طرفداری/ پیگیری های خبرنگار ما نشان می دهد فدراسیون فوتبال با صدور نامه ای از وزارت ورزش و جوانان خواسته مدارک مربوط به استعفای کیومرث هاشمی را به کمیته بدوی تایید صلاحیت کاندیداهای انتخابات فدراسیون فوتبال ارائه کند
وقتی طرفداری نوشت کیومرث هاشمی برای شرکت در انتخابات فدراسیون فوتبال باید استعفا کند چرا که بند جیم از اساسنامه فدراسیون فوتبال به صراحت می گوید؛ «هیچ یک از اشخاصی که در مناصب دولتی، حکومتی، لشگری در سطح مدیرکل و معادل یا بالاتر مسئولیت دارند، نمی توانند در انتخابات هیچ یک از ارکان فدراسیون شرکت کنند.» مهدی علی نژاد معاون وزیر ورزش و جوانان در برنامه ورزشگاه و در پاسخ به پرسش حافظ کاظم زاده، مجری برنامه گفت: «کیومرث هاشمی از سال گذشته به خاطر شرکت در انتخابات مجلس، از مشاوره وزیر ورزش استعفا کرده بود! ولی از حکم جدید یا انتصاب جدید در سال ۹۹ برای ایشان از طرف وزیر ورزش اطلاعی ندارم.»
از همان روزی که کیومرث هاشمی برای شرکت در انتخابات فدراسیون فوتبال ثبت نام کرد، برای خیلی ها این سوال مطرح بود که آیا او به عنوان مشاور وزیر ورزش و جوانان اجازه حضور در این انتخابات را دارد؟ سرانجام چهارشنبه هفته گذشته از فدراسیون فوتبال خبر رسید کمیته بدوی تایید صلاحیت نامزدهای انتخابات فدراسیون فوتبال با هاشمی مکاتبه کرده و از او خواسته استعفایش را ضمیمه پرونده و مدارک خود کند. چرا که آخرین پست سازمانی او در وزارت ورزش و جوانان، مشاور وزیر بوده و رده سازمانی مشاور وزیر هم با مدیرکل برابر و حتی از آن بالاتر است و اینگونه اشخاص حق شرکت در انتخابات فدراسیون را ندارند و باید هنگام ثبت نام در انتخابات فدراسیون فوتبال از سمت خود استعفای رسمی کرده باشند.
از کیومرث هاشمی هیچ کس تا به امروز استعفایی ندیده است. هیچ رسانه ای بهمن ماه و اسفند ماه سال گذشته که انتخابات مجلس برگزار شد خبری مبنی بر استعفای مشاور وزیر ورزش منتشزر نکرده اما معاون وزیر ورزش در تلویزیون مدعی شد هاشمی موقع شرکت در انتخابات مجلس استعفا کرده بود. از آن جایی که هاشمی در صورت استعفا، نمی توانسته در سال 99 بدون حکم با وزارت ورزش همکاری کند، باید دید در سال جدید در کارگزینی وزارت ورزش برای او چه حکمی ثبت شده است.
 از فدراسیون فوتبال خبر می رسد کمیته بدوی تایید صلاحیت نامزدهای انتخابات فدارسیون، با ارسال نامه رسمی به وزارت ورزش، از آنها خواسته حکم کارگزینی کیومرث هاشمی را ارائه کنند.
اگر کیومرث هاشمی برای شرکت در انتخابات مجلس که اسفند ماه سال گذشته برگزار شد، از سمت مشاور وزیر ورزش و جوانان استعفا کرده باشد و پس از آن حکم کارگزینی او را از مشاور وزیر به کارشناس که رسته پایین تری نسبت به مدیرکل دارد (و دیگر منع قانونی برای شرکت در انتخابات ندارد) تغییر داده باشند، هاشمی هیچ مشکلی برای شرکت در انتخابات ندارد اما اگر حکم کارگزینی او بعد از شکست در انتخابات مجلس شورای اسلامی همان حکم مشاور باشد، حضور کیومرث هاشمی در انتخابات فدراسیون فوتبال غیرقانونی است و کمیته بدوی فدراسیون چاره ای جز حذف هاشمی از انتخابات نخواهد داشت.
فعلا نامزدها مرحله احزار صلاحیت را پشت سر گذاشته اند و گفته می شود در همین مرحله برای کیومرث هاشمی مکاتبه هایی انجام شده چرا که پرونده این نامزد باتوجه به منصب دولتی اش، نقص دارد.
اسامی نامزدهای نهایی انتخابات فدراسیون فوتبال 21 روز قبل از انتخابات دهم اسفند، برابر با 19 بهمن ماه به صورت رسمی اعلام می شود.

 


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید