ایرنا/ سرمربی فرانسوی تیم فوتبال رئال با پیروزی مقابل مونشن گلادباخ رکورد جدیدی در باشگاه مادریدی ثبت کرد. «زین الدین زیدان» به عنوان مربی رئال به رکورد ۱۵۰ بُرد با این تیم در ۲۲۸ بازی رسید.

تیم فوتبال رئال مادرید شب گذشته در هفته پایانی مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا به مصاف مونشن گلادباخ رفت و با نتیجه ۲ بر صفر به پیروزی رسید  و قوهای سپید به عنوان صدرنشین به مرحله یک هشتم راه یافتند.
تارنمای باشگاه رئال نوشت این ۱۵۰ برد زیدان در رئال در تورنمنت های مختلف است  که ۱۰۵ بُرد در لالیگا، ۲۸ بُرد در لیگ قهرمانان اروپا، هشت بُرد در جام جذفی اسپانیا، چهار بُرد در جام باشگاه های جهان، سه بُرد در سوپر کاپ اسپانیا و ۲ بُرد در سوپر کاپ اروپاست.
همچنین رئال با هدایت زیدان در این بازی ها ۵۳۶ گل به ثمر رسانده است.
زیدان با این رکورد به دومین مربی تاریخ رئال تبدیل شد که بیشترین بُرد را دارد. میگل مونیوز با کسب ۳۵۷ برد با رئال در رده اول قرار دارد.
زیدان  اولین مربی تاریخ لیگ قهرمانان اروپاست که سه بار متوالی قهرمان این جام شده است.
زیدان فرانسوی مقلب به زیزو؛ در طول فعالیت حرفه‌ای خود سه عنوان بهترین بازیکن سال فوتبال جهان از سوی فیفا در سال‌های ۱۹۹۸، ۲۰۰۰ و ۲۰۰۳، عنوان بهترین بازیکن لیگ یک فرانسه،  عنوان بهترین بازیکن لیگ سری آ ایتالیا و ۲ عنوان بهترین بازیکن خارجی لالیگا را کسب کرد.
همچنین نام او در فدراسیون بین المللی فوتبال در ۱۰۰ فهرست بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال از نظر پله حضور دارد. زیدان برنده جایزه بهترین بازیکن سال اروپا، جایزه با ارزش‌ترین بازیکن جام باشگاه‌های اروپا و  بهترین بازیکن جام جهانی فوتبال ۲۰۰۶ شده‌ و به قهرمانی جام جهانی ۱۹۹۸،  جام ملت‌های اروپا،  جام باشگاه‌های اروپا،  لیگ ایتالیا، و لیگ اسپانیا رسیده است. 


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید