ورزش 3/ یکی از چتربازان مطرح کشور صبح امروز در یک حادثه عجیب و ترسناک به کام مرگ فرو رفت؛ اتفاقی که جامعه را به بهت و حیرت فرو برده است. در روزهایی که چهارمین سالگرد حادثه آتش سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو بسیار در فضای مجازی مورد توجه قرار گرفته، مراسم های یادبود متعددی نیز در فضاهای مختلف برگزار می شود. یکی از این مراسم ها صبح امروز جلوی ساختمان آتش نشانی فاز یک شهرک اکباتان برگزار شد که در کمال تاسف یک اتفاق تلخ و ناگوار را رقم زد.
در مراسمی که از ساعت 8 صبح برگزار شده بود، محمد بزرگی یکی از چتربازهای مطرح ایران حضور پیدا کرد تا با یک حرکت نمادین یاد آتش نشانان شهید را زنده نگه دارد اما خودش درگیر یک حادثه شد و جانش را از دست داد.
این چترباز 36 ساله که سال های زیادی است در این عرصه فعالیت می‌کرد و در چند دوره رقابت های کشوری نیز مدال هایی بدست آورده بود، یکی از بهترین ها در چتربازی محسوب می‌شد. او با تلاش های زیاد مجوز پریدن از بالای یکی از برج های شهرک اکباتان را کسب کرد و ساعت های اولیه صبح در حالی که حاضران منتظر صحنه های جذابی از او بودند، به بالای نردبان آتش نشانی با ارتفاع 58 متری رفت تا به پایین بپرد و چتربازی اش را به نمایش بگذارد.
همین اتفاق هم افتاد و از بالای جرثقیل به پایین پرید اما حادثه‌ای تلخ اتفاق افتاد. وقتی همه نگاه‌ها به بزرگی بود، چتر او به دور خودش پیچید و گره خورد و منجر به سقوطش شد. با توجه به اینکه فقط 58 متر ارتفاع وجود داشت، این چترباز زمان لازم برای آنکه مشکل به وجود آمده را حل کند به دست نیاورد و متاسفانه به روی زمین سقوط کرد.
مسئولان حاضر در این مانور و برنامه سریعا با خبرکردن اورژانس برای بهبودی محمد بزرگی تلاش کردند و او سریعا به بیمارستان صارم منتقل شد اما به خاطر شدت جراحات وارده و شکستگی های بدنش به کام مرگ فرو رفت و جان خود را از دست داد.
بزرگی 36 ساله متاهل بود و اطرافیانش درباره او می گویند که همواره تنهایی به چتربازی می رفته و اعتقاد داشته که می تواند کارهای عجیب را انجام بدهد. این اتفاق در حالی رقم خورده که سازمان آتش نشانی و به خصوص مسئولان آتش نشانی شهرک اکباتان اعتقاد داشتند انجام چنین کاری از ارتفاع 58 متری یک اقدام خطرناک محسوب می شود و به همین خاطر هم مخالفت های زیادی انجام دادند. اما با اصرار خودش به پریدن از ارتفاع پایین موافقت مسئولان را گرفت که درنهایت نیز منجر به مرگش شد.
متخصصان چتربازی در تمام دنیا اعتقاد دارند که این کار حداقل نیاز به هزار تا هزار و پانصد متر ارتفاع دارد و اینکه یک چترباز حرفه ای بخواهد از ارتفاعی کوتاه مثل 58 متر به پایین بپرد، بسیار خطرناک است. محمد بزرگی اما این کار را انجام داد و متاسفانه  اخرین پرش او با چتر بود.

ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید