خبر ورزشی/ رئیس اسبق فدراسیون فوتبال گفت: قصدی برای نامزد شدن در انتخابات برای ریاست فدراسیون فوتبال ندارم.

تصویب اساسنامه فدراسیون فوتبال، به طور خودکار فوتبال کشور را در مغعرض انتخابات قرار می دهد و به زودی باید رئیس جدید فدراسیون انتخاب شود. ببینیم در این ارتباط نظر علی کفاشیان که سال ها در فدراسیون فوتبال حضور دارد چیست:
*چون خارج از تهران هستم مجمع را از طریق تلفن همراه پیگیری می کردم .فعلا فدراسیون یک سال وقت دارد که اساسنامه فدراسیون را بعد از انتخابات هیات رئیسه به صورت قانون غیر انتفاعی و مستقل ثبت کند. این مهمترین تغییر اساسنامه است.
*کسی که می خواهد در انتخابات شرکت کند باید امتحان خودش را پس داده باشد چون فوتبال جایی نیست که هر کسی بتواند آن را اداره کند. خود من با سابقه 18 سال حضور در فدراسیون، 4 سال حضور در کمیته ملی المپیک و حضور در وزارت ورزش یک حرکت هایی انجام دادم و معتقدم فوتبال یک فرد توانمند می خواهد.
*کسانی که سابقه کار و بازی های زیاد داشته باشند شاید در پست مدیریت شرکت نکنند. پست مدیریت در فدراسیون جایی نیست که در آن حلوا خیرات کنند. در فوتبال از هر نهادی دخالت می کنند و کسی که رئیس می شود باید حوصله این موارد را داشته باشد.
*کسی مثل پلاتینی این کار را کرده که در یوفا کار کرده است. همین آقای دادکان و خیلی های دیگر در کشور خود ما کار کرده اند و فوتبالی ها به آنها احترام می گذارند. اگر این افراد بیایند مورد قبول هستند ولی اگر شرکت نکنند و خودشان نیایند افراد دیگر انتخاب می شوند. نیازی نیست حتما رئیس فدراسیون فوتبالیست خوبی باشد یا داور خوبی باشد. اگر تخصص داشته باشد می تواند کار را خوب پیش ببرد.
*من قصدی برای نامزد شدن برای ریاست فدراسیون ندارم. با قانون فعلی محدودیت سنی از اساسنامه حذف شده و بازنشسته ها می توانند در انتخابات شرکت کنند اما نه برای ریاست، چون ریاست فدراسیون شغل محسوب می شود و فدراسیون فوتبال یک نهاد عمومی غیر دولتی است بازنشسته ها نمی توانند برای ریاست ثبت نام کنند. اگر قانون بعد از آن یک سال فرصت تغییر کند بازنشسته ها می توانند در انتخابات شرکت کنند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید