مهر/ کارشناس فوتبال ايران با بيان اينکه اسکوچيچ به دنبال تغيير روال سابق در تيم ملي است، دليل دعوت نشدن غفوري و رضاييان را برشمرد و گفت: مشخص نيست اسکوچيچ مثل برانکو موفق شود.

هومن افاضلي با اشاره به انتقادات از ليست تيم ملي فوتبال و اينکه چنين انتقاداتي طبيعي است، تصريح کرد: من چند بار با آقاي اسکوچيچ صحبت کرده‌ام. او مي‌گفت وقتي تيم ملي به اينجا رسيده است يعني با روال قبل موفق نمي‌شود و به انرژي جديد نياز دارد.
سرمربي فصل گذشته تيم‌هاي پارس جنوبي و ماشين سازي ادامه داد: اسکوچيچ دارد بازيکنان مختلف را با دعوت به اردوي تيم ملي تست مي‌کند. او نگفته کدام بازيکنان را نمي‌خواهد و در واقع همه براي بازي در تيم ملي شانس دارند.
افاضلي همچنين درباره انتقادات به عدم دعوت از وريا غفوري و رامين رضاييان به تيم ملي در پست دفاع راست تاکيد کرد: اسکوچيچ دنبال تغيير در ساختار تيم ملي است تا ايران براي حريفان ناشناخته بشود.
وي گفت: غفوري و رامين رضاييان بازيکنان بزرگي هستند که در دو تيم استقلال و پرسپوليس بازي کرده‌اند. آنها سابقه زيادي در تيم ملي دارند ولي اسکوچيچ براي حالت‌هاي مختلف يک بازي نياز به بازيکنان متفاوت دارد. اسکوچيچ علاوه بر غفوري و رضاييان دنبال نفرات ديگري هم هست.
افاضلي افزود: بنابراين معناي ليست اسکوچيچ اين نيست که اين دو بازيکن قرار است نباشند.
اين کارشناس فوتبال تصريح کرد: رامين و وريا بازيکنان تهاجمي هستند. شايد اسکوچيچ دنبال بازيکني است که ساختار دفاعي بيشتري دارد و نمي‌خواهد از کناره‌ها بازي کند. بايد خود اسکوچيچ در اين خصوص صحبت کند و من نظر خودم را گفتم.
افاضلي که در شبکه خبر حاضر شده بود در پاسخ به اين سوال که آيا ممکن است اسکوچيچ برانکو ثاني شود؟ گفت: نمي دانم. فاکتورهاي موفقيت يک مربي زياد است مثل نسل تيم ملي و زمان دادن به مربي ولي اسکوچيچ تمام ليگ را آناليز مي‌کند و تک تک بازيکنان را مي‌شناسد. سال گذشته با اسکوچيچ نشستي داشتم. اطلاعاتي که او از تيم ما داشت من را متعجب کرد. او شايد در روز ۱۴ - ۱۵ ساعت کار مي‌کند.
افاضلي ادامه داد: شانس ما براي صعود به جام جهاني با اسکوچيچ از ويلموتس بيشتر است. ويلموتس نيامده بود کار کند. ضمن اينکه اسکوچيچ اين منطقه از آسيا را هم خوب مي‌شناسد ولي تيم ملي را در شرايط خوبي تحويلش نداديم. بايد از عراق و بحرين حداقل ۴ امتياز بگيريم و کار سخت است.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد