ايسنا/ سرپرست فدراسيون فوتبال، کميته داوران را مامور کرد به قيد فوريت موضوع دستورالعمل و آيين‌نامه‌هاي مرتبط با معرفي عليرضا فغاني در فهرست داوران بين‌المللي فوتبال ايران را از طريق فيفا مجددا بررسي کند.
در پي اعتراضات گسترده جامعه فوتبال و داوري به حذف عليرضا فغاني، برجسته‌ترين داور ايراني تاريخ فوتبال ايران از فهرست داوران بين‌المللي، فدراسيون فوتبال اعلام کرد: حيدر بهاروند، سرپرست فدراسيون فوتبال از فريدون اصفهانيان، سرپرست کميته داوران خواست در اسرع وقت و به قيد فوريت موضوع دستورالعمل و آيين‌نامه‌هاي مرتبط با معرفي عليرضا فغاني در فهرست داوران بين‌المللي فوتبال کشورمان را از طريق فيفا مجددا بررسي کند و نظر اين کميته را براي اقدامات بعدي به اطلاع سرپرست فدراسيون برساند.
عليرضا فغاني در گفت‌وگوي اخير خود درباره حذف از فهرست داوران بين‌المللي فوتبال و احتمال از دست دادن جام‌جهاني ۲۰۲۲ و از دست رفتن افتخارآفريني براي فوتبال ايران گفت:  يکي دو تا تماس داشتم که به من گفتند به خاطر مسائل مربوط به حراست بوده که من پيگيري کردم و فهميدم چنين چيزي نبوده است. من هيچ‌وقت نه سياسي بودم و نه مشکلي داشتم. مسوول کميته داوران گفته طبق آيين‌نامه فيفا من بايد يک سال گذشته را داخل ايران سوت مي‌زدم و ما از AFC استعلام گرفتيم و آن‌ها مخالفت کردند. در صورتي که چيزي که من خبر دارم اين است که مسوولان AFC به فيفا ارجاع دادند و فيفا هم به دپارتمان داوري گفته چون ايشان در يک سال گذشته در يک ليگ تاپ آسيا (ليگ استراليا) سوت مي‌زده مشکلي ندارد و مي‌تواند اسمش در ليست بين‌المللي قرار بگيرد. 
فغاني اضافه کرد: بعضي از اعضاي کميته داوران گفته‌اند که در فهرستي که امضا کرده‌اند نام عليرضا فغاني وجود داشته. ان‌شاءالله که آقاي اصفهانيان و دوستان دور بعد هم باشند اما کساني که معلوم نيست تا دو ماه بعدي باشند يا نباشند، مسائل شخصي را در کار لحاظ مي‌کنند. از ديروز يک سري عکس مدارک و چک براي من ارسال شده و گفته‌اند اين وسط پول‌هايي داده شده است. من هم گفتم در جايگاهي نيستم که صحت و سقم اين قضيه را بدانم.

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد