آخرين خبر/ عدم دعوت از وريا غفوري و رامين رضاييان به تيم ملي کماکان يکي از سوژه‌هاي روز فوتبال ايران محسوب مي‌شود.
به گزارش فوتبالي، اين دو بازيکن مهمترين غايبان دو فهرست اخير تيم ملي هستند و هنوز معلوم نيست که چرا اسکوچيچ روي نام آنها خط قرمز کشيده است.
عده‌اي معتقدند مسائل غيرفني دليل اصلي حذف اين دو بازيکن است. درباره غفوري رسانه ها گمانه زني کرده اند بحث برخي پستهاي او در فضاي مجازي بوده که باعث شده او به اردوي تيم ملي دعوت نشود. البته وريا غفوري مدتهاست ديگر پست و توييت و استوري حساسيت برانگيزي منتشر نکرده و اگر مشکل خاصي داشت مطمئنا نمي توانست با استقلال دو ساله تمديد کند.
درباره رضاييان هم سه روايت وجود دارد که البته هيچکدام از آنها به صورت رسمي تائيد نشده است. مورد اول يک ماجراي حاشيه اي است که اصلا نمي شود درباره اش نوشت و البته کلي جنجال درست کرد و ديگري هم روايت توصيه برانکو به اسکوچيچ مبني بر عدم دعوت از اين بازيکن به تيم ملي بوده است. روايت سوم اين است که اسکوچيچ يک جا گفته اعتقادي به بازي رامين رضاييان ندارد و اگر او در باشگاههايش هم سوپراستار هم باشد باز هم در تيم ملي که او سرمربي اش جايي ندارد.
در برابر اين نظر، برخي مدافعان اسکوچيچ يک تئوري ديگر هم درباره عدم دعوت از اين دو بازيکن و حتي نفراتي مثل اشکان دژاگه و اميد ابراهيمي مطرح کرده اند. اينکه اسکوچيچ پروژه جوانگرايي در تيم ملي را با حذف بازيکنان 30 ساله استارت زده است و تنها دليل غيبت اين نفرات در فهرست تيم ملي سن آنهاست.
دو روز قبل بود که خبرگزاري ايسنا در گزارشي مدعي شد سرمربي کروات تيم ملي تمايلي به دعوت از بازيکنان پا به سن گذاشته و بالاي 30 سال به تيم ملي ايران ندارد و اگر چند بازيکن بالاي 30 سال در تيم ملي هستند، به خاطر اين است که در حال حاضر نفراتي مثل وحيد اميري و احسان حاج‌صفي و حتي رشيد مظاهري گزينه‌هاي بدون جانشين هستند و شايد بعد از جام جهاني از تيم ملي کنار بروند. روزنامه گل هم در شماره امروزش مدعي شده عدم دعوت از وريا و رضاييان هيچ ربطي به مسائل غيرفني ندارد و هيچ توصيه‌اي هم به اسکوچيچ نشده که اين نفرات را حذف کند و تنها دليل کنار گذاشتن اين بازيکنان سن و سال آنهاست و اسکوچيچ مي‌خواهد روي نفرات جوانتر سرمايه‌گذاري کند. 
البته باور اين تئوري البته کار راحتي نيست چرا که نفرات بالاي 30 سالي که در حال حاضر در تيم ملي هستند، عليرغم کيفيت فني بالايشان نفرات بي‌جانشيني نيستند و در پست آنها بازيکنان جوانتري وجود دارد که بتوانند جاي آنها را بگيرند و بالاي 30 سال بودن برخي بازيکنان دليل بر اين نمي شود که بي کيفيت باشند. برخي بازيکنان وقتي به سن بالاي 30 سال مي رسند، پختگي و تسلطشان در زمين به اوج مي رسد و عجيب است که اسکوچيچ، بخواهد چنين تحليلي داشته باشد. 
به هر حال تا زماني که اسکوچيچ و يا فدراسيون فوتبال به صورت شفاف درباره اين مساله توضيح ندهند، کماکان گمانه‌زني درباره عدم دعوت از چهره‌هاي سرشناس به تيم ملي ادامه پيدا خواهد کرد و مرتب اين سوال مطرح مي شود که ليست اسکوچيچ واقعا سليقه خودش است يا ديگران؟

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد