آخرین خبر/ مارادونا، ابرستاره فوتبال دنیا این روزها صرف‌نظر از هر موضوع ریز‌و درشتی در صف اول است و خیلی سخت‌ می‌توان روی جلد روزنامه‌ها و در صدر اخبار خبرگزاری‌ها و کانال‌های خبری معتبر نامی بجز نام مارادونا را دید. ال‌دیه‌گو با مرگ ناگهانی خود همه را در بهت فرو برد و امروز با وجود گذشت چند روز از این اتفاق هنوز هم همه از مارادونا و زندگی او صحبت‌ می‌کنند. در ادامه نگاهی خواهیم داشت به مهم‌ترین اخباری که 4 روز بعد از مرگ ماردونا دست به‌دست و دهان به دهان‌ می‌چرخد.

 انتشار مکالمه پزشک مارادونا با اورژانس
شبکه تلویزیون ‌آمه‌ریکای آرژانتین مدعی شده‌ که توانسته به فایل صوتی مکالمه تلفنی ‌لئوپولدو لوکه‌ پزشک شخصی دیه‌گو مارادونای فقید با اورژانس شهر بوئنوس‌آیرس در روز درگذشت این مرد‌60 ساله دست پیدا کند که در آن موردی عجیب وجود دارد. در همین راستا دادستانی منطقه سن‌ایسیدرو که پیگیر این پرونده است، اعلام کرده آمبولانسی که به منزل مارادونا اعزام شده با 13 دقیقه تاخیر به محل رسیده است. در همین‌حال انتشار محتوای مکالمه پزشک شخصی مارادونا با اورژانس هم نشان می‌دهد که ظاهرا مسئولان اورژانس از این‌که مامور نجات چه فردی شده‌اند، اطلاعی نداشته‌اند و شاید اگر هویت بیمار را می‌دانستند تلاش بیشتری برای هرچه سریع‌تر رساندن خود به محل انجام می‌دادند. شبکه آمه‌ریکا فایل صوتی مکالمه لئوپولدو لوکه پزشک شخصی مارادونا را با اورژانس منتشر کرده که در آن پزشک مارادونا پس از تماس برای درخواست آمبولانس به این‌که فرد بیمار چه کسی است، هیچ اشاره‌ای نمی‌کند و صرفا می‌گوید که مورد فردی ‌است که دچار ایست قلبی تنفسی شده است.
 اعلام نتیجه کالبدشکافی مارادونا
 به ‌نقل از Clarin آرژانتین، پس از کالبدشکافی دیه‌گو مارادونا روشن شد‌ او به‌دلیل ادم‌ (پرخونی) حاد ریه که ناشی از نارسایی مزمن قلبش بود، درگذشت. همچنین در قلب مارادونا کاردیومیوپاتی (ضعف عضله) وسیع پیدا شد.
 ارثیه هنگفت مارادونا برای بازماندگانش
باید دید که آیا مارادونا وصیت‌نامه کتبی از خود به‌جای گذاشته‌ یا این‌که قوانین ارث باید اعمال شود که در این صورت فرزندان او طبق قانون می‌توانند حداقل دوسوم از دارایی پدرشان را تصاحب کنند. ارزش دارایی مارادونا 75‌ میلیون تا‌90‌ میلیون دلار تخمین زده شده‌ که شامل اتومبیل‌های مدل‌ بالا و لوکسی همچون رولزرویس گوست و بی‌ام‌و‌ آی8، املاک مختلف و البته قراردادها می‌شود. فاکتور دیگری که ممکن است فرآیند واگذاری میراث مارادونا به فرزندانش را پیچیده کند، این است که در زمان حاضر 6 نفر مدعی شده‌اند‌ فرزندان به‌رسمیت نشناخته‌شده مارادونا هستند. 5 فرزند مارادونا در فرآیند تقسیم ارث باید به نتایج این ادعاها نیز توجه کنند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید