باشگاه خبرنگاران/ کارشناس فوتبال کشورمان، درباره ليست بازيکنان تيم ملي فوتبال ايران، در آستانه بازي دوستانه با تيم ملي بوسني توضيحاتي را ارائه داد.
مرتضي محصص، کارشناس فوتبال درباره ليست بازيکنان تيم ملي فوتبال کشورمان اظهار کرد: علاقه مندان و تماشاگران فوتبال، عقايد  شخصي خود را دارند، اما اين نظرات بايد هدفمند باشند و با دليل و برهان اعلام شوند. به نظرم مسير،  براي بازيکنان جوان باز شده است و جوان‌گرايي در تيم ملي فوتبال را بايد به فال نيک بگيريم.
او ادامه داد:  بازيکناني مانند جهانبخش و آزمون، هميشه به تيم ملي فوتبال کشورمان دعوت مي‌شوند؛ چرا که بازيکنان شناخته شده‌اي هستند، اما ما بايد فضا و فرصت به جوانان بدهيم تا قابليت و توانايي خود را به خوبي نشان بدهند.
تيم ملي فوتبال بوسني، حريف قدرتمندي براي تيم ملي کشورمان است 
محصص درباره بازي دوستانه تيم ملي فوتبال ايران برابر تيم ملي بوسني گفت: تيم ملي فوتبال کشورمان  با حريف قدرتمندي قرار است بازي کند. بوسني در بين ۱۰ تيم  ملي فوتبال برتر دنيا نيست؛ اما يکي از تيم‌هاي خوب اروپا است که بازيکنان شاخصي دارد. به نظرم تيم ملي کشورمان بازي سختي پيش رو دارد، اما ملي پوشان ما محکي جدي خواهند خورد.
بازيکنان جوان تيم ملي فوتبال ايران، مقابل بوسني محک جدي خواهند خورد 
کارشناس فوتبال افزود: به نظرم اسکوچيچ در بازي دوستانه با تيم ملي بوسني، بازيکنان زيادي را تعويض خواهد کرد تا شناخت خوبي از بازيکنانش به دست آورد. اگر يک سري از بازيکنان جوان را براي نيمکت نشيني به تيم ملي دعوت کنيم، در آن صورت همين جوانان فرصت بازي در تيم ملي را پيدا نمي‌کنند و تا ابد نيمکت نشين خواهند بود. معتقدم سرمربي تيم ملي کار درستي انجام داد که فضا را براي جوانان فراهم کرد تا در بازي با بوسني محک جدي بخورند.
محصص بيان کرد: تيم ملي بوسني، ۳ روز بعد از بازي با تيم ملي فوتبال کشورمان بايد به مصاف تيم ملي هلند برود. تيم ملي فوتبال بوسني در رقابت هاي ليگ ملت‌هاي اروپا با  تيم‌هاي هلند، لهستان و ايتاليا هم گروه است و اين تيم در گروه سختي  قرار دارد. در مجموع، بازي دوستانه با تيم ملي فوتبال کشورمان براي تيم ملي بوسني مهم است؛ چرا که محکي جدي در اين بازي خواهد خورد. همچنين اين بازي براي اسکوچيچ و سرمربي بوسني خيلي مهم است و صرفا يک بازي دوستانه محسوب نمي‌شود.
اکنون زمان انتقاد از تيم ملي فوتبال نيست 
او تصريح کرد: ما نبايد هر بار تصميم اسکوچيچ در انتخاب ملي پوشان را زير سوال ببريم؛ چون اعتماد به نفس تيم ملي فوتبالمان را از بين مي‌بريم و بازيکنان تيم ملي با استرس به مصاف تيم ملي عراق و بحرين خواهند رفت. به نظرم اکنون زمان انتقاد از تيم ملي فوتبال کشورمان نيست و بايد از آن ها حمايت کنيم تا به موفقيت دست يابند.
انتخاب بازيکنان تيم ملي از سوي دلالان، شايعه است 
محصص درباره نقش دلالان در انتخاب ليست تيم ملي فوتبال گفت: من از اين موضوع اطلاعي ندارم، اما  شايعات زيادي در اين باره مطرح شده است که اطمينان دارم اين گمانه زني‌ها صحت ندارند.
کارشناس فوتبال درباره اين که تيم ملي فوتبال ايران، مي‌تواند به جام جهاني صعود کند، بيان کرد: به نظرم پيش بيني کار اشتباهي است، اما به موفقيت تيم ملي فوتبال کشورمان با هدايت اسکوچيچ خوش بين هستم. اسکوچيچ اصل را بر يادگيري و پيشرفت تيم ملي فوتبال گذاشته است و اين مربي قصد دارد تغييراتي در تيم ملي ايجاد کند. همچنين سرمربي تيم ملي فوتبالمان، ارتباط خوبي با ملي پوشان برقرار کرده و اعتماد به نفس در بين بازيکنان به وجود آمده است.
او در پايان گفت: بازيکنان جوان و ذخيره در بازي‌هاي تدارکاتي نقش بزرگي در موفقيت تيم ملي ايفا مي‌کنند و اگر نگاهمان به ۱۱ بازيکن اصلي تيم ملي باشد ضرر خواهيم کرد و بايد به جوانان فرصت بدهيم تا توانايي خود را نشان بدهند.

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد