تسنیم/ مربی سازنده کشتی تهران گفت: پرویز هادی با وجود آمادگی خوبش، بد وزن کم کرد و در لیگ کشتی نگرفت و این بزرگ ترین اشتباهش بود که منجر به شکست در انتخابی تیم ملی شد.
اسماعیل پلویی در مورد لغو مسابقات جهانی کشتی اظهار داشت: من از ابتدا فکر می‌کردم مسابقات برگزار شود و خیلی هم امیدوار بودم. حالا باید برنامه ریزی کرد برای حضور در مسابقات آسیایی و کسب سهمیه المپیک.
وی با اشاره به عملکرد دو شاگردش در مسابقات انتخابی تیم ملی آزاد تصریح کرد: مصطفی یک مقدار برنامه تمرینی‌اش منظم بود و بهتر نتیجه گرفت. اگر کرونا نمی‌گرفت از این هم بهتر عمل می‌کرد؛ ولی متاسفانه پرویز هادی با وجودی که خیلی آماده بود به هر دلیلی، بد وزن کم کرد و مورد دیگر اینکه در لیگ، کشتی نگرفت و این بزرگ ترین اشتباهش بود که منجر به شکستش در انتخابی تیم ملی شد
این مربی کشتی تهران خاطرنشان کرد: پرویز اگر در لیگ مسابقه می‌داد بهتر در تشک انتخابی حاضر می‌شد. به نظر من عامل اصلی شکستش در انتخابی، مسابقه ندادن در لیگ بود و وزن کم کردن غیراصولی. متاسفانه روی تشک اصلا نتوانست خودش را پیدا کند. البته امین طاهری و امیرحسین زارع هم خوب بوده و خوب کشتی گرفتند. آنها در لیگ کشتی گرفته بودند و اینجا آماده بودند. خوب بود پرویز هم اگر قرار است ببازد، در لیگ می‌باخت تا در انتخابی نبازد. امین طاهری در لیگ به عباس فروتن باخت، که این اصلا باخت نبود، بلکه عامل بردش در انتخابی تیم ملی بود و توانست خیلی بافکر و جسورانه کشتی بگیرد.
پلویی در پاسخ به این سوال که چه کسی مقصر بد وزن کم کردن و کشتی نگرفتن هادی در لیگ برتر بود، گفت: به هرحال باید در لیگ کشتی می‌گرفت که نگرفت، در مورد وزن کم کردن هم، فکر می‌کنم خودش می‌بایست توجه بیشتری به این موضوع می‌کرد چون کشتی گیر باتجربه‌ای هست. البته فرصت جبران هم هست.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید