ورزش 3/ کاپیتان پرسپولیس امروز پس از 9 سال، یک بار دیگر با هافبک طراح اولسانی ها مواجه خواهد شد.
حساسیت ها به اوج خود رسیده و فوتبال باشگاهی در قاره کهن به آخرین ایستگاه خود رسیده و دیدار نهایی لیگ قهرمانان آسیا میان پرسپولیس و اولسان هیوندای امروز در ورزشگاه الجنوب دوحه قطر برگزار خواهد شد. 
پرسپولیس پس از ناکامی در فینال لیگ قهرمانان آسیا در سال 2018، اکنون با انگیزه ای دوچندان پای به این دیدار می گذارد و آنها قصد دارند نخستین قهرمانی تاریخ خود در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا را کسب کنند.
اما نکته جالب در ترکیب رقیب امروز پرسپولیس، حضور بهترین هافبک این تیم یعنی یون بیت گارام است که این بازیکن پس از 9 سال یک بار دیگر روبروی سیدجلال حسینی کاپیتان سرخپوشان قرار خواهد گرفت.
داستان از این قرار است که در مرحله یک چهارم نهایی جام ملت های آسیا در سال 2011 که در کشور قطر برگزار شد، تیم های ملی ایران و کره جنوبی روبروی یکدیگر قرار گرفتند.
این دیدار که در ورزشگاه القطر و با قضاوت روشن ایرماتوف و حضور 7 هزار تماشاگر برگزار شد، در پایان وقت های قانونی با تساوی بدون گل به پایان رسید. در آن بازی، کوانگ رائه سرمربی آن روز کره جنوبی در دقیقه 81 یون بیت گارام جوان را به زمین آورد.
گارام که آن زمان ۲۱ ساله بود به عنوان یکی از پدیده‌های فوتبال کره جنوبی در تیم ملی این کشور حضور داشت، در دقیقه ۱۰۵ با شوتی غیر قابل مهار از پشت محوطه جریمه با پای چپ، مهدی رحمتی را تسلیم کرد و تیمش را روانه مرحله نیمه‌نهایی کرد.
در آن بازی، سیدجلال حسینی کاپیتان امروز سرخپوشان در ترکیب تیم ملی به میدان رفت و اتفاقا در لحظه زدن شوت توسط گارام نیز روی پای این بازیکن تکل زد ولی در جلوگیری از باز شدن دروازه ایران ناکام بود.
حالا این دو پس از 9 سال یک بار دیگر و در مهم ترین بازی باشگاهی در قاره آسیا روبروی هم قرار گرفته اند و در پایان این بازی از کیان سیدجلال حسینی و یون بیت گارام، یک نفر جام قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا را بالای سر خواهد برد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید