گل گهر به دنبال تثبیت صدرنشینی، استقلال به دنبال اعاده حیثیت
مهر/ هفته سوم رقابتهاي ليگ برتر فوتبال امروز با چهار بازي آغاز ميشود که در يکي از ديدارهاي حساس امروز استقلال از ماشينسازي تبريز پذيرايي ميکند.
هفته سوم رقابتهاي ليگ برتر فوتبال کشور در دو روز چهارشنبه و پنجشنبه دنبال ميشود که امروز ۴ ديدار از ۸ ديدار آن برگزار ميشود. در بازيهاي امروز گل گهر سيرجان ميزبان فولاد است، استقلال در تهران از ماشين سازي پذيرايي ميکند، نساجي در تهران به ديدار سايپا ميرود و دو تيم تازه به ليگ برتر راه يافته آلومينيوم و مس رفسنجان در اراک به مصاف هم ميروند.
گل گهر - فولاد
اين ديدار حاوي نکات زيادي است که حائز اهميتترين آن تقابل امير قلعهنويي و جواد نکونام است. مربياني که شايد رابطه آنها هيچ گاه گرم نشود. قلعه نويي کهنه کار و نکونام جوان و انرژيک علاوه بر انگيزههاي شخصي، انگيزههاي جدولي زيادي هم براي پيروزي در اين ديدار دارند. هر دو تيم ديدارهاي هفته گذشته شان را با پيروزي پشت سر گذاشته و با روحيه فراوان به اين ديدار ميآيند.
گل گهر در عين ناباوري صدرنشين ليگ برتر است و آنها براي تثبيت اين صدرنشيني به پيروزي خانگي مقابل تيمي نياز دارند که هفته گذشته استقلال مدعي را از پيش رو برداشته است.
آنچه فولاد در دو هفته ابتدايي نشان داده قدرت بالاي اين تيم در تغيير دادن نتيجه در دقايق پاياني است. شاگردان نکونام ۴ امتياز خود را از کامبکهاي لحظات پاياني بازي دارند و اين نکتهاي است که سيرجانيها بايد به آن دقت کنند.
فولاد در صورت پيروزي ۷ امتيازي شده و شانس صدرنشيني در هفته چهارم را پيدا ميکند و گل گهر در صورت پيروزي ۹ امتيازي شده و قطعاً به صدرنشيني خود در ليگ برتر ادامه ميدهد.
استقلال - ماشين سازي
ديدار با ماشين سازي آن هم در ورزشگاه خانگي ميتواند فرصت مناسبي براي محمود فکري و تيمش باشد به جهت بيرون رفتن از زير شاري که پس از شکست مقابل فولاد براي اين تيم ايجاد شد.
سرمربي آبيپوشان هنوز آنطور که بايد و شايد از مهرههاي جديدش استفاده نکرده و شايد شکست مقابل فولاد اين فضا را ايجاد کند تا فکري دست و دلش براي استفاده از بازيکنان جديد نلرزد. خيلي از کارشناسان بر اين باور هستند که حضور نفراتي مثل شجاعيان، مهدي پور، دياباته و نادري در ترکيب اصلي استقلال ميتواند به اين تيم در ارائه بازيهاي بهتر کمک کند.
ماشين سازي يک امتيازي است و براي آنکه از همين اوايل ليگ در باتلاق انتهاي جدول گير نکند نياز به امتيازات اين بازي دارد و استقلال براي کم کردن فاصلهاش با صدر جدول به شدت به پيروزي در اين ديدار نياز دارد.
سايپا - نساجي
همسايههاي ۲ امتيازي ردههاي ۱۲ و ۱۳ جدول امروز بايد براي فاصله گرفتن از انتهاي جدول در اين بازي پيروز شوند. هيچيک از دو تيم در اين فصل برد و باخت را تجربه نکرده و ديدارهاي شان را با تساوي به اتمام رساندهاند.
ابراهيم صادقي سرمربي جوان سايپا سومين فصل پياپي حضورش در اين تيم را تجربه ميکند و به اندازه کافي براي جا انداختن تفکراتش زمان داشته است و انتظار ميرود نارنجي پوشان با صادقي نتايج بهتري بگيرند. در مقابل وحيد فاضلي که دومين فصل حضورش در اين تيم را تجربه ميکند، براي اولين بار سرمربي بودن را تجربه ميکند.
يکي از ويژگيهاي اين ديدار حضور روزبه شاه علي دوست کاپيتان پيشين سايپا با اين تيم در پيراهن نساجي است. شاه علي دوست بعد از يک دهه حضور در سايپا از اين تيم جدا شد.
آلومينيوم اراک - مس رفسنجان
اين ديدار فرصتي ايجاد ميکند تا حتماً يکي از اين دو تيم تازه وارد به ليگ برتر در جدالي رو در رو اولين امتياز ليگ برتري شان را به دست آورند و شايد هم در صورت مساوي، هر دو تيم همزمان به اولين امتياز ليگ برتري برسند.
آلومينيوم و مس هر دو از ليگ يک به ليگ برتر صعود کرده، هر دو تيم به مربياني که با آنها به ليگ برتر صعود کرده وفادار مانده و هر دو نيز ديدارهاي قبلي خود را با شکست به اتمام رساندهاند. اين بازي با هر نتيجهاي به اتمام برسد يکي از اين دو تيم و يا هر دو به اولين امتيازات ليگ برتري خود خواهند رسيد.
برنامه بازيهاي هفته سوم ليگ برتر به شرح زير است؛
چهارشنبه ۵ آذر
گل گهر سيرجان - فولاد خوزستان؛ ساعت ۱۶:۱۰ - ورزشگاه اما علي سيرجان
تيم داوري: علي صفايي – حسن انتظاري – محمد عطايي – جواد رحيم زاده ناظر: سعيد بطحايي
استقلال - ماشين سازي تبريز؛ ساعت ۱۶:۵ - ورزشگاه آزادي تهران
تيم داوري: علي باي – حسن ظهيري – حميد نادري – پيمان فرخي مهر ناظر: اسماعيل صفيري
سايپا - نساجي؛ ساعت ۱۶:۲۰ - ورزشگاه دستگردي تهران
تيم داوري: مرتضي منصوريان – يوسف مغروري – فرهاد فرهادپور – مجيد محمدي ناظر: حيدر شکور
آلومينيوم اراک - مس رفسنجان؛ ساعت ۱۶:۳۰ - ورزشگاه امام خميني اراک
تيم داوري: ياسر همرنگ – فرزاد بهرامي – حميدرضا کنعاني – سعيد لهراسبي ناظر: حاتم بک پور
پنجشنبه ۶ آذر
شهرخودرو - صنعت نفت؛ ساعت ۱۵:۴۵ - ورزشگاه امام رضا مشهد
تيم داوري: سيدعلي اصغر مومني – تورج عيوض محمدي – علي اکبر عظيم پور – اميد سعيد فر ناظر: رحيم رحيمي مقدم
ذوب آهن اصفهان - پيکان؛ ساعت ۱۶:۲۰ - ورزشگاه فولادشهر اصفهان
تيم داوري: سيدرضا مهدوي – اميررضا آشورماهاني – احد سلطاني – ميثم حيدري ناظر: عليرضا يزداني
تراکتور - سپاهان؛ ساعت ۱۶:۳۰ - ورزشگاه يادگار امام تبريز
تيم داوري: بيژن حيدري – آرمان اسعدي – محمدجواد مداح – محمد حسين ترابيان ناظر: مسعود مرادي
نفت مسجد سليمان - پرسپوليس؛ ساعت ۱۶:۳۵ - ورزشگاه شهيد بهنام محمدي مسجد سليمان
تيم داوري: اشکان خورشيدي – عليرضا ايلدروم – هادي طوسي – حسين زياري ناظر: حسن کامراني فر