فارس/ با مثبت اعلام شدن تست دوپینگ دو وزنه‌بردار رومانی در بازی‌های المپیک لندن، این کشور در رقابتهای وزنه‌برداری المپیک توکیو حضور نخواهد داشت.
به نقل از inside the games، در ادامه آزمایش‌های مجدد تست دوپینگ ورزشکاران حاضر در بازی‌های المپیک 2008 و 2012، دو وزنه‌بردار رومانیایی با مثبت اعلام شدن تست‌شان محروم شدند. 
دو ورزشکار دوپینگی رومانی، گابریل سینکرایان وزنه‌بردار دسته 85 کیلوگرم که در بازی‌های المپیک 2012 و 2016 حضور داشت و هر دو دوره از دور مسابقات خارج شده بود. رکسانا دیگر وزنه‌بردار محروم رومانی هم دارنده مدال نقره دسته 69 کیلوگرم زنان بازی‌های المپیک 2012 لندن است. 
بر همین اساس در حکم فدراسیون بین‌المللی وزنه‌برداری ممنوعیت های یک ساله برای کشورهایی که دارای سه یا بیشتر مثبت در آزمایش مجدد نمونه‌های ذخیره شده از بازی‌های المپیک پکن 2008 و لندن 2012 توسط کمیته بین المللی المپیک (IOC) هستند، اعمال می‌شود. تاکنون 9 کشور تحت این حکم تحریم شده‌اند.
IOC از بازی‌های المپیک 2004 آتن، نمونه‌های تست دوپینگ ورزشکاران را ذخیره کرده و با استفاده از آخرین فناوری‌ها برای گرفتن تقلب‌های دارویی، تجزیه و تحلیل مجدد اقدام می‌کند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید