آخرین خبر/ عدم دعوت از وریا غفوری و رامین رضاییان به تیم ملی کماکان یکی از سوژه‌های روز فوتبال ایران محسوب می‌شود.
به گزارش فوتبالی، این دو بازیکن مهمترین غایبان دو فهرست اخیر تیم ملی هستند و هنوز معلوم نیست که چرا اسکوچیچ روی نام آنها خط قرمز کشیده است.
عده‌ای معتقدند مسائل غیرفنی دلیل اصلی حذف این دو بازیکن است. درباره غفوری رسانه ها گمانه زنی کرده اند بحث برخی پستهای او در فضای مجازی بوده که باعث شده او به اردوی تیم ملی دعوت نشود. البته وریا غفوری مدتهاست دیگر پست و توییت و استوری حساسیت برانگیزی منتشر نکرده و اگر مشکل خاصی داشت مطمئنا نمی توانست با استقلال دو ساله تمدید کند.
درباره رضاییان هم سه روایت وجود دارد که البته هیچکدام از آنها به صورت رسمی تائید نشده است. مورد اول یک ماجرای حاشیه ای است که اصلا نمی شود درباره اش نوشت و البته کلی جنجال درست کرد و دیگری هم روایت توصیه برانکو به اسکوچیچ مبنی بر عدم دعوت از این بازیکن به تیم ملی بوده است. روایت سوم این است که اسکوچیچ یک جا گفته اعتقادی به بازی رامین رضاییان ندارد و اگر او در باشگاههایش هم سوپراستار هم باشد باز هم در تیم ملی که او سرمربی اش جایی ندارد.
در برابر این نظر، برخی مدافعان اسکوچیچ یک تئوری دیگر هم درباره عدم دعوت از این دو بازیکن و حتی نفراتی مثل اشکان دژاگه و امید ابراهیمی مطرح کرده اند. اینکه اسکوچیچ پروژه جوانگرایی در تیم ملی را با حذف بازیکنان 30 ساله استارت زده است و تنها دلیل غیبت این نفرات در فهرست تیم ملی سن آنهاست.
دو روز قبل بود که خبرگزاری ایسنا در گزارشی مدعی شد سرمربی کروات تیم ملی تمایلی به دعوت از بازیکنان پا به سن گذاشته و بالای 30 سال به تیم ملی ایران ندارد و اگر چند بازیکن بالای 30 سال در تیم ملی هستند، به خاطر این است که در حال حاضر نفراتی مثل وحید امیری و احسان حاج‌صفی و حتی رشید مظاهری گزینه‌های بدون جانشین هستند و شاید بعد از جام جهانی از تیم ملی کنار بروند. روزنامه گل هم در شماره امروزش مدعی شده عدم دعوت از وریا و رضاییان هیچ ربطی به مسائل غیرفنی ندارد و هیچ توصیه‌ای هم به اسکوچیچ نشده که این نفرات را حذف کند و تنها دلیل کنار گذاشتن این بازیکنان سن و سال آنهاست و اسکوچیچ می‌خواهد روی نفرات جوانتر سرمایه‌گذاری کند. 
البته باور این تئوری البته کار راحتی نیست چرا که نفرات بالای 30 سالی که در حال حاضر در تیم ملی هستند، علیرغم کیفیت فنی بالایشان نفرات بی‌جانشینی نیستند و در پست آنها بازیکنان جوانتری وجود دارد که بتوانند جای آنها را بگیرند و بالای 30 سال بودن برخی بازیکنان دلیل بر این نمی شود که بی کیفیت باشند. برخی بازیکنان وقتی به سن بالای 30 سال می رسند، پختگی و تسلطشان در زمین به اوج می رسد و عجیب است که اسکوچیچ، بخواهد چنین تحلیلی داشته باشد. 
به هر حال تا زمانی که اسکوچیچ و یا فدراسیون فوتبال به صورت شفاف درباره این مساله توضیح ندهند، کماکان گمانه‌زنی درباره عدم دعوت از چهره‌های سرشناس به تیم ملی ادامه پیدا خواهد کرد و مرتب این سوال مطرح می شود که لیست اسکوچیچ واقعا سلیقه خودش است یا دیگران؟

ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید