خبر ورزشي/ استقلالي‌ها امسال انگيزه زيادي دارند که قهرمان ليگ شوند و هواداران خود را خوشحال کنند. اين انگيزه هم در کادر فني استقلال ديده مي‌شود و هم در بازيکنان.
استقلال بازي اول ليگ برترش را بر خلاف ۴ سال گذشته برد و خوب هم برد. پارسال آبي‌ها همين بازي‌هاي به ظاهر ساده مقابل ماشين‌سازي را باختند که خيلي زود از کورس رقابت با پرسپوليس خارج شدند اما امسال تيم محمود فکري با توپ پر وارد ميدان شد و نشان داد که فقط جام مي‌خواهد.
استقلال البته راه درازي را تا رسيدن به هدف در پيش دارد اما نشانه‌هاي مثبتي در اين تيم وجود دارد که هواداران را به قهرماني اميدوار مي‌کند البته اگر مسائل مالي و مديريتي و تغييرات پي‌درپي اجازه بدهد.
۱- محمود فکري مربي جوگيري نيست و قبل از بازي با مس رفسنجان هم ديديم که اعتراضي به باز نشدن پنجره‌ها نداشت و سعي کرد به بازيکناني که در اختيار دارد روحيه بدهد.
۲- استقلال پارسال خط حمله خوبي داشت که امسال هم دارد اما درون دروازه و خط دفاعي مشکل داشت. فکري سعي کرده اين مشکل را حل کند و در اولين گام استقلال گل نخورد که خودش نکته اميدوارکننده‌اي است.
۳- با آمدن نفرات جديد مسلماً رقابت خوبي در تمام پست‌ها ايجاد مي‌شود و مثلاً رقابت رشيد با حسيني يا نادري با ميليچ مي‌تواند به استقلال کمک کند. درست مثل خط حمله که ارسلان، قايدي و شيخ رقابت جذابي براي فيکس شدن دارند.
۴- استقلالِ امسال به مراتب از تيم پارسال بالانس‌تر است. اين درست که علي کريمي رفت اما استقلال در خط مياني مهدي‌پور را گرفت و شجاعيان هم برمي‌گردد. در خط حمله ستاره‌ها حفظ شده‌اند و در دفاع نادري، مرادمند و... اضافه شده‌اند. از همه مهمتر اينکه آبي‌ها رشيد مظاهري را هم جذب کرده‌اند که قاعدتاً در بيشتر بازي‌هاي فصل فيکس است.
۵- امسال به نظر مي‌رسد تعداد مدعيان قهرماني کمتر از فصل گذشته باشد و اين فرصت خوبي براي استقلال است تا بعد از ۸ سال قهرمان شود. سپاهان که خيلي مشکل دارد و فولاد و شهر خودرو هم بعيد است توان قهرماني داشته باشند. مي‌ماند پرسپوليس و تراکتور که آنها هم تيم‌هاي بدون مشکلي نيستند.
۶- از بحث‌ انگيزه نبايد بي‌تفاوت گذشت. استقلالي‌ها امسال انگيزه زيادي دارند که قهرمان ليگ شوند و هواداران خود را خوشحال کنند. اين انگيزه هم در کادر فني استقلال ديده مي‌شود و هم در بازيکنان. البته بقيه هم بي‌انگيزه نيستند اما شايد هواداران استقلال بيشتر از هواداران پرسپوليس تشنه قهرماني هستند.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد