ورزش 3/ چوب خط مصدومیت های دیاباته در استقلال پر شده و آقای گل فصل گذشته فوتبال ایران، در لیگ بیستم نیز دچار مصدومیت شدیدی شد.
فصل گذشته بود که استراماچونی پس از حضور در ایران، مهاجم سابق بنونتو، متز و بوردو را به خود به استقلال آورد و غول 194 سانتی متری اهل مالی، نگاه ها را به سمت خودش جلب کرد.
او در دیدارهای ابتدایی در لیگ نوزدهم عملکرد درخشانی از خود نشان نداد و در هفته سوم با یک مصدومیت سنگین، بازی های زیادی را از دست داد تا باعث شود بسیاری از هواداران و حتی رسانه ها از خرید این مهاجم اهل مالی انتقاد کنند.
اما دیاباته پس از بازگشت از مصدومیت و با گذشت 9 هفته از لیگ برتر، موتور گلزنی اش را روشن کرد و با هت تریک در یادگار امام تبریز جواب تمام منتقدانش را داد و در ادامه آنقدر خوب و تأثیرگذار ظاهر شد که توانست عنوان آقای گلی لیگ نوزدهم را از آن خود کند. آن هم در شرایطی که او بسیاری از بازی ها را به دلیل مصدومیت از دست داده بود.
یکی از مسائلی که باعث ناراحتی استقلالی ها در این 2 فصل شده است، همین مصدومیت های پرتعداد و طولانی مدت دیاباته است. بازیکنی که در فصل گذشته در 29 دیدار برای استقلال به میدان رفت که 2 مورد آن قبل از دقیقه 30 به دلیل مصدومیت تعویض شد و در 4 دیدار نیز تنها در لحظات پایانی به بازی آمد.
در واقع دیاباته در فصل قبل و در تمامی رقابت ها، به طور کلی تنها 23 بار به طور کامل برای آبی پوشان به میدان رفت و 19 بار موفق به گلزنی شد. این در حالی است که استقلال در هر 3 تورنمنت لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا 42 بازی انجام داد و دیاباته تقریبا در نصفی از این دیدارها غایب بود.

 

 


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید