ورزش 3/ سرپرست اسبق استقلال معتقد است که مديريت قبلي باشگاه استقلال لطمات جبران‌ناپذيري به استقلال زده است. 
علي نظري جويباري سرپرست سابق استقلال با توجه به رفاقت ديرينه‌اي که با محمود فکري سرمربي اين تيم دارد مورد اعتماد اين سرمربي است و به همين خاطر سعي دارد تا با توجه به اينکه هنوز سمِت رسمي در باشگاه به او محول نشده است محمود فکري را در مسئوليت خطيري که برعهده‌گرفته است کمک کند.
وي ابتدا درباره باز شدن پنجره نقل و انتقالات باشگاه و همچنين فسخ قرارداد مدافع آينده دار اين تيم شاهين طاهرخاني گفت: «باوجود اينکه باز شدن پنجره خبر بسيار خوبي براي باشگاه و هواداران تلقي مي‌شود اما اين وظيفه‌اي بود که بايد بسيار زودتر از اين‌ها انجام مي‌شد نه امروز. مديريت قبلي که من به آن به‌شدت گله‌مندم بايد به شکلي عمل مي‌کرد که استقلال بتواند از تک‌تک بازيکنان جديدي که به خدمت گرفته است نهايت استفاده را ببرد. همان کاري که مديران باشگاه پرسپوليس انجام دادند و ما نکرديم و متعاقباً چوب آن را هم خورديم.»
وي در ادامه افزود: «من تعجب مي‌کنم آقاي سعادتمند با توجه به کارنامه ضعيفش هرروز از اين رسانه به آن رسانه چه مصاحبه‌هايي هم انجام مي‌دهد. برادر من تو بزرگ‌ترين وظيفه‌اي که بر گردنت بود را نتوانستي انجام دهي و لطمه بزرگي به اين تيم و هوادارانش زدي. شما قهرماني جام حذفي را از استقلال گرفتي. شما تنها مدت 6 ماه در اين تيم بودي اما به‌اندازه 100 سال در حال مصاحبه و انتشار پست در اينستاگرام هستي. آقاي سعادتمند دست ازسر اين باشگاه بردار و آرامش استقلال را بر هم نزن.»
نظري جويباري همچنين درخصوص تعلقات باشگاهي سعادتمند نيز اظهار داشت: «تنها کافي بود که شما سري به پست‌هاي قبلي ايشان بزنيد تا کاملاً مشخص شود که ايشان طرفدار کدام باشگاه بوده و هست. ديگر اين را که نمي‌شود پنهان کرد.»
وي درباره فسخ ناگهاني شاهين طاهرخاني باشگاه استقلال گفت: «سعادتمند روز گذشته درخصوص رفتن طاهر خاني دوباره پست گذاشته که اتفاقاً خودش بيشترين تقصير را داشته است. من از همين‌جا بايد بگويم شاهين يک بازيکن بسيار مستعد و ارزشمند استقلال بود اما ممکن است در سيستم آقاي فکري ايشان جاي نداشته باشد و فکر نمي‌کنم که اين هيچ ايرادي داشته باشد همان‌طور که يحيي گل محمدي و ساير مربيان هم بازيکناني را در پازل تاکتيکي خود نمي‌بينند اما اين دليل بر عدم توانايي ان بازيکن نمي‌شود. ولي فراموش نکنيم که نحوه بستن قرارداد با او بارزترين دليل جدايي طاهر خاني بود.»
سرپرست سابق استقلال در ارتباط بااينکه چطور اين بازيکن به‌راحتي توانست قراردادش را فسخ کند اشاره کرد: «اين‌که خوب است در حال حاضر در باشگاه استقلال 5 يا 6 بازيکن کليدي وجود دارند که به دليل نوع اشتباه قراردادشان مي‌توانند هرلحظه تيم را ترک کنند. همچنان که روزبه چشمي اين کار را انجام داد. واقعاً اين نوع انعقاد قرارداد در باشگاه استقلال بيشتر شبيه به فاجعه است که توسط مديري بسته‌شده که راه‌به‌راه اين روزها شاهد آن هستيم که فقط حرف مي‌زند و از مديران وقت استقلال انتقاد مي‌کند، هرچند من هم بعضي از تصميمات هيئت‌مديره انتقاد دارم اما بيشتر انتقادم به شما است که در بدترين شرايط بدترين ضربه را به استقلال زديد. تيمي که شايد امروز مي‌توانست باکمي درايت در فينال جام باشگاه‌هاي آسيا حضور پيدا کند. ضمن اينکه سهل‌انگاري شما باعث شده است يک قهرماني در جام حذفي در تاريخ باشگاه نابود شود.» 
او با اشاره به اينکه باخت استقلال مقابل مس مي‌توانست تبعات بسيار بدي را براي مديران اين تيم به بار بياورد بيان کرد: «5 -6 بازيکن درجه‌يک استقلال بيرون نشستند اما بازهم دست آقاي فکري درد نکند که بدون اينکه بخواهد بهانه‌اي بياورد و خواستار تعويق بازي شود با اتکا به بازيکنان فصل گذشته که همه‌شان هم از بهترين‌هاي ايران به شمار مي‌آيند مقابل مس صف‌آرايي کرد و بازي را برد. اين کار واقعاً دلِ‌شير مي‌خواست که محمود با سر نترسي که دارد توانست بالاخره طلسم 4 ساله استقلال را در عدم کسب پيروزي در بازي اول بشکند.»
جويباري همچنين درخصوص انتخاب هر چه سريع‌تر مديرعامل باشگاه استقلال خاطرنشان کرد: «شما ببينيد آقاي رسول پناه استعفا داد و در کمتر از 48 ساعت وزير ورزش براي اين تيم مديرعاملي مشخص کرد و رئيس حراست خودش را به‌عنوان مدير پرسپوليس معرفي کرد که اتفاقاً يکي از مديران توانمند هستند. ولي استقلال حدود 40 روز است که مديرعامل ندارد و با کدخدا منشي اداره مي‌شود که همين امر باعث شده که هرروز يکي عليه استقلال حرف بزند. حالا باز دمِ آقاي فکري گرم که بدون توجه به اين مسائل در حال اداره تيمش است، اما به نظر من بايد هر چه سريع‌تر جلسه‌اي برگزار و تکليف مديرعامل استقلال مشخص شود.»
وي همچنين در ادامه گفت: «من تعجبم از اين است که آقاي رسول پناه که حتي يک روز سابقه مديريت در حوزه ورزش را نداشته تيمش را به فينال آسيا مي‌برد و از طرفي آقاي سعادتمند که 30 سال سابقه مديريت ورزشي را در حوزه‌هاي مختلف در کارنامه داشته اين‌چنين اشتباهاتي را به بار مي‌آورد. وي نه‌تنها نتوانست استقلال را در مسابقات ليگ قهرمانان آسيا تقويت کند بلکه کاري کرد که درنهايت منجر به جدايي سرمربي تيمش شد و بدون اينکه درک درستي از اهميت رقابت‌هاي ليگ قهرمانان داشته باشد استقلال را بدون سرمربي و بازيکنان تازه به خدمت گرفته روانه اين مسابقات کرد. عدم توانايي در اداره استقلال را مي‌شود از همين امر متوجه شد.»
جويباري در پايان درخصوص اضافه شدن خودش به ترکيب هيئت‌مديره نيز اظهار داشت: «من به‌عنوان يک استقلالي و به‌عنوان کسي که هميشه حامي اين تيم بوده و خواهد بود، تمام تلاشم را براي موفقيت اين تيم مي‌کنم، چه پستي داشته باشم. من چه نداشته باشم براي موفقيت استقلال هر کاري از دستم بربيايد انجام مي‌دهم و اين وظيفه من است که براي شاد کردن دل هواداران استقلال ذره‌اي کوتاهي نکنم و نداشتن پست برايم به‌هيچ‌وجه مهم نيست. مطمئن باشيد که هر چيزي که برخلاف ميل و اراده اين باشگاه و هواداران ببينيم بازگو خواهم کرد و در اخرهم مجدداً مي‌گويم که اشتباهات آقاي سعادتمند لطمه بزرگي به استقلال زد که اميدوارم در آينده کمتر شاهد اين‌گونه اشتباهات محرز در امر مديريت اين تيم باشيم.»

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد