خبر ورزشي/ مهاجم اسبق تيم استقلال به خبرورزشي گفت: نبود علي کريمي لطمه زيادي به خط هافبک زده است ولي آيا نبايد در نبود اين بازيکن راه‌حلي براي خروج از اين وضعيت پيدا کرد؟
عبدالعلي چنگيز، مهاجم اسبق تيم استقلال در گفت‌وگو با خبرورزشي درباره کم شدن تعداد گل‌هاي استقلال در فصل جاري ليگ برتر دلايل اين موضوع را برشمرد.
استقلال در ۴ هفته ابتدايي اين فصل فقط ۴ گل زده است. اين آمار خوب است؟
اين براي تيمي که فصل قبل بهترين خط حمله را داشته بد است. الان همه مي‌دانند که نبود علي کريمي لطمه زيادي به خط هافبک زده است ولي آيا نبايد در نبود اين بازيکن راه‌حلي براي خروج از اين وضعيت پيدا کرد؟ استقلال يکي از پرمهره‌ترين تيم‌هاي اين فصل است. همان‌طور که فصل قبل هم بازيکنان خوبي داشت. الان يکي، دو بازيکن از اين تيم جدا شده‌اند و در عوض نفرات خوبي را جذب کرده که مي‌توان با آنها روش‌هاي ديگري را براي گلزني تست کرد.
چه راه‌هايي؟
حمله از چپ و راست. آن هم در روزهايي که وريا و ميليچ آزادانه مي‌توانند نفوذ کنند و موسوي و نادري پشت آنها را پر کرده‌اند يکي از راه‌هاي اين کار است. در وسط هم داريوش شجاعيان را مي‌توان کمي نزديک‌تر به خط حمله در وسط قرار داد و از همه اينها مهمتر بهره‌گيري از شوت است.
استقلالي‌ها کم شوت مي‌زنند!
بله! اتفاقاً خود محمود فکري فوتباليست شوتزني بود که تعجب مي‌کنم چرا از بازيکنانش نمي‌خواهد از اين حربه استفاده کنند. شوت يکي از اصلي‌ترين روش‌هاي گلزني در فوتبال است که به ويژه در ديدارهايي مانند پيکان که حريف رو به دفاع متراکم آورده و بازي را از وسط بسته بايد از اين روش استفاده کرد. قطعاً با انجام تمرينات شوتزني مي‌توان در چنين ديدارهايي يا مسابقات ديگر از روش شوتزني هم بهره برد. همين استقلال فصل قبل چند بار روي شوت از راه دور گل خورد.
از طرفي هواداران هم در کانال‌هاي هواداري به شدت به نتايج گله‌مند هستند.
الان براي گله‌گذاري خيلي زود است. بايد به کادر فني جديد فرصت داد. فکري و بقيه دوستاني که الان در تيم هستند ۲۰ روز مانده به شروع ليگ تيم را در دست گرفتند و تقريباً ۹۰ درصد بازيکنان جديد هم با نظر مديران جذب شده بودند بنابراين بايد به اين کادر فرصت داد. ضمن اينکه استقلال اين ماه‌ها از نداشتن يک زمين تمرين مناسب لطمه ديده که دياباته را از دست مي‌دهد و ساير بازيکنان به مصدوميت دچار مي‌شوند.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد