فرارو/ هزاران آرژانتینی به "CASA ROSADA" آمده اند تا به اسطوره شان دیه گو مارادونا ادای احترام کنند. بسیاری با دیدن تابوت دیه گو منقلب می‌شوند.
اسطوره فوتبال آرژانتین شب گذشته در سن ۶۰ سالگی به دلیل حمله قلبی درگذشت و هواداران داغدار فوتبال این کشور طی ساعات گذشته با اشک و ناراحتی پیکر دیگو مارادونا را بدرقه کردند.

هواداران عزادار آرژانتینی صحنه‌های جالبی را در کاخ ریاست جمهوری واقع در بوینس آیرس رقم زدند و گل ها، پرچم‌ها و پیراهن‌های فوتبال مربوط به دیه گو آرماندو مارادونا را به سمت پیکر این اسطوره ابدی دنیای فوتبال روانه کردند.
تابوت مارادونا امروز وارد آمبولانس شد و با پرچم آرژانتین و پیراهن شماره ۱۰ او پوشانده شده بود. پیشتر قرار بود که در یک مراسم سه روزه پیکر مارادونا در کاخ ریاست جمهوری باقی بماند.
پیش از اینکه جمعیت در اطراف تابوت مارادونا جمع شوند و پلیس مجبور شود آن‌ها را متفرق کند، خانواده و نزدیکان او زودتر این کار را انجام داده بودند و به نوعی خود را برای عزاداری به مکان مربوطه رسانده بودند.

از طرفی، دیگر افراد عزادار درگذشت دیگو مارادونا شب گذشته در ورزشگاه آیرس که مارادونا کار خود را از آنجا آغاز کرده بود، جمع شده بودند و به نوعی یک مکان مقدس را برای بزرگداشت افسانه فوتبال دنیا تشکیل داده بودند. تعداد سوگواران لحظه به لحظه زیادتر می‌شد و مقامات آرژانتینی نگرانی‌هایی بابت امنیت حاضران داشتند. شرایط پاندمی کرونا نیز مزید بر علت شده تا مسئولان بهداشت آرژانتین از مردم بخواهند تا نکات ایمنی و فاصله اجتماعی را رعایت کنند با این حال بسیاری در اندوه غم دیه گو شرایط روحی مناسبی ندارند و با دیدن تابوت او منقلب شده و حتی به زمین می‌افتند.

درگذشت دیگو مارادونا تنها کشور آرژانتین را تحت تاثیر قرار نداد و اروپا نیز به خاطر این اتفاق در یک شوک بزرگ فرو رفت؛ مخصوصاً ایتالیا و شهر ناپل به احترام اسطوره باشگاه ناپولی عزادار این غم سنگین شده بود. از طرف دیگر در انگلیس که شاید مارادونا خیلی به خاطر آن گل معروف "دست خدا" به این کشور در جام جهانی ۱۹۸۶ محبوب نباشد، شب گذشته دیدار لیورپول و آتالانتا در آنفیلد با یک دقیقه سکوت برگزار شد.
مارادونا که توسط بسیاری به عنوان بهترین بازیکن تاریخ فوتبال شناخته می‌شود در اواخر عمر خود به دلیل استفاده از مواد مخدر و مشروبات الکلی دائماً با بیماری‌های پشت سر هم دست و پنجه نرم می‌کرد و اخیراً چند بار در بیمارستان بستری شده بود تا اینکه نهایتاً در سن ۶۰ سالگی جان خود را از دست داد و بر اساس گزارش‌ها برادرزاده یعنی جانی اسپوزیتو آخرین کسی بود که پیش از درگذشت مارادونا او را ملاقات کرده است.

در آرژانتین آلبرتو فرناندز رئیس جمهور این کشور سه روز را عزای عمومی اعلام کرده است. او در مورد مارادونا گفت: «تو ما را در جایگاه بلند جهانی قرار دادی و بی نهایت ملت را خوشحال کردی. ممنون برای همه چیز.» پاپ فرانسیسکو رهبر آرژانتینی کاتولیک‌های جهان نیز که چندین بار در واتیکان میزبان دیه گو بود نیز از مرگ او متاثر است. سخنگوی واتیکان با گفتن اینکه پاپ از درگذشت مارادونا بسیار غمگین است تایید کرد که پاپ در حال دعا و نیایش برای اوست.
از دیه گو ۵ فرزند به جا مانده است. دلما و جانینای ۳۳ و ۳۱ ساله از همسر اولش کلودیا که بین سال‌های ۱۹۸۴ تا ۲۰۰۴ باهم زندگی می‌کردند. دیه گو فرناندو با هفت سال سن، کوچکترین فرزند مارادوناست و او در ۵ سال گذشته نیز بالاخره تایید کرد که دیه گو جونیور ۳۴ ساله و جانای ۲۳ ساله نیز فرزندان او هستند. فرزندانی که نتیجه ارتباط‌های کوتاه مدت او هستند.

اعضای خانواده مارادونا ساعتی قبل از مرگ دیه گو به محل اقامت او در تگیره دعوت شده بودند، اما او بر اثر حمله قلبی از دنیا رفت. اهالی "bonaerense de Villa Devoto" محله زادگاه دیه گو پرچم‌های منقش به تصویر او را از بالکن خانه‌های شان آویزان کرده اند در حالی که صدای گزارشگرانی که گل‌های او فریاد می‌زنند با صدای بلند در محله طنین انداز شده است.

مارادونا به خاک سپرده شد
پیکر اسطوره فوتبال آرژانتین در گورستان بیا ویستا بوینس آیرس آرام گرفت.

به نقل از آس، دیه‌گو آرماندو مارادونا که چهارشنبه به دلیل حمله قلبی در ۶۰ سالگی درگذشت، بامداد جمعه در بوینس آیرس به خاک سپرده شد. پیکر اسطوره فوتبال آرژانتین با شدیدترین تدابیر امنیتی پس از یک روز از کاخ ریاست جمهوری به گورستان بیا ویستا انتقال داده شد. مراسم تنها با حضور خانواده و نزدیکان مارادونا برگزار شد. هواداران بیرون از گورستان با ستاره محبوب خود برای همیشه خداحافظی کردند. پیش از این قرار بود مردم هم هنگام خاکسپاری حضور داشته باشند اما تنش‌ها در مراسم وداع موجب شد خانواده مارادونا تصمیم بگیرند خاکسپاری بدون حضور مردم برگزار شود که آن برخلاف خواسته اسطوره آرژانتینی بود.

وصیت مارادونا
اسطوره فقید فوتبال آرژانتین وصیت کرده بود که بدنش را مومیایی کنند.
به نقل از سایت Infobae، دیه‌گو مارادونا 45 روز قبل در یک دفتر اسناد رسمی وصیت کرد که بدنش پس از مرگ مومیایی شود و اکنون این سند در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته است.
بر اساس این گزارش؛ در وصیت رسمی مارادونا آمده است: من، دیه‌گو مارادونا می‌خواهم در سلامت جسمانی و عقلی ابراز کنم که جسدم پس از مرگ مومیایی شود. من مجسمه‌ای نمی‌خواهم و آنها را دوست ندارم. بیشتر مجسمه‌های افرادی را که ساخته‌اند هیچ شباهتی به آنها ندارند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید