ايلنا/ گلر با تجربه ذوب آهن نسبت به اتفاقات داوري بازي با ماشين سازي معترض است.
شهاب گردان در خصوص ديدار مقابل ماشين سازي اظهار داشت: بازي خيلي خوبي انجام داديم و قرار گرفتن مقابل ماشين سازي که تغييرات زيادي داشته و يک تيم ناشناخته است آن هم در تبريز کار سختي است ولي همه ديدند که چقدر خوب بازي کرديم. متاسفانه شرايط بازي‌هاي ذوب آهن جوري است که نمي‌شود خيلي در مورد مسائل فني آن صحبت کرد چرا که معمولاً همه چيز تحت الشعاع مسائل داوري قرار مي‌گيرد.
وي افزود: نمي‌دانم واقعاً مشکلشان با ذوب آهن چيست. از فصل قبل که من آن موقع در اين تيم نبودم چنين مسائلي وجود داشت و امسال هم تا اينجا دو بازي انجام داديم و در هر دو همه ديدند که چه اتفاقاتي افتاد. در دقيقه يک بازي روي يک برخورد خيلي ساده که حتي اخطار هم نداشت کارت قرمز مستقيم به بازيکن ما داد و از همان اول بازي تيم ما تحت تاثير اشتباه داور قرار گرفت.
گلر ذوب آهن در ادامه گفت: ما تيم خوبي جمع کرديم و تمرينات منظم و اردوهاي خوب و کار و تلاش زياد را براي گرفتن نتايج مناسب در دستور کارمان قرار داديم ولي ظاهراً داريم به اين نتيجه مي‌رسيم که چنين کارهايي فايده ندارد و وقتي تلاش يک تيم با يک سوت اين چنين بي نتيجه مي‌ماند ديگر به خودمان مي‌گوييم براي چه بايد بجنگيم؟ حالا منِ نوعي شايد يک مقدار با تجربه تر باشم و سرد و گرم فوتبال را چشيده باشم و ديرتر تحت تاثير قرار بگيرم ولي بازيکن جوان وقتي با اين همه روحيه و انگيزه تلاش مي‌کند و با اين مسائل روبرو مي‌شود طبيعي است که خودش را مي‌بازد. ما همه تلاشمان اين بوده و هست که ذوب آهن را اين فصل به جايگاه واقعي خودش برگردانيم. اين تيم 2-3 فصل قبل مدعي قهرماني بوده و پيش از آن هميشه در کورس قرار داشت و در آسيا هم هميشه نتايج درخشاني مي‌گرفت ولي ظاهراً هرچه تلاش مي‌کنيم فايده ندارد.
گردان در مورد اتفاقات داوري دو بازي اين تيم عنوان کرد: اگر بازي‌هاي ما را نگاه کرده باشيد متوجه مي‌شويد چه تيم خوبي هستيم و عملکرد قابل قبولي داريم. فولاد که توانست اين هفته استقلال را شکست دهد مقابل ما در حال باختن بود که پنالتي اشتباه مانع آن شد. امروز هم که در تبريز مقابل ماشين سازي با يک بازيکن کمتر عملکرد خيلي خوبي داشتيم. مي‌دانيد وقتي يک تيم 90 دقيقه 10 نفره بازي مي‌کند چه فشاري به بازيکنان مي‌آيد؟ واقعا نمي‌دانم مشکلشان با تيم ما چيست. ما که تيم بي حاشيه‌اي هستيم و از جنجال و مسائل اين چينيني هميشه فاصله مي‌گيريم.
وي ادامه داد: زيان اين تصميم اشتباه داور فقط به اين بازي برنمي‌گردد. الان ما وحيد محمدزاده را که در اين بازي اخراج شد هفته بعد هم به دليل محروميت در اختيار نداريم و اين يک ضرر ديگر است که به بازي بعدي هم منتقل شده است. من بعد از اتفاقات بازي فولاد به خودم گفتم اين اشتباهات حداقل مي‌رود تا 5 هفته ديگر تا دوباره سراغ ما بيايد ولي در دقيقه يک بازي اتفاق افتاد و اين بار ما را تا دقيقه 95 منتظر نگذاشتند و از همان دقيقه يک شروع کردند تا خيالمان راحت باشد.
گردان در پاسخ به اينکه چرا بايد اشتباهات داوري با يک معذرت‌خواهي پرونده‌اش بسته شود گفت: راستش همين معذرت خواهي را هم نديديم. مگر در بازي با فولاد که آنطور از داوري ضربه خورديم چه اتفاقي افتاد؟ کسي آمد بگويد اشتباه شده؟ داورش را حتي يک جلسه محروم کردند؟ من بعيد مي‌دانم اين دفعه هم اتفاقي بيافتد.
گلر با تجربه ذوب آهن در مورد تساوي مقابل ماشين سازي هم توضيح داد: بازي خيلي سختي بود و همانطور که گفتم 90 دقيقه با يک بازيکن کمتر بازي کردن خيلي دشوار است و در اين شرايط کوچکترين اشتباهي براي تيم گران تمام مي‌شود. ما ممکن بود اين بازي را در نتيجه آن تصميم اشتباه واگذار کنيم ولي باز جاي شکرش باقي است که خدا دوستمان داشت و با تلاش بچه ها دقايق آخر به گل رسيديم تا حداقل يک امتياز از اين بازي بدست بياوريم.
گردان در مورد شرايط اين فصل ذوب آهن هم گفت: تيم شرايط خيلي خوبي دارد و به جز مسائلي که گفتم مشکل ديگري نداريم. تيم خوب، شرايط خوب و امکانات خوب. ما بازيکنان مهم زيادي از دست داديم و خيلي‌ها فکر مي‌کردند ذوب آهن با اين شرايط حتي از فصل قبل هم نتايج ضعيف تري مي‌گيرد ولي کيفيت فني خودمان را در اين بازي نشان داديم و اگر اتفاقات دو بازي اخير دست از سر ما بردارند مي‌توانيم نتايج خوبي کسب کنيم.
وي در رابطه با کار کردن با رحمان رضايي هم اظهار داشت: رحمان رضايي يک مربي خوب و با تلاش و زحمتکش است که از مربيان جوان فوتبال ماست و همين جوان بودن کار او را در ارتباط با بازيکنان تيم و انتقال دانش و تفکراتش به بازيکنان کمک مي‌کند. بخشي از عملکرد خوب تيم به خاطر تلاش و انگيزه بازيکنان است ولي بخش مهمي از آن هم به سرمربي تيم و تفکراتش و زحماتي که مي‌کشد و وقتي که براي بازيکنان و تيم مي‌گذارد برمي‌گردد و همينجا از او تشکر مي‌کنم.
گلر ذوب آهن در مورد پيوستن به اين تيم هم گفت: من به دليل سابقه‌اي که در ذوب آهن داشتم اينجا راحت بودم و يک عرق و تعصبي هم به تيم دارم. من در اهواز شرايط خوبي داشتم و مي‌توانستم آنجا بمانم ولي با تشکر از فولادي‌ها ترجيح دادم به ذوب آهن برگردم چرا که اينجا را خانه خودم مي‌دانم و بهترين روزهايم در اين تيم رقم خورده است.
گردان در پايان در مورد اينکه بعد از جدايي رشيد مظاهري ذوب آهن در دروازه کمي متزلزل شده بود ولي با برگشتن او به نظر مي‌رسد وضعيت خوبي در اين تيم در پست دروازه ايجاد شده توضيح داد: شما لطف داريد و شايد اينطور که مي‌گوييد باشد ولي ما نياز داريم که دروازه مان را بسته نگه داريم که با توجه به مسائلي که گفتم کار سختي است و اميدوارم از هفته سوم اوضاع بهتر شود.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد