تسنيم/ باشگاه سايپا با صدور بيانيه‌اي اعلام کرد ديدار اين تيم مقابل پرسپوليس در سايه عدالت در رسيدن به حق ميزباني و داوري برگزار شد.
روابط عمومي شرکت فرهنگي ورزشي سايپا اعلام کرد: «نارنجي پوشان روز جمعه 16 آبان ماه در حالي به مصاف پرسپوليس تهران رفتند که با چالش‌هاي عجيبي روبه‌رو بودند.
طبق برنامه‌هاي سازمان ليگ چندي پيش‌تر از اين مسابقه، رسماً محل ميزباني ديدار افتتاحيه ليگ برتر بيستم اعلام شده بود و قطعاً حق مسلم سايپا بود تا بتواتد از امتياز اين ميزباني بهره‌مند شود.
در حالي که برخي از افراد با استفاده از ابزار رسانه‌اي و ارتباطي خود تا لحظات آخر به دنبال تغيير مکان ميزباني مسابقه بودند، بنا بر برقراري عدل و قدرت نيروهاي امنيتي و انتظامي در برگزاري باشکوه مسابقات ورزشي و پيگيري‌هاي مديريت، حق مسلم باشگاه سايپا ادا شد.
متاسفانه بعد از گذشت 72 ساعت از برگزاري افتتاحيه دهه سوم ليگ برتر فوتبال ايران، همچنان شاهد بد اخلاقي‌هاي رسانه‌اي هستيم و در شرايطي که مي‌توان از جذابيت‌ها و زيبايي‌هاي فوتبال لذت برد، فضاي رسانه‌اي فوتبال را به سمت و سوي ديگري سوق مي‌دهد.
اعتراض عليه داوري اين ديدار ناخود آگاه خاطره رفتارهاي قديمي به منظور اخذ امتياز داوري را چه در کنار زمين و چه قبل از ديدارهاي فوتبال را تداعي مي‌کند.
در طول بازي نخست بارها شاهد اعتراض‌هاي شديد به تيم داوري بوديم که با توجه به کارشناسي داوري اين رويداد که هر چند تمام صحنه‌ها امکان پخش از برنامه‌هاي تلويزيوني را نداشت، شاهد رعايت عدالت بوديم و از سوي ديگر در حالي که چندين روز قبل سازمان ليگ برنامه مسابقات و ميزبان ديدارها را به صورت رسمي اعلام کرده است، برخي از دست اندرکاران از معلوم نبودن محل برگزاري ديدار افتتاحيه و بلاتکليفي گلايه دارند که شايد دور از رفتار حرفه‌اي فوتبال باشد.
در پايان شرکت فرهنگي ورزشي سايپا از زحمات بي شائبه نيروي‌هاي امنيتي و انتظامي، تيم داوري و تمامي عزيزاني که در برگزاري هر چه باشکوه‌تر هفته نخست ليگ برتر فوتبال کشور در ورزشگاه پاس قوامين سهيم بوده‌اند، قدرداني مي‌کند.»

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد