ایرنا/ نخستین دوره رویداد جهانی اتحاد از طریق ورزش که در پی شیوع ویروس کرونا در جهان به صورت مجازی در حال برگزاری است از ایران سه ملی‌پوش در رشته سپک تاکرا به مرحله یک چهارم نهایی راه یافتند.
این رویداد با نظارت و تایید کمیته بین‌المللی المپیک به صورت مجازی با حضور ورزشکاران برتر نوجوان و جوان فدراسیون‌های بین‌المللی مورد تایید کمیته بین‌المللی المپیک IOC و اسپورت آکورد از ١٠ آبان با حضور ورزشکاران در رده های سنی ١٠ تا  ١٨ سال در شته‌های مختلف ورزشی آغاز شده است که تا ١٠ دی ادامه دارد.
بر این اساس با هماهنگی فدراسیون جهانی سپک‌تاکرا، انجمن این رشته در ایران با تلاش‌های انجام شده توسط فدراسیون انجمن‌های ورزشی ایران،  هفت ورزشکار دختر و پسر منتخب  به ستاد برگزاری این جشنواره معرفی و در بخش سپک تاکرا ثبت نام کردند.
در پایان دور مقدماتی، «موژان عابدلاتی» از جزیره کیش در رده سنی ١٠ تا ١۵ سال، «اهورا نصرتی» از کرمانشاه و «امیرمحمد شبستری‌فام» از آذربایجان شرقی هر دو در رده سنی ١۶ تا ١٨ سال توانستند به مرحله یک چهارم نهایی راه یابند.
در این مرحله سه ملی‌پوش سپک‌تاکرا زیر ١٨ سال ایران باید با ٢۶۵ ورزشکار از سراسر جهان رقابت کنند تا بتوانند به مرحله نیمه نهایی راه یابند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید