فرهيختگان/ پرسپوليسي‌ها که خيلي زود وارد بازار نقل و انتقالات شدند و به سرعت خريدهاي خود را از ميان نفرات ليگ برتري انجام دادند، با توجه به نزديک بودن بازي‌هاي ليگ قهرمانان آسيا، بازيکنان جديد را متقاعد کردند که با کمترين دريافتي و حتي بدون دريافتي پاي برگه قرارداد با پرسپوليس را امضا کنند و اين نفرات که شوق حضور در رقابت‌هاي آسيايي را در سر مي‌پروراندند و به حرف مديران سرخ اطمينان داشتند اين کار را انجام دادند تا خيلي زود و حتي پيش از سفر تيم به دوحه مبالغ پيش پرداخت قراردادشان را دريافت کنند. اما با تمام شدن بازي‌هاي ليگ قهرمانان آسيا در منطقه غرب و حتي شروع بازي‌هاي ليگ برتر، هنوز مديران سرخ به وعده‌اي که به بازيکنان جديد داده بودند عمل نکرده‌اند و اين موضوع نارضايتي شديد آنها را در پي داشته و باعث شده که در روزهاي گذشته اين مساله را به گوش گل‌محمدي و پيرواني برسانند تا بلکه از اين طريق بتوانند پول‌هايشان را دريافت کنند.

بالاترين دريافتي براي آقايي
در ميان بازيکنان جديد پرسپوليس تنها 3 بازيکن توانسته‌اند از سرپرست سابق باشگاه پرسپوليس پول دريافت کنند. سعيد آقايي، ميلاد سرلک و عيسي آل کثير اين 3 بازيکن هستند که از بين 8 بازيکن جديد سرخپوش شده توانسته‌اند بخشي از قراردادشان را دريافت کنند. شنيده مي‌شود آقايي با دريافت 20 درصد از مبلغ قراردادش در صدر بازيکناني قرار دارد که در ميان جديد‌هاي پرسپوليس بالاترين دريافتي را داشته است. با توجه به پيشنهاد اين بازيکن از استقلال، اگر مديران سرخ اين پول را مهيا نمي‌کردند شايد سرنوشت اين بازيکن تغيير مي‌کرد. آل کثير و سرلک نيز 10 درصد دريافتي داشته‌اند. البته سرلک اين 10 درصد را براي گرفتن رضايتنامه‌اش از شهرخودرو دريافت کرد و در حقيقت پولي به جيب خودش نرفته است.
قديمي‌هاي سرخ با 45 درصد طلب!
تنها مشکل مالي پرسپوليسي‌ها مربوط به بازيکنان جديد نيست و اوضاع آنها در قبال تعهداتشان به بازيکنان فصل گذشته‌شان وخيم‌تر هم هست. بازيکنان فصل قبل هنوز 10 درصد پاياني قراردادشان را دريافت نکرده‌اند و براي پاداش‌هاي قهرماني و صعود به فينال ليگ قهرمانان نيز 35 درصد ديگر طلبکار هستند که با اين حساب حدود نيمي از طلب‌هايشان را از باشگاه دريافت نکرده‌اند. اين تازه طلب سرخ‌ها از بابت فصل قبل است و آنها براي فصل جديد نيز بايد پيش پرداخت‌هاي قراردادشان را مي‌گرفتند که اين موضوع نيز عملي نشده تا شرايط حاد پرسپوليس از لحاظ مالي حادتر شود و بوي تحريم تمرينات و در منگنه گذاشتن مديران جديد به مشام برسد.
کارگزار فعلا پولي نمي‌دهد
وقتي اين موضوع بدتر مي‌شود که متوجه شويم کارگزار پرسپوليس هم قرار نيست فعلا مبلغ جديدي به اين باشگاه تزريق کند و سرخ‌ها عملا منبع درآمدي براي پر کردن اين همه چاله و چوله پيش‌رو نخواهند داشت. با توجه به اينکه رسول‌پناه پيش از ترک باشگاه يک قسط قرارداد را از کارگزار پيش‌خور کرده است و با آن باقيمانده طلب برانکو را پرداخت کرده، قرار نيست که در سر رسيد واريز قسط بعدي کارگزار، پولي به حساب باشگاه ريخته شود و بايد ديد با اين شرايط جعفر سميعي و ساير مديرانش چه تصميمي براي خروج از اين بحران مدنظر دارند.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد