همشهری/ بهترین بازیکن هفته اول لیگ بیستم که شنیده می‌شود مورد توجه گل‌محمدی قرار گرفته، مدعی شده بازی برای قرمز‌های پایتخت، برای هر بازیکنی افتخار است

امین قاسمی‌نژاد که با تصمیم مهدی رحمتی لیگ را به‌عنوان مهاجم آغاز کرده و با زدن 2‌گل و دادن یک‌پاس‌گل، شروعی رؤیایی در لیگ بیستم داشته، شنیده می‌شود مورد توجه پرسپولیس قرار گرفته است. او که در شهرخودرو شاگرد یحیی گل‌محمدی بوده، در گفت‌و‌گو با همشهری مدعی شده رفتنش به پرسپولیس دست خودش نیست و باشگاه شهرخودرو باید در این خصوص تصمیم بگیرد.
شروع خوبی در لیگ برتر داشتید. درخصوص پیروزی برابر ماشین‌سازی چه صحبتی داری؟
ما بازی را خوب شروع کردیم و زود هم به گل رسیدیم. البته در طول 90 دقیقه فرصت‌های خوبی را هم از دست دادیم و می‌توانستیم گل‌های بیشتری به حریف بزنیم. هرچند در نیمه دوم اشتباهاتی هم داشتیم و این باعث شد تا ماشین‌سازی صاحب چند فرصت خوب شود. خوشحالم که در نخستین بازی یک نتیجه خوب گرفتیم ولی جای هواداران در ورزشگاه خالی بود.
مقابل ماشین 2‌گل زدی و یک‌گل هم ساختی. فکر می‌کردی در نخستین هفته لیگ برتر چنین عملکرد درخشانی داشته باشی و از سوی خیلی از سایت‌ها به‌عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شوی؟
من امسال یک خط جلوتر آمده‌ام. پارسال به‌عنوان هافبک یا وینگر بازی می‌کردم ولی امسال با تصمیم مهدی رحمتی به‌عنوان مهاجم نوک بازی می‌کنم که خودم هم بازی در این پست را دوست دارم. من وقتی به دروازه نزدیک‌تر باشم خطرناک‌تر هستم و خوشحالم که در شروع لیگ عملکرد خوبی داشتم. البته قبل از بازی هم این حس را داشتم که گل می‌زنم، حتی به یکی از دوستانم گفته بودم که گل می‌زنم و این اتفاق هم رخ داد. این 2 گل را هم به دخترم تقدیم می‌کنم که همیشه از او انرژی می‌گیرم.
‌با این شروع رؤیایی به آقای گلی فکر می‌کنی؟
هر مهاجمی دوست دارد آقای گل شود. ترجیح می‌دهم از حالا با این موضوع ذهنم را درگیر نکنم و بازی به بازی جلو بروم.
بعد از چند سال بازی در لیگ برتر، آیا از موقعیت خودت در فوتبال ایران راضی هستی؟
خیر، راضی نیستم. سالی که با مربیگری گل‌محمدی سهمیه آسیا گرفتیم، 10‌گل زدم و 6‌پاس‌گل دادم و می‌توانستم به تیم ملی دعوت شوم ولی این اتفاق رخ نداد. آن زمان مربی تیم ملی کی‌روش بود ولی دعوت نشدم. آن زمان تیم ما عالی بازی می‌کرد و نتایج بسیار خوبی می‌گرفتیم ولی حتی یک بازیکن هم از شهر خودرو به تیم ملی دعوت نمی‌شد. به هر حال برخی اتفاقات رخ داد تا نتوانم بیشتر از این خودم را نشان دهم.
ظاهرا قبل از شروع لیگ پیشنهادهای خیلی خوبی داشتی؟
چند پیشنهاد خیلی خوب داشتم ولی در نهایت باشگاه و آقا‌مهدی اجازه ندادند جدا شوم.
با توجه به رشد عجیب دستمزد بازیکنان ایرانی، اگر از شهر‌خودرو جدا می‌شدی از این لحاظ به نفع تو بود. درست است؟
بله، همینطور است. من اگر با شهرخودرو قرارداد نداشتم برای این فصل قراردادی امضا می‌کردم که از لحاظ مالی خیلی به سودم می‌شد. به هر حال قسمت نبود جدا شوم.
‌حتما می‌دانی که رسانه‌ها خبر از تمایل پرسپولیس برای جذب تو داده‌اند و ظاهرا در لیست یحیی گل‌محمدی هستی.
من هم این خبر را از طریق رسانه‌ها متوجه شدم، ولی تا الان شخصی با من در این خصوص صحبت نکرده است.
دوست داری به پرسپولیس بروی؟
بازی در پرسپولیس برای هر بازیکنی افتخار است ولی این موضوع دست من نیست، چون با شهرخودرو قرارداد دارم. باید دید اگر چنین پیشنهادی به باشگاه برسد، مسئولان و کادر فنی چه تصمیمی خواهند گرفت.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید