خبرآنلاين/ عليرضا فغاني توسط کميته داوران فدراسيون فوتبال کشورمان از ليست داوران بين المللي کنار گذاشته شد.

فدراسيون فوتبال در تصميمي عجيب نام عليرضا فغاني را از ليست بين المللي داوران فوتبال ايران خط زد. همين موضوع بازتاب گسترده اي در بين فوتبالي ها داشته و تبعات زيادي را به وجود آورده است. فدراسيون فوتبال دليل اين کار را نبود فغاني در ايران و مهاجرتش به استراليا مي داند که به نظر يک بهانه اي براي حذفش باشد.
فغاني داور ايراني ساکن استراليا حضورش به اتفاق منصوري و ابوالفضلي دو کمک داور ايراني در جام جهاني قطر قطعي شده بود اما حالا با خروج نام فغاني از ليست بين المللي ايران ديگر هيچ تضميني وجود ندارد که کمک هاي ايراني فغاني رنگ جام جهاني را ببينند.
فدراسيون فوتبال و کميته داوران موظف بودند تا زمان نهايي تعيين‌شده از سوي فيفا ليست داوران بين‌المللي ايران را براي AFC و فيفا ارسال کنند اما اين کار پشت گوش افتاد و حالا به نظر ليست کميته داوران و دپارتمان داوري در حال آماده کردن ليستي از داوراني هستند که در فوتبال ايران قضاوت مي‌کنند که اين يعني خط خوردن نام فغاني و به احتمال زياد اضافه شدن نام موعود بنيادي‌فر.
با اين تصميم عجيب فريدون اصفهانيان، قطعا عليرضا فغاني آسيب نمي بيند چرا که او از استراليا وارد ليست بين المللي مي شود اما با اين تفاوت که با تيم داوري استراليا حضور در جام جهاني را تجربه مي کند و دو کمک داور ايراني ناچارند در يک تيم آسيايي ديگر قرار بگيرند، تيمي که بدون فغاني حضورش در جام جهاني تضمين شده نيست.
در روزهايي که دوستان سئول نيشين روزه سکوت گرفته اند، عليرضا فغاني هم در استراليا واکنش چنداني به اين خبر نشان نداده است. با او درباره اين موضوع صحبت کرديم و خيلي راغب به جواب دادن نبود. او مي گويد:«دوستان بايد جوابگو باشند و دنبال جواب و علتش را از مسئولين باشيد.» 
 در چنين شرايطي اينکه ايران ديگر داوري به عنوان نماينده در مسابقات بين المللي و به خصوص جام جهاني قطر نداشته باشد، عجيب به نظر نمي رسد. اتفاقي که فدراسيون فوتبال را زير بار شديد ترين انتقادها قرار داده و حال بايد ديد چه اتفاقات جديدي رخ مي دهد.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد