خبر ورزشي/ پيشکسوت باشگاه استقلال گفت: فکر مي‌کنم انتخاب نفرات تيم ملي بايد به سليقه کادر فني تيم ملي باشد و بايد به آن احترام گذاشت ولي وريا هم انصافاً در شرايط سني و فيزيکي است که هنوز هم مي‌تواند به تيم ملي کمک کند.
عليرضا نيکبخت واحدي درباره ديدار اول استقلال در ليگ برتر مقابل مس رفسنجان و وضعيت تاکتيکي اين تيم با ما همکلام شد و اشاره‌اي به بهتر شدن وضعيت خط دفاعي اين تيم کرد. او از تمايل وريا غفوري براي بازگشت به تيم ملي هم حمايت کرد. 
استقلال بالاخره ليگ را با برد شروع کرد.
بله! باز هم تبريک مي‌گويم به بازيکنان، کادر فني جديد و همه هواداران. اين خيلي خوب است که تيم با برد وارد تورنمنت شود و اين پيروزي مي‌تواند نويدبخش روزهاي خوب در طول فصل باشد. 
يعني به اين استقلال مي‌توان اميدوار بود؟
ببينيد نبايد از الان حرف‌هاي نااميدکننده زد ولي بايد اين واقعيت را در نظر گرفت که اين تازه اولين بازي ليگ بوده و ۲۹ هفته ديگر باقي مانده است. ولي مي‌توان اذعان کرد که براي اولين نتيجه و فوتبال خيلي خوب بود. 
چطور؟
خب هنوز بازيکنان جديد به اين تيم اضافه نشده‌اند! هنوز رقباي گردن‌کلفت به استقلال نخورده‌اند و بازي‌هاي زيادي براي اين تيم در پيش است. 
ولي استقلال بدون گل خورده برنده شد.
اين عادت خيلي خوبي است که استقلال اگر بتواند آن را ادامه بدهد فوق‌العاده است. چون مربي‌ها هميشه مي‌گويند تيمي که گل نخورد مي‌تواند گل بزند. 
استقلال در ۴ بازي دوستانه‌اش هم نباخته بود.
اينها همگي نويد يک فصل خوب را براي استقلال مي‌دهد و فکر مي‌کنم بتوان روي اين تيم حساب کرد. 
کارهاي ترکيبي تيم به ويژه روي گل‌ها را چطور ديديد؟
هم روي گل اول و هم روي گل دوم کارهاي ترکيبي خيلي خوبي ديده شد که با تداوم و افزايش اين قبيل حرکات مي‌توان به گل‌هاي بيشتري هم رسيد. 
مس رفسنجان را چطور ديديد؟ برخي بر اين اعتقاد هستند که استقلال بازي آساني را برده است.
اصلاً اين‌طور نيست. اتفاقاً برعکس معتقدم مس يک تيم گردن‌کلفت بود که با وجود حضور در ليگ برتر خيلي سطح بالا بازي کرد. 
درباره شادي گل وريا غفوري و اسکوچيچ حرفي نداريد؟
فکر مي‌کنم انتخاب نفرات تيم ملي بايد به سليقه کادر فني تيم ملي باشد و بايد به آن احترام گذاشت ولي وريا هم انصافاً در شرايط سني و فيزيکي است که هنوز هم مي‌تواند به تيم ملي کمک کند و اگر اين‌قدر عطش بازگشت به اردوي تيم ملي را دارد بايد به او توجه شود ولي در نهايت معتقدم در بحث تيم ملي بايد به نظر اسکوچيچ احترام گذاشت. 
خط حمله استقلال با مطهري چطور بود؟
من نه با ارسلان ارتباط دارم و نه تماسي با هم داريم و شايد گاهي در اينستاگرام حالي از يکديگر بپرسيم ولي بارها گفته‌ام او فراتر از ليگ ايران بازي مي‌کند و حتي مي‌تواند در اروپا بازي کند. گلي که او زد را هر بازيکني نمي‌تواند بزند. 
وضعيت محمود فکري لب خط چطور بود؟
همه اعضاي کادر فني از باسابقه‌هاي اين حرفه در امر مربيگري هستند ولي از يک حرف محمود فکري خوشم آمد که نشان داد مربي شجاعي است. 
کدام حرف؟
همين که استقلال براي نبردن هيچ بهانه‌اي داشته باشد! چه پنجره بسته و چه هر بهانه‌اي. اين روحيه در مربي فوق‌العاده است که گفت در هر شرايطي بايد برنده شويم و اگر برنده نشويم بهانه‌اي پذيرفتني نيست و در آن‌صورت ما خودمان مقصريم.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد