ايسنا/ داور بين‌المللي ايران مي‌گويد تا روز قبل از خط خوردنش از ليست بين‌المللي ايران، با او درباره انتخاب کمک‌هايش بحث مي‌کردند.
به تازگي مشخص شد که نام عليرضا فغاني داور بين‌المللي فوتبال ايران، از ليست بين‌المللي ايران خط خورده است. فغاني در همين رابطه اظهار کرد:‌  قبل از مهاجرتم يک جلسه با آقاي تاج داشتيم و به ايشان گفتم که اگر تمايل داشتند من دوست دارم با نام ايران در مسابقات بين‌المللي شرکت کنم. سال گذشته هم شيطنت‌هايي بود که از طرف مسئولان فدراسيون مديريت شد. تا روز قبل از اعلام ليست با من درباره انتخاب کمک‌هايم بحث مي‌کردند که من هم گفتم با همه کمک‌ها راحتم. اصرار کردند که اسم بدهم، من هم اسم دو نفر را دادم.
او درباره اينکه چرا اسمش از ليست خط خورده است هم گفت: نمي‌دانم. يکي دو تا تماس داشتم که من گفتند به خاطر مسائل مربوط به حراست بوده که من پيگيري کردم و فهميدم چنين چيزي نبوده است. من هيچ‌وقت نه سياسي بودم و نه مشکلي داشتم. مسئول کميته داوران گفته طبق آيين‌نامه فيفا من بايد يک سال گذشته را داخل ايران سوت مي‌زدم و ما از AFC استعلام گرفتيم و آن‌ها مخالفت کردند. در صورتي که چيزي که من خبر دارم اين است که مسئولين AFC به فيفا ارجاع دادند و فيفا هم به دپارتمان داوري گفته چون ايشان در يک سال گذشته در يک ليگ تاپ آسيا (ليگ استراليا) سوت مي‌زده مشکلي ندارد و مي‌تواند اسمش در ليست بين‌المللي قرار بگيرد. 
فغاني اضافه کرد: بعضي از اعضاي کميته داوران گفته‌اند که در ليستي که امضا کرده‌اند نام عليرضا فغاني وجود داشته. ان‌شاءالله که آقاي اصفهانيان و دوستان دور بعد هم باشند اما کساني که معلوم نيست تا دو ماه بعدي باشند يا نباشند، مسائل شخصي را در کار لحاظ مي‌کنند. از ديروز يک سري عکس مدارک و چک براي من ارسال شده و گفته‌اند اين وسط پول‌هايي داده شده است. من هم گفتم در جايگاهي نيستم که صحت و سقم اين قضيه را بدانم.
او ادامه داد: يک مقام بالاتر اين عزيزان را بياورد تا مشخص شود اين وسط چه گذشته است. مسئول امور بين‌الملل فدراسيوين به فيفا زنگ بزند و بپرسد که آيا مي‌شد اسم من در ليست قرار بگيرد يا نه. يا اينکه همين الان مي‌شود دوباره من وارد ليست شوم يا نه. صوت اين تماس را هم در اختيار مسئولان قرار دهند. همين کار هم متاسفانه صورت نمي‌گيرد.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد