ایسنا/ سرمربی تیم ملی کشتی آزاد گفت: علیرضا دبیر چیزی را برای خودش نمی‌خواهد و برای کشتی قدم برمی‌دارد.
غلامرضا محمدی سرمربی لرستانی تیم ملی کشتی آزاد در مورد حضور رئیس فدراسیون کشتی در استان لرستان گفت: یکی از کارهای خیلی خوب که به صورت میدانی در حال انجام و به نظرم کاربردی است حضور رئیس فدراسیون در استان های مختلف است.
وی ادامه داد: این کار می تواند کشتی را در سراسر کشور پویا و زنده کند و من خودم وقتی در جلسات آقای دبیر با مسئولان استان لرستان حضور داشتم به دوستانم گفتم که حضور رئیس فدراسیون یک فرصت است برای اینکه کشتی ما به روزهای اوج خود برگردد.
محمدی تصریح کرد: سفر رئیس فدراسیون اثرات مثبت و خیلی خوبی داشت، حضور علیرضا دبیر در لرستان و سایر استان ها موجب یک شور و هیجان و یک حال و هوای تازه در کشتی استان ها شد و این در شرایطی است که خیلی از مدیران ما کارها را  از پشت میز مدیریت می کنند.
وی ادامه داد: اینکه رئیس فدراسیون در استان ها حضور می یابد و وقت می گذارد، مطئنم این حرکت در آینده نزدیک به کشتی ما خیلی کمک می کنند چراکه ارگان هایی که در استان ها هستند پای کار می آیند و به کشتی کمک می کنند و این حرکت مثبت و امیدوارکننده به خصوص در جاهایی که کشتی خیز بوده از جمله استان لرستان که در کشتی آزاد و فرنگی پیشینه خوبی نیز داشتیم ایجاد انگیزه و امید می کند.
محمدی در مورد کشتی لرستان گفت: کشتی در استان لرستان یک پیشینه و قدمتی دارد که هرچه به گذشته بر می گردیم می بینیم در دو رشته آزاد و فرنگی همیشه لرستان حرفی برای گفتند در رقابت های انتخابی تیم ملی، قهرمانی کشور و لیگ در رده های سنی مختلف داشته و کشتی گیران آن در عرصه بین المللی نیز درخشیده اند و این انتظار می رود که کشتی استان دوباره به روزهای خوب خودش برگردد.
وی تصریح کرد: من چیزی که در سفر رئیس فدراسیون دیدم این بود که وی واقعا دلسوزانه کار را می بیند و چیزی را برای خودش نمی خواهد و برای کشتی قدم بر می دارد. وظیفه ام این است که در کنار رئیس فدراسیون باشم و هر دوی ما عشق به کشتی داریم و به دنبال موضوعات شخصی نیستیم، بلکه به دنبال منافع کشتی هستیم.
سرمربی تیم ملی کشتی اظهار داشت: قطعا نفراتی که در استان ها حضور دارند می توانند به کشتی کمک کنند و در لرستان نیز با مدیریت خوبی که دکتر بهرامی و همکارانشان در هیأت کشتی دارند کارهای بسیار مثبتی در حال انجام است و من به ایشان و همکارانشان خداقوت می گویم و امیدوارم دوباره با همدلی تحولی که مدنظر است در کشتی لرستان به وجود بیاید و شکوفایی در کشتی لرستان را مانند سایر استان ها ببینیم.
دارنده ۲ مدال نقره و ۲ مدال برنز جهان در مورد اینکه مشکل کشتی استان لرستان را در چه می بیند گفت: چند فاکتور اساسی در این مورد نقش دارد و خیلی از مسائل دخیل هستند. با بررسی میدانی که انجام شده به این نتیجه رسیده ام که خیلی از فاکتورها باید کنار هم قرار بگیرد که اتفاق خوب در کشتی لرستان بیفتد.
وی ادامه داد: ما در بحث آموزش مربیان خیلی باید خوب کار کنیم و کار دانش افزایی را انجام دهیم. در رده های پایه نونهالان و نوجوانان باید سخت کار و خوب سرمایه گذاری کنیم و کار به معنای کامل آن باشد وی این کار در آینده خیلی نزدیک کشتی در هر استانی از جمله لرستان را تا یک دهه تضمین می کند. همچنین حضور نفرات کاربلد نیز بسیار مهم است. من در جمع پیشکسوتان، مربیان و روسای هیأت های کشتی استان گفتم در حال حاضر که شخص اول فدراسیون کشتی از جنس این کار است اگر قرار است اتفاقی در کشتی لرستان بیفتد امروز باید این اتفاق بیفتد که شرایط کاملا مهیاست و باید همه در کنار هم قرار بگیرند و با هم همدل باشند و برنامه ریزی را در هیأت کشتی ببینیم.
وی در مورد دیگر اقدامات موثر در جهت پیشرفت کشتی در استان ها گفت: برگزاری اردوی تیم های ملی در شهرها موثر است و این یکی از کارهای خوبی بود که قبل از جهانی استانبول انجام شد. البته برگزاری این اردوها باید در استان هایی که امکانات لازم در آن فراهم باشد و خواستگاه کشتی هستند مانند مازندران، همدان، کرمانشاه، لرستان، خراسان رضوی باشد و حضور قهرمانان در این استان ها بعث انگیزه در نونهالان و نوجوانان و آمدن آن ها در کشتی می شود. ضمن اینکه ما می توانیم با برگزاری رقابت های ملی و بین المللی در استان ها و همچنین برگزاری مسابقات لیگ و تیم داری در آن باعث ایجاد انگیزه و شور و هیجان کشتی در آن استان و شهر شویم.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید