مهر/ سرمربی تیم والیبال سپاهان پس از پایان دو رفت مسابقات لیگ برتر به انتقاد از رویه فدراسیون پرداخت و گفت: فدراسیون به جای حمایت کردن از باشگاه‌ها و تیم‌ها از آنها درآمدزایی می‌کند.
رحمان محمدی راد با اشاره به پایان نیم فصل نخست مسابقات لیگ برتر به ارزیابی عملکرد تیم‌ها و شرایط برگزاری مسابقات پرداخت و گفت: شرایط تیم مان بسیار خوب بود. از عملکرد تیم و بازیکنان که نهایت تلاش خود را کردند راضی هستم. به تیم‌های شهرداری ارومیه و سیرجان نیز تبریک می‌گویم که رقابت خوب و نزدیکی با یکدیگر داشتیم و این نوید روزهای خوبی را در لیگ برتر والیبال می‌دهد. مسابقات لیگ پویاست و امیدوارم همین کیفیت را در ادامه شاهد باشیم.
سرمربی سپاهان درباره نقاط قوت و ضعف شیوه متمرکز در دور رفت گفت: از اینکه بازی‌ها برگزار شد و سلامت بازیکنان، تیم‌ها، عوامل اجرایی و … در نظر گرفته شد خوشحالم و جای تشکر دارد. لیگ برتر والیبال جزو لیگ‌هایی بود که به صورت منظم برگزار شد.
وی تاکید کرد: اما عدالت بین تیم‌ها برقرار نبود چند تیم تهرانی به همراه چند تیم دیگر که از برگزاری مسابقات به صورت متمرکز در تهران سود می‌برند در حال حاضر نیز در تلاش هستند که دور برگشت نیز به همین شیوه در تهران برگزار شود، ظاهراً فراموش کرده‌اند که در جلسه رسمی فدراسیون با حضور تمام مربیان و مدیران عامل تصمیم بر این گرفته شد که دور برگشت به صورت VNL برگزار شود و هیچ فردی نیز مخالفت نکرد.
سرمربی تیم والیبال سپاهان اظهار داشت: تیم‌های ذینفع، از میزبانی تهران در دور برگشت حمایت می‌کنند، من نیز از میزبانی تهران در دور رفت راضی هستم اما این دلیل نمی‌شود که تصمیمات گذشته فراموش شود. اگر دور برگشت به صورت VNL برگزار شود برخی استان‌ها هتل و سالن‌های استاندارد دارند و هیچ فرقی با تهران نمی‌کنند. تیم‌های سایپا، پیکان، شهرداری ورامین، فولاد سیرجان و راهیاب ملل مریوان از جمله تیم‌هایی هستند که به فدراسیون نامه ارسال کرده‌اند تا دور برگشت به صورت متمرکز و در تهران برگزار شود چرا که منافع آنها در این شیوه است.
وی ادامه داد: ما برای حضورمان در تهران در ۹ شب چیزی حدود ۹۰ میلیون تومان هزینه کرده‌ایم، نمی دانم چرا زمانی که در جلسه رسمی تصمیم به برگزاری مسابقات به صورت VNL گرفته شده است حال در تلاش هستند این تصمیم نقض شود. تیم‌هایی مثل ما از نظر مالی و جسمی در سختی و تحت فشار هستند.
محمدی راد در مورد وضعیت سالن خانه والیبال تهران نیز گفت: ما به صورت رسمی نامه‌ای به فدراسیون ارسال و اعتراض خود را نسبت به سُر بودن سالن اعلام کردیم هر چند تقوی در مصاحبه‌های خود گفت که نامه‌ای از تیمی دریافت نکرده‌اند. گفته‌اند مواد به زمین تزریق کرده‌اند اما بازیکنان ما در تمرین‌ها برای اینکه سر نخورند کفش‌های خود را روی پارچه می‌گذارند که نوشابه ریخته شده است تا چسبندگی به وجود بیاید و در حین تمرین و بازی سر نخورند.
سرمربی تیم والیبال سپاهان درباره عدم استفاده از ویدیو چک گفت: در هر بازی ممکن است اشتباهات داوری رخ دهد که سهوی نیست. برایم جای سوال دارد که چرا با وجود امکانات از این فناوری استفاده نمی‌شود. تقوی اعلام کرده است که تیم‌ها برای استفاده از ویدیو چک باید درخواست دهند. در واقع بحث نامه زدن بحث پرداخت هزینه است، فدراسیون برای برگزاری هر بازی که تیم‌ها میزبان هستند در تهران مبلغ ۶ میلیون تومان دریافت می‌کند.
وی ادامه داد: در سال‌های گذشته برای هر بازی که تقاضای استفاده از ویدیو چک را داشتیم مبلغ ۵ میلیون تومان را پرداخت می‌کردیم شما این هزینه‌ها را کنار هم بگذارید، چندین بار نیز اعتراض کرده‌ایم که حداقل ۶ میلیون تومان هزینه‌ای که برای برگزاری مسابقات از تیم‌ها دریافت می‌کنند از همان ۱۵۰ میلیون تومان که در ابتدای مسابقات بابت ورودی دریافت می‌کنند کسر کنند. بحث من حمایت از باشگاه هاست نه اینکه از باشگاه‌ها درآمدزایی کنند، چرا نباید از ویدیو چک در رقابت‌ها استفاده شود حداقل فدراسیون حسن نیت خود را ثابت کند و در سالن فدراسیون از ویدیو چک فدراسیون استفاده کند. اگر تیمی تا به امروز درخواست استفاده از ویدیو چک را نداده به خاطر همین دریافت هزینه‌ها می‌باشد.
محمدی راد درباره وضعیت مجتبی میرزاجانپور نیز گفت: این هفته گچ پای این بازیکن را باز می‌کنند و بعد از آن باید دوران نقاهت را طی کند. اگر مجتبی بخواهد سریع به مسابقات بازگردد اشتباه است چرا که احتمال پارگی مجدد آشیل وجود دارد.
سرمربی تیم والیبال سپاهان در پایان تاکید کرد: اگر برنامه ریزی خوبی برای دور برگشت صورت گیرد ممکن است شکل بازی‌ها جذاب‌تر شود. در دور رفت مشکلاتی وجود داشت و تیم‌ها نسبت به بازی در خانه والیبال اعتراض داشتند، همین طور درباره زمان برگزاری مسابقات در ساعت ۱۱ صبح نیز برخی اعتراض کردند. بازی کردن در این ساعت بسیار سخت است، مشکل دیگری که ما در تهران داشتیم نبود سالن برای تمرین و وزنه زدن بود، مجبور شدیم در روزهایی که مسابقه نداریم یک بار به سالن پیکان برای انجام تمرین درخواست دهیم. در حالی که تیم‌های تهرانی چنین مشکلی ندارند و اینجا کنار خانواده خود حضور دارند در حالی که ما باید هشت روز با این شرایط در تهران بمانیم.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید