تسنيم/ رئيس کميته فني و توسعه فدراسيون فوتبال گفت: با يک برنامه‌ريزي دقيق، کادر فني تيم ملي صاحب اطلاعات ارزشمندي براي رويارويي با حريفان شده‌ است.
به نقل از سايت رسمي فدراسيون فوتبال،مرتضي محصص، رئيس کميته فني و توسعه فدراسيون فوتبال درباره برگزاري بازي‌هاي دوستانه ملي در ماههاي اخير عنوان کرد:
1_پرسش مهمي که اين روزها بين مفسران و کارشناسان فوتبال وجود دارد اين است که آيا بازي‌هاي تدارکاتي تيم هاي ملي در هنگام شيوع گسترده کرونا ارزش و کيفيت لازم را در دنيا دارند؟
در اين ميان، دو نگاه وجود دارد.نگاه نخست طرفداران برگزاري دائمي رقابت‌هاي باشگاهي در سرتاسر دنيا هستند. آنان با اشاره به محدوديت‌هاي مربوط به کوويد 19 و زمان کوتاه اردوهاي تدارکاتي ملي،تفسيري بسيار منفي نسبت به برگزاري بازي‌هاي تدارکاتي ملي دانسته و تعطيلي رقابت‌هاي باشگاهي را ضرري جبران ناپذير بر پيکره فوتبال ميدانند.
٢_در سوي مقابل هم طرفداران برگزاري رقابتهاي ملي در تاريخ هاي مقرر فيفا هستند.
اين دسته معتقدند رقابت هاي ملي بهترين فرصت براي ايجاد فضاي وحدت و همبستگي و گيم مدل(الگوي بازي)است.از سوي ديگر،با توجه به محدويت هاي موجود اين مسابقات بهترين فرصت براي نمايش روش و سيستم هاي مختلف و در نهايت ارتقا در رده بندي فيفا است که به اعتماد به نفس هرچه بيشتر تيم ها مي انجامد.
٣-تيم ملي ايران در دو بازي دوستانه مقابل ازبکستان و تيم ملي با 4 گل زده شروعي اميدوارکننده با دراگان اسکوچيچ داشت.سرمربي تيم ملي مانند اکثر مربيان نامدار و باهوش با بهره مندي از ترکيبي متقاوت در اين دو بازي و استفاده از چهره هاي جوان و آينده دار از 4 روش و سه سيستم متفاوت استفاده کرد و به گيم مدل مدنظر خود نزديک شد.
خوشحالم بگويم با برنامهريزي دقيق کادر فني که شخصا در ساختمان پک مرکز ملي فوتبال از نزديک نظارهگر تلاش آنها هستم، آنان صاحب اطلاعاتي بسيار ارزشمند براي رويارويي با حريفان مرحله انتخابي مقدماتي جام جهاني شدهاند.اتفاقي مهم که جاي خوشحالي دارد.در اين باره در آينده بيشتر مي‌نويسم.

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد