ايران ورزشي/ با اعلام دومين ليست از سوي دراگان اسکوچيچ بار ديگر نامي از علي عليپور ديده نمي‌شود و اين در حالي است که با عدم دعوت از مهدي طارمي، انتظار مي‌رفت مهاجمي که بعد از جدايي او از پرسپوليس شکوفا شده بود، شانس حضور در تيم ملي را براي اين اردو از آن خود کند. عليپور که بعد از جدايي مهدي طارمي به‌خوبي توانست جاي اين مهاجم گلزن را در ترکيب پرسپوليس پر کند و طي اين سال‌ها جزو برترين گلزنان سرخپوش لقب گرفته بود، در پايان ليگ نوزدهم به‌دليل پايان قراردادش راهي فوتبال اروپا شده و پيراهن تيم ماريتيمو را بر تن کرده است.

مهاجم شماره 70 پرسپوليس در تيم جديدش نيز با اين شماره به ميدان رفته و انتظار دارد بتواند خيلي زود مسير پيشرفتي که در جمع سرخپوشان دنبال کرده بود، در تيم پرتغالي نيز پشت سر بگذارد. با اين حال طي ديدارهاي اخير شانس کمتري از سوي خوزه کارلوس فرناندز ويديگال، سرمربي 51ساله پرتغالي ماريتيمو از آن خود ديده و حضور 56 دقيقه‌اي طي چهار بازي در ترکيب ماريتيمو نتوانسته او را به اولين گل اروپايي‌اش برساند.
عليپور که توانسته روياهاي خود را از قراخيل به سمت شهر فونچال در پرتغال برده و اولين تجربه حرفه‌اي خود را در قلب اروپا دنبال کند، اکنون بر خلاف دوران حضور در پرسپوليس از ليست تيم ملي نيز دور مانده است. اين در حالي است که پيش از دراگان اسکوچيچ، او در اردوهاي مربوط به مارک ويلموتس شانس دعوت و حضور در ترکيب تيم ملي را به دست آورده بود. به نظر مي‌رسد دوري او از ترکيب اصلي ماريتيمو و عدم گلزني براي اين تيم، يکي از دلايلي است که شانس عليپور براي بازگشت به تيم ملي را کاهش داده است. مهاجم شماره 70 ماريتيمو اما بعد از نزديک به دو ماه حضور در جزيره ماديرا، اکنون با دستيابي به هماهنگي لازم با شرايط اميدوار است فرصت‌هاي بهتري براي خودنمايي در ترکيب به دست بياورد.
ليتو ويديگال، سرمربي ماريتيمو تيمش را معمولاً با سه مهاجم برابر رقبا به ميدان مي‌فرستد و شايد اين يک موهبت بزرگ براي اين بازيکن ايراني باشد تا در ادامه فرصت بيشتري براي خودنمايي به دست بياورد. جوئل، مهاجم کامروني اين باشگاه است و دو مهاجم ديگر اين تيم نيز رودريگو پينهو از برزيل و جرج کوررا آرژانتيني هستند. حضور اين مهاجمان صاحب‌نام کار مهاجم ايراني را براي دستيابي به فرصت بيشتر در ترکيب ماريتيمو سخت‌تر خواهد کرد، اما عليپور پيش از اين نيز در پرسپوليس نشان داده به‌خوبي قادر خواهد بود از فرصت‌هاي کوتاه به‌دست‌آمده براي دستيابي به حضور در ترکيب سود ببرد. بايد ديد عليپور قادر خواهد بود با درخشش در پرتغال، در کنار امير عابدزاده به‌عنوان هم‌تيمي‌اش در ماريتيمو دومين گزينه براي حضور در تيم ملي لقب بگيرد و درخشش خود را آغاز کند يا خير؟


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد