازيکن به راحتي بعد از انعقاد قرارداد از تيم جدا شوند را مورد بررسي قرار دهند. با وجود اين اتفاقات بايد ديد چه سرنوشتي در انتظار آبي‌پوشان پايتخت است و چه بازيکناني همچنن در جمع تيم باقي مي‌مانند.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد