خبر ورزشی/ شاگردان محمود فکری و هم در بین نفرات یحیی گل‌محمدی بازیکنانی هستند که به واسطه درخشش طی چند ماه اخیر حتماً انتظار دارند به تیم ملی دعوت شده یا جایگاه بهتری در جمع ملی‌پوشان پیدا کنند.
این روزها تمام نگاه اهالی فوتبال معطوف به رقابت‌های لیگ برتر شده و خبری از لیگ قهرمانان آسیا یا جام‌حذفی نیست. از طرف دیگر، تیم ملی هم تا هفته اول سال آینده مسابقه ندارد ولی بدیهی است کادر فنی این تیم به‌طور جدی مشغول رصد کردن بهترین‌های لیگ برتر هستند تا با تلفیق آنها در کنار لژیونرهای کشورمان، ترکیب خوبی برای دیدارهای فوق‌العاده حساس ایران در فروردین و خرداد ماه سال آینده بچینند. فهرست مدعوین به تیم ملی اسفند ماه اعلام می‌شود و کاملاً بدیهی است اسامی نفرات دعوت شده (یا دعوت نشده) از استقلال و پرسپولیس بازتاب رسانه‌ای فراوانی خواهد داشت. در چنین شرایطی هم در میان شاگردان محمود فکری و هم در بین نفرات یحیی گل‌محمدی بازیکنانی هستند که به واسطه درخشش طی چند ماه اخیر حتماً انتظار دارند به تیم ملی دعوت شده یا جایگاه بهتری در جمع ملی‌پوشان پیدا کنند. انتظاری که نگاه هواداران این دو تیم نیز محسوب می‌شود ولی باید دید تا چه اندازه به نگاه دراگان اسکوچیچ نزدیک است. 
انتظار مظاهری، آرزوی قایدی
استقلال در حالی تحت عنوان صدرنشین لیگ برتر جلو می‌رود که محمدرشید مظاهری و مهدی قایدی بهترین بازیکنان حال حاضر این تیم محسوب می‌شوند. دو مهره‌ای که از قضا در تیم ملی کشورمان بازیکنان هم‌پست آماده آنها بسیار زیاد هستند. مظاهری برای رسیدن به پیراهن شماره یک تیم ملی دیوار بسیار بلندی تحت عنوان علیرضا بیرانوند را مقابل خود می‌بیند و البته از کنار نام امیر عابدزاده نیز نباید با بی‌تفاوتی عبور کرد. طبیعی است اسکوچیچ به احتمال زیاد ریسک استفاده از رشید در ترکیب ثابت طی دیدارهای فوق‌العاده مهم برابر بحرین و عراق را نمی‌کند ولی قاعدتاً این سنگربان می‌تواند انتظار داشته باشد در بازی مقابل کامبوج یا هنگ‌کنگ مجال حضور در میدان برایش فراهم شود. وضعیتی که مهدی قایدی نیز کم و بیش با آن دست و پنجه نرم می‌کند. مهاجم جوان آبی‌پوشان رقبای بسیار جدی و آماده‌ای به‌نام‌های مهدی طارمی و سردار آزمون در خط آتش تیم ملی دارد اما با این وجود امیدوار است تعداد بازی‌ها و میزان دقایق حضور او در عرصه ملی افزایش پیدا کند. 
در انتظار دعوت لک، آقایی و عبدی
شرایط در اردوی پرسپولیس تا حدی متفاوت از استقلال است. هواداران این تیم مدت‌هاست در فضای مجازی بر طبل دعوت شدن حامد لک به تیم ملی می‌کوبند و معتقدند سنگربان شماره یک سرخپوشان از هر نظر شایستگی لازم برای دعوت به جمع ملی‌پوشان را دارد و اسکوچیچ باید حامد را در پازل تاکتیکی مورد نظر خود قرار بدهد. از سویی دیگر، سعید آقایی نیز عملکرد بسیار خوبی در جناح چپ پرسپولیس طی فصل جاری داشته و بعید نیست با توجه به افت کردن میلاد محمدی، در فهرست جدید مدعوین قرار بگیرد. به این نفرات باید مهدی عبدی را هم اضافه کرد. مهاجم جوان پرسپولیس که برخلاف اغلب بازیکنان کم‌سن و سال، از دیدارهای حساس نمی‌ترسد و اتفاقاً تیغ خود را در مسابقات بزرگ کاملاً نشان داده است. در مورد عبدی زمزمه‌هایی مبنی بر فراخوانده شدن او به گوش می‌رسد و اگر بتواند سیر صعودی خود را تا اواسط ماه آینده تداوم بخشد، این شانس را خواهد داشت که روی نیمکت تیم ملی بنشیند و حتی مجال عرض اندام نیز پیدا کند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید