ایسنا/ سرپرست تیم‌ ملی والیبال ایران معتقد است، انتخاب آلِکنو به عنوان سرمربی جدید تیم ملی تصمیمی هوشمندانه بود.
امیر خوشخبر در مورد انتخاب ولادمیر آلِکنو به عنوان سرمربی جدید تیم ملی والیبال ایران، توضیح داد: فدراسیون هوشمندانه‌ انتخاب کرد که آقای آلِکنو را آورد. تیم ملی ما در شرایط فعلی نیاز به یک مربی با اسم بزرگ دارد، البته معتقدم که کولاکوویچ با تیم ملی ایران خوب ‌نتیجه گرفت که بیشتر آن‌ها برای اولین بار بود.
او ادامه‌ داد: احساس می‌کنم که کولاکوویچ می‌توانست در المپیک هم لیدر خوبی برای تیم ملی ایران باشد، اما خب تشخیص فدراسیون این بود که شوکی به تیم‌ ملی وارد کند تا در المپیک پیش رو نتیجه بهتری را نسبت به دور قبل بگیریم. به هر حال آلِکنو مربی و اسم بزرگی است که طلا و برنز المپیک را دارد. شاید شخصیت قهرمانی او به بدنه تیم تزریق شود و از این تیم پر ستاره چهره مدعی‌تری ببینیم. لیگ جهانی هم می‌تواند آزمونی باشد برای تیم ملی تحت هدایت آلکنو.
سرپرست تیم ملی والیبال ایران با بیان اینکه قرارداد بسته شده با آلکنو تنها یک مشکل دارد، تصریح کرد: این قرارداد آماده است و تنها مساله آن، قرارداد آلکنو با تیم زنیت کازان است، اما قطعا آقای آلکنو برنامه‌ریزی خواهد داشت و لیگ ما را از مدت‌ها قبل زیر نظر دارد تا بتواند با چشمی بازتر تیم ملی ایران را آماده مسابقات کند.
او در مورد کوتاه مدت بودن قرارداد آلکنو نیز اظهار کرد: فدراسیون‌ مجبور بود یک‌ برنامه‌ریزی کوتاه مدت تا المپیک و یک برنامه‌ریزی بلند مدت برای بعد از المپیک بخاطر تغییر نسلی که به تیم ملی ایران تحمیل خواهد شد انجام دهد. به هر حال افت تیم بخاطر کنار رفتن برخی ستاره‌ها برای همه تیم‌ها طبیعی است. 
خوشخبر با اشاره به جوانگرایی صورت گرفته در تیم ملی ایران نیز گفت: البته کولاکوویچ عملکرد خوبی در این زمینه داشت و بازیکنان بسیار جوانی را وارد تیم کرد که الان اعتماد به نفس خوبی دارند. به هر حال فدراسیون فعلا مجبور بود که برنامه‌ریزی کوتاه مدت داشته باشد و برای بعد از المپیک کمیته فنی و فدراسیون حتما برنامه‌ریزی خواهند داشت تا تیم ملی کمتر آسیب ببیند.
او در مورد آخرین وضعیت بازیکنانی چون سعید معروف و امیر غفور نیز توضیح داد: با آن‌ها مرتب در تماس هستم، در حال حاضر آقای معروف منتظر ویزاست تا به همراه چند بازیکن آمریکایی دیگر که در لیگ چین مشغول هستند عازم شانگهای شوند. قرنطینه نسبتا طولانی مدت و ۲۰ روزه خواهند داشت تا وارد تیم‌های خود شوند. با غفور هم تماسی داشتم که بدنسازی خوبی را گذرانده است و قطعا در نیم فصل تیم‌ خواهد داشت. از نظر آمادگی هم شرایط خوبی دارد. 


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید