آخرین خبر/ برگزاری هفته دوم رقابت‌‌‌های لیگ برتر تحت‌تاثیر شیوع کرونا قرار گرفته‌ و حتی تا چند روز قبل زمزمه‌‌هایی برای تعطیلی آن مطرح بود اما با تمام محدودیت‌‌هایی که وجود داشت‌، مسابقات از پنج‌شنبه آغاز شد و پرونده هفته دوم این رقابت‌ها امروز با انجام 2 بازی بسته‌‌‌ می‌شود که باید منتظر ماند و دید ادامه بازی‌‌‌های لیگ برتر به چه صورت دنبال خواهد شد. نماینده خراسان رضوی امروز از ساعت 16:20 در دیداری خارج از خانه به مصاف آبی‌پوشان پیکان تهران‌‌‌ می‌رود که دیداری سخت برای شاگردان رحمتی محسوب‌‌‌ می‌شود؛ چرا‌که حریفش با توجه به شکست در بازی هفته اول به‌ دنبال کسب حداقل امتیاز‌ در بازی خانگی است‌ و همین مسئله کار را برای عنابی‌پوشان سخت‌تر کرده‌. البته شهرخودرویی‌ها هم با توجه به پیروزی در بازی هفته اول روحیه بهتری دارند و با‌انگیزه‌تر به میدان‌‌‌ می‌روند اما به‌هر حال تقابل 2 تیم هم‌صنف خودرویی‌‌‌ می‌تواند جذابیت‌‌های زیادی داشته باشد و تقابل تفکرات رحمتی و تارتار نیز دیدنی خواهد بود.
 تلفیقی از تجربه و جوانی 
 شهرخودرویی‌ها امسال تغییرات زیادی در بدنه تیم‌شان داشتهند‌‌ و به‌نوعی نسبت به سال قبل پوست‌اندازی کرده‌‌‌‌اند و در رقابت‌‌‌های لیگ برتر بیستم شرایط خاص و حساسی پیش‌رو خواهند داشت. سید‌مهدی رحمتی در اولین سالی که سکانداری تیمی را بر‌عهده گرفته‌، در بازی اول مسابقات آغازی توفانی داشت و به خوبی توانست ماشین‌سازی تبریز را از پیش‌رو بردارد و یک پیروزی ارزشمند‌ کسب کند که خیلی‌‌‌ می‌تواند در روحیه بازیکنان تاثیرگذار باشد. هر‌چند‌ او هنوز در اول راه است و فراز‌و نشیب‌‌‌های زیادی در ادامه مسابقات خواهد داشت. اما جمع‌آوری امتیازات هر بازی می‌تواند به شهرخودرو در جدول رده‌بندی کمک کند. حالا نقل‌و انتقالات لیگ بیستم بسته شده و شهرخودرو با تفکرات رحمتی تمام بازیکنان مدنظرش را جذب کرده‌ و این تیم تلفیقی از بازیکنان جوان و باتجربه را تشکیل‌‌‌ داده که عیار آن‌ها در بازی‌‌‌های مهم دیده‌‌‌ می‌شود. رحمتی در بازی اول نشان داد‌ که بیشتر تاکتیک 2-4-4 را‌‌‌ می‌پسندد و روی مالکیت توپ و دقت پاس توجه بیشتری دارد. همان سبکی که شهرخودرو قبلا با یحیی گل‌محمدی به میدان‌‌‌ می‌رفت و حالا کمک حال رحمتی شده و او در بازی مقابل ماشین‌سازی هم جواب گرفت‌ و به نوعی پاسخ محکمی به منتقدان خود داد، چراکه قبل از شروع لیگ برتر به‌خاطر کم‌تجربگی‌اش در مربیگری با یک‌سری انتقادهایی رو‌به‌رو بود. تیم رحمتی شروعی هجومی داشت و در همان دقایق ابتدایی 2 گل به ثمر رساند و در ادامه نیز به کنترل بازی پرداخت. هر‌چند‌ باید دید در ادامه نیز شهرخودرو همین روند را ادامه خواهد داد یا نه. اما امین قاسمی‌نژاد ستاره بی‌چون‌و چرای تیم‌ شهرخودرو بود. هافبک هجومی که با نظر رحمتی به عنوان مهاجم به میدان رفته ‌و عطش خیلی زیادی برای گلزنی داشت که در‌نهایت 2 گل را به نام خود در این بازی ثبت و در ادامه نیز نقش گل‌سازی را‌ ایفا کرد تا چشمان هواداران در بازی امروز مقابل پیکان به ساق‌‌‌های قاسمی‌نژاد دوخته شود. تیم فوتبال پیکان که امروز حریف شهرخودرو‌ست، در ابتدای فصل با یک‌سری تغییراتی همراه بود‌ ‌که ‌به همین دلیل در بازی اول مسابقات نتوانست امتیازی کسب کند. در ابتدا عبدا... ویسی هدایت پیکان را بر‌عهده داشت که‌ به مشکل برخورد و در ادامه نتوانست با این باشگاه کار کند و خداحافظی کرد تا این‌که مهدی تارتار 3 هفته قبل از آغاز رقابت‌‌‌های لیگ برتر‌ سرمربی پیکان شد. هنوز بازیکنان پیکان با تفکرات این مربی هماهنگ نشده‌اند. آن‌ها بازی اول را با شکست دنبال کردند و بازی امروز برای تارتار و باشگاه پیکان خیلی اهمیت دارد که بتوانند به یک پیروزی دست یابند. برای همین کار رحمتی در این بازی خیلی سخت است و قطعا شاهد یک بازی جذاب و هیجانی خواهیم بود. 
 هدف قهرمانی در لیگ
مربی تیم فوتبال شهر‌خودرو معتقد است که هدف‌گذاری مدیران باشگاه برای رسیدن به قهرمانی بوده و اکنون نیز مالک باشگاه به مربیان جوان برای رسیدن به این موفقیت اعتماد کرده است. محمد نوازی‌، دستیار رحمتی که در لیست به علت داشتن مدرک مربیگری نامش به عنوان سرمربی ثبت شده، در نشست خبری گفت: «ما یک بازی سخت مقابل پیکان داریم‌؛ چرا‌که این تیم چندین سال است نسبت به شهرخودرو بیشتر در لیگ برتر فعالیت کرده و آن‌ها از مربی خوبی برخوردار هستند.» نوازی درباره شرایط شهرخودرو برای دیدار‌ مقابل پیکان‌، افزود: «درست است که جا‌به‌جایی‌‌هایی در این تیم صورت گرفته،  اما تارتار مربی خوبی است، ما هفته اول 3 امتیاز خوب گرفتیم و مشکلی نداریم. شرایط تیم ما خوب است و امیدوارم که‌ مشکلی از نظر فوتبال پیش نیاید تا بتوانیم برنده بازی باشیم؛ رفته‌رفته شرایط تیم ما بهتر و تعهد بازیکنان ما نسبت به استان خراسان رضوی بیشتر‌‌‌ می‌شود. هدف ما قهرمانی در لیگ است و تا جایی که بتوانیم تلاش کنیم و وقت داشته باشیم‌، برای تیم ما ایجاد انگیزه‌‌‌ می‌کنیم. از هیچ تلاشی هم برای موفقیت تیم دریغ نمی‌کنیم تا هواداران را شاد کنیم.» مربی شهر‌خودرو در واکنش به سوالی درباره جوان‌گرایی در مربیان لیگ برتری و این‌‌که چرا نام رحمتی در لیست به عنوان سرپرست ثبت شده، افزود: «این حسن نیت مالک باشگاه است که به مربیان جوان اعتماد کرده‌، رحمتی هم به عنوان سردمدار این گروه تلاش‌‌‌ می‌کند و تصمیم‌‌‌ می‌گیرد، ما هم به او کمک‌‌‌ می‌کنیم. مردم خراسان رضوی و همچنین مالک باشگاه کمک‌‌‌ می‌کنند تا بتوانیم چیزی که لیاقت دارند را اجرا کنیم.» نوازی اظهار کرد: «چون مهدی رحمتی مدرک مربیگری ندارد، این اتفاق رخ داده است‌.‌ شاید او مدرک نداشته باشد، ولی آنقدر تجربه دارد که تیم را کوچ و تمرینات را طراحی و سرمربیگری کند. این اتفاق در فوتبال ایران رخ داده و فقط مربوط به رحمتی نیست. خیلی‌ها ‌در سال‌‌‌های گذشته به همین شکل کار کرده‌اند. ما هم وظیفه داریم اینجا حضور پیدا کرده و به جای او صحبت کنیم. شاید رحمتی در دنیا مجازی و رسانه‌ها سرپرست باشد، ‌ولی به عنوان سرمربی در تیم ما فعالیت‌‌‌ می‌کند.» نوازی درباره دوئل مربیان سرخابی پایتخت در دیدار امروز تصریح کرد: «این مباحث حاشیه‌ای است، این لوگویی که روی پیراهن ما‌ست، نشان‌‌دهنده عملکرد و قرارداد ما‌ست و فرقی ندارد‌. الان آبی، قرمز و یا سبز باشیم؛ فکر نمی‌کنم این مباحث در فوتبال حرفه‌ای رخ بدهد، چون وظیفه ما الان موفقیت شهرخودرو‌ست.» 


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید