ورزش 3/ جامپيرو ونتورا اعتراف مي کند پذيرش شغل هدايت ايتاليا را در سال 2016 اشتباه بوده است.
جيان پيرو ونتورا از ژوئن 2016 تا در 2017 روي نيمکت ايتاليا بود و تنها چند روز پس از آنکه ايتاليا در ديدار پلي آف مغلوب سوئد شده و نتوانست به جام جهاني 2018 راه يابد، اخراج شد. ونتوراي 72 ساله در حال حاضر بيکار بوده و در ماه آگوست از باشگاه سالرنيتانا اخراج شد. ونتورا 17 بازي هدايت ايتاليا را بر عهده داشت و در اين مدت 10 پيروزي، چهار تساوي و سه شکست رقم خورد.
جامپيرو ونتورا گفت: "اولين اشتباه بزرگ من پذيرفتن اين شغل و دومين اشتباه عدم جدايي پيش از موعد بود. فضاي خصمانه اي وجود داشت و همه چيز مويد شکست ما بود. من به خاطر ايتاليا بايد زودتر جدا مي شدم. هنوز دو سال از قراردادم با تورينو باقي مانده بود که پيشنهاد هدايت تيم ملي رسيد و مارچلو ليپي به من گفت به عنوان سرمربي آتزوري انتخاب شده ام.
من مدت ها در مورد اين پيشنهاد فکر کردم. همه به من توصيه کردند که اين پيشنهاد را بپذيرم، زيرا اين شغل مي تواند خامه روي کيک در پايان دوران کاري من باشد. البته فقط کادر و همکاران من بودند که پيشنهاد دادند خيلي دقيق در اين سمت فکر کنم. در نهايت اين پيشنهاد را پذيرفه و کاپيتان کشتي شدم که اين يک اشتباه وحشتناک بود. وقتي نخست وزير وقت، ماتئو رنزي علنا ​​مدعي شد بايد مربي ديگري در راس کار باشد ديگر متوجه شدم که مواضع يکساني نداريم و اوضاع مساعد نيست."

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد