ايسنا/ فدراسيون فوتبال و کميته داوران تاکنون برخورد نرمي با حذف نام عليرضا فغاني از ليست داوران بين‌المللي ايران داشته‌اند!
چند روزي است که خبر حذف شدن نام عليرضا فغاني از فهرست داوران بين‌المللي ايران در حال منتشر شدن در رسانه‌هاي مختلف است و حتي اين خبر واکنش تند اهالي فوتبال و دوست‌داران اين رشته را در پي داشته است. ماجرايي که مسبب آن، خودي بوده و فدراسيون فوتبال و کميته داوران پايه‌ريز آن شده‌اند؛ اتفاقي که در حال از بين بردن يکي از افتخارات فوتبال ايران در آسيا و جهان است.
با وجود همه انتقادهاي صورت گرفته از فدراسيون فوتبال و کميته داوران، هنوز نه دبيرکل و نه سرپرست رياست کميته داوران حاضر نشده‌اند در اين خصوص صحبت کنند. البته شايد به اشتباه خود پي برده باشند اما به نظر مي رسد تداوم کارهاي سليقه‌اي در فدراسين فوتبال در حال تيشه زدن به ريشه فوتبال اين مملکت است.
تنها واکنشي که از سوي فدراسيون فوتبال رقم خورده، خبر امروز (سه‌شنبه) فدراسيون است مبني بر اين که "حيدر بهاروند، سرپرست فدراسيون فوتبال از فريدون اصفهانيان، سرپرست کميته داوران خواست در اسرع وقت و به قيد فوريت موضوع دستورالعمل و آيين‌نامه‌هاي مرتبط با معرفي عليرضا فغاني در فهرست داوران بين‌المللي فوتبال کشورمان را از طريق فيفا مجددا بررسي کند و نظر اين کميته را براي اقدامات بعدي به اطلاع سرپرست فدراسيون برساند."
واکنشي از سر استيصال و شايد تنها براي رفع سوء اثر اين اشتباه بزرگ و تاريخي از کارنامه خود تا بعدها بگويند ما تلاش خودمان را کرديم اما نشد!
به نظر، آقاي دبيرکل، اين روزها تبديل به همه کاره فوتبال ايران شده و در همه مسائل تخصصي و غيرتخصصي دستور صادر مي کند! نمونه‌هاي اين اشتباه در ماه‌هاي اخير زياد بوده است؛ از ارسال رضاي‌تنامه سلامتي براي داوران و انتخاب مجدد اصفهانيان به عنوان رييس کميته داوران تا پيش‌قدم شدن براي خط زدن نام فغاني از فهرست داوران بين‌المللي.
معلوم نيست سئول‌نشينان فدراسيون فوتبال دقيقا دنبال چه هدفي هستند. متاسفانه عملکرد کلي مديران فوتبال در چند وقت اخير، نکته مثبتي نداشته که اهالي فوتبال را به آينده اين رشته در کشور اميدوار کند. آن‌ها حالا هم در حال نابود کردن يکي از افتخارات فوتبال و داوري ايران هستند و تنها روزه سکوت اختيار کرده‌اند و گوش‌شان به هيچ انتقادي بدهکار نيست.
مديران فوتبال اين روزها ککشان نمي‌گزد که دارند چه بلايي سر اين فوتبال مي‌آيد و به‌نظر تنها دغدغه‌شان، ماندن در خيابان سئول است. 


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد