خبر ورزشی/ پدرانی که زمانی فوتبالیست بزرگی بوده‌اند، برای این که پسران‌شان را به سطح خودشان برسانند، کار سختی دارند.
اگر تا دیروز در فوتبال معمولاً برادرها حسابی شهرت پیدا می‌کردند اما امروز ستاره‌هایی که پا به سن گذاشته‌اند به دنبال فراهم کردن زمینه درخشش پسران خود هستند. پسرانی که تاریخ ثابت می‌کند نمی‌توانند به سادگی جا پای قدم‌های سختی کشیده پدران خود بگذارند و باید برایش حسابی تلاش کنند. 
جو فان‌درسار 
به واسطه پدرش در منچستریونایتد کارش را شروع کرد. سال ۲۰۱۳ با آژاکس قرارداد بست که نقش ادوین پدر در آن بی‌تأثیر نبود. وقتی فان‌درسار بزرگ حمایت‌هایش را از جو ۲۲ ساله دریغ کرد پسرش به چیزی بیشتر از باشگاه نوردویک نرسید تا مشخص شود بویی از استعداد پدر نبرده است. 
ماکسیم گولیت
پسر رود گولیت معروف در حال حاضر ۱۹ سال دارد. اوج پیشرفت ماکسیم عضویت در تیم دوم آلکمار بود. او در خط دفاعی بازی می‌کند و هنوز راه ورود به تیم اصلی را پیدا نکرده چراکه توانایی‌اش را از خود نشان نداده است. 
پسران زیدان
انزو زیدان یکی از سه پسر زیدان است که با ۲۵ سال سن در باشگاه آلمریا عضویت دارد و به طور قرضی به آوس پرتغال هم رفته بود. تئو ۱۸ ساله عضو آکادمی رئال است و لوکا ۲۲ ساله فصل قبل یک بازی برای رئال انجام داد. لوکا حضور قرضی در رسینگ سانتاندر را هم تجربه کرد اما از این سه پسر نصف قابلیت‌های زیدان هم دیده نشده است!
پسران گودیانسن
مهاجم ایسلندی که سابقه بازی در چلسی، تاتنهام و بارسا را داشت یک پسر در رئال، یکی در بارسا و یکی هم در ایتالیا دارد. سوین آرون ۲۲ ساله در اسپیتسا ایتالیا بازی می‌کند، آندری لوکاس ۱۸ ساله عضو آکادمی رئال است و دانیل تریستان ۱۲ ساله عضو تیم دوم بارسا می‌باشد. 
هاروی نویل
اگر پدر و عمویش نبودند شاید فوتبالیست نمی‌شد. این بازیکن ۱۸ ساله با آکادمی یونایتد کارش را شروع کرد، سپس به سیتی رفت و بعد از آن به واسطه ارتباطات خانوادگی‌اش پیراهن والنسیا را پوشید. هاروی در سال ۲۰۱۸ مجدداً به یونایتد برگشت. 
جاستین کلایورت
تنها بازیکن موفق تیم پسران همین جاستین است که راه پاتریک را ادامه داد. او در آکادمی آژاکس پیشرفت کرد و با ۱۴ میلیون پوند پیراهن رم را به تن کرد. این بازیکن ۲۱ ساله حالا به صورت قرضی در لایپزیش توپ می‌زند.
دانیل مالدینی
با حضور پائولو در بدنه اصلی باشگاه دانیل هم به تیم نزدیک شد و حتی یک بازی هم مقابل هلاس ورنا برای میلان انجام داد. دنیا نسل جدید خانواده مالدینی بعد از پدرش پائولو و پدربزرگش چزاره است که هرچند بعید است به موفقیت آنها برسد. 
جیووانی سیمئونه
مسیر جیووانی ۲۵ ساله طوری بود که حمایتی از طرف پدرش ندید و هرگز خبری از حضورش در اتلتیکومادرید نبود. او در ریورپلاته چهره شد، به فیورنتینا رسید و اکنون به طور قرضی لباس کالیاری را به تن کرده است. 
ارلینگ هولاند
پسر الف هولاند معروف بازیکن سیتی است که با تکل خشن روی کین فوتبالش برای همیشه تمام شد. هولاند جوان اما با درخشش در لباس دورتموند توانست نام خودش را سر زبان‌ها بیندازد و فراتر از نام پدر ببرد. بازیکنی که در دورتموند می‌درخشد و همین حالا مشتریان دست به نقد زیادی در صف دارد. 


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید