ورزش 3/ علي عليپور روزهاي سختي را در ماريتيمو تجربه مي کند؛ او خيلي دير به اردوي اين تيم ملحق شد و تا به شرايط بازي در ليگ برتر پرتغال آشنا شود يک مصدوميت او را دوباره چند هفته اي از ترکيب تيم دور کرد.
در روزهايي که برخي رسانه ها خبر از بازگشت اين مهاجم به فوتبال ايران دادند با سخت کوشي بار ديگر شرايط بازي در ترکيب ماريتيمو پيدا کرد و در بازي با ويسنته به همراه تيمش پيروزي يک بر صفر را جشن گرفت. با علي عليپور دقايقي هم کلام شديم تا از شرايط اينروزهايش با خبر شويم.
*علي شرايط اينروزهايت چطور است؛ به نظر مي رسد بعد از مصدوميت دوباره شرايط بازي پيدا کردي؟
بله همين طور است. متاسفانه بعد از بازي با بلننسس در بازي جام حذفي مصدوم شدم و چهار هفته بازي نکردم. سه هفته در ليگ برتر و يک هفته در جام حذفي. کشاله پاي چپم آسيب ديد و حتي منجر به اين شد که مدتي نتوانم با تيم تمرين کنم. اما اکنون شرايط خوب است. همزمان با تيم به صورت اختصاصي فيزيوتراپي مي کنم. در بازي با وينسته دوباره به ترکيب تيم اضافه شدم و از دقيقه 65 براي تيم بازي کردم. البته هنوز صد در صد خوب نشدم. تو بعضي از حرکات از جمله پا انداختن و شوت زدن درد دارم. با اين حال جاي شکر وجود دارد که بار ديگر شرايط تمرين پيدا کردم. براي بازيکن تمرين نکردن خيلي سخت است و ذهن را مشغول مي کند. در مجموع مي توانم اين طور بگويم شرايط خوب پيش مي رود.
*کمي از سطح فني ليگ برتر پرتغال برايمان بگو و اينکه چرا کمي دير به ترکيب تيم ثابت تيم راه پيدا کردي؟
تيم هاي سطح بالا و خوبي در ليگ برتر پرتغال حضور دارند. تيم هاي چون پورتو – بنفيکا – براگا و اسپورتينگ. در ميانه هاي جدول هم رقابت سخت است. تيم هايي چون ماريتيمو و گيمارش با هم رقابت تنگاتنگي دارند و در مجموع مي توانم بگويم سطخ فني ليگ برتر پرتغال بالاست. اما در پاسخ به سوالتان که چرا دير به ترکيب تيم ثابت تيم راه پيدا کردم اين بود که هفته چهارم بود که به اردوي تيم ملحق شدم. زمان برد تا از نظر فرهنگي با شرايط تيم وفق پيدا کنم. بايد زبان ياد مي گرفتم و با بقيه بازيکنان تيم ارتباط برقرار مي کردم و به اين ها آشنايي با تاکتيک تيم را هم اضافه کنيد. خيلي سخت بود اما با سختکوشي سعي کردم اين راه را دنبال کنم. بعد از چند هفته در بازي با بلننسس در ترکيب ثابت تيم به ميدان رفتم و همه چيز خوب پيش رفت چون تلاش هاي من در اين بازي موجب شد تيم يک بر صفر برنده شود و يک بازيکن حريف هم از زمين بازي اخراج شود و مربي جديد تيم که از هفته هشتم نهم به اردوي تيم ملحق شده بود از بازي من ابراز رضايت کرد. اما متاسفانه در بازي جام حذفي مصدوم شدم و چهار هفته اي دوباره از ترکيب تيم دور شدم. اما اکنون شرايط خوب پيش مي رود. من به فرصت هاي از دست رفته خيلي فکر نمي کنم. نگاه اميدوارانه به آينده دارم. در بازي آخر با ويسنته به عنوان اولين مهره جانشين وارد ميدان شدم در حالي که هنوز خوب خوب نشده ام. اين نشان مي دهد همه چيز براي من خوب پيش مي رود و مي توانم به آينده اميدوار باشم.
*علي عليپور چه آينده اي را براي خود در ليگ برتر پرتغال متصور است؟
من يکي از نمايندگاه فوتبال ايران در ليگ برتر پرتغال هستم. روزي که به اينجا آمدم ابتدا هدفم اين بود که به ترکيب ثابت تيم راه پيدا کنم که اين اتفاق بعد از چند هفته براي من رخ داد. بعد از مصدوميت تلاش کردم که دوباره شرايط بازي پيدا کنم که اين اتفاق براي  من رقم خورد. در بازي با ويسنته يک فرصت خوب گلزني داشتم که متاسفانه از دست رفت. تلاش من اين است که مصدوميتم به طور کامل خوب شود و در بازي آينده فيکس به ميدان بروم و براي تيمم گل بزنم. الان تمام هدفم ارايه عملکرد خوب در بازي بعدي است و بازي به بازي پيش مي روم. هدف هاي بزرگي دارم و براي رسيدن به هدف سخت تلاش مي کنم اما واقعيت اين است هميشه در زندگي ام آهسته آهسته جلو رفته ام.
*با مهدي طارمي همبازي ات در تماس هستي؟
بله. او يکي از دوستان خوب من بشمار مي رود و خوشحالم که در ترکيب پورتو جا افتاده و خوب گل مي زند. نمايش خوب او باعث بالا رفتن اعتبار فوتبال ايران در اينجا شده است. ديگر بازيکنان ايراني هم که در اينجا حضور دارند از جمله خود من تلاش مي کنيم نماينده هاي شايسته اي براي فوتبال ايران باشيم و سخت تلاش مي کنيم. کار بسيار سخت است اما به شخصه با توجه به روحيه سختکوشي که از خود سراغ دارم شک ندارم در نهايت موفق خواهم شد.
*علي تعارف رقباي سرسختي در تيم ملي داري؟ آيا به بازگشت دوباره به اردوي تيم ملي فکر مي کني؟
چرا که نه. شما مي دانيد من از چه روستايي به فوتبال ايران معرفي شدم و در تيم بزرگ پرسپوليس بازي کردم. اين ها به خاطر لطف خداوند و تلاش و سختکوشي ام بوده و باز هم به اين مسير ادامه مي دهم. دوستان و رقباي خوبي در تيم ملي دارم که همگي جز بهترين ها هستند. همه با هم دوست هستم و رقابت مي کنيم و در نهايت اسکوچيچ است که تصميم مي گيرد کدام بازيکن دعوت شود و کدام بازيکن بازي کند. جاي خوشحالي براي همه ما است که او به دقت همه ما را زير نظر دارد. تنها کاري که از دست من ساخته است که سخت تلاش کنم. اگر به اردوي تيم ملي دعوت شوم با همين روحيه در اردوي تيم ملي حاضر مي شوم و اگر دعوت نشوم مثل هميشه براي تيم ملي آرزوي موفقيت مي کنم. اميدوارم بعد از پشت سر گذاشتن مصدوميت دوباره در ترکيب ثابت مارتيمو به ميدان بروم و اينبار موفق به گلزني براي تيم شوم. و در ادامه به طور حتم يکي از انگيزه هاي من حضور در اردوي تيم ملي و کمک به تيم ملي خواهم بود. هميشه يک از بزرگ ترين آرزوهايم دعوت به اردوي تيم ملي و بازي در تيم ملي بوده است و هنوز اين آرزو در وجود من مثل روز اول زنده است.
*و حرف آخر...
آرزو مي کنم هر چه زودتر مهرداد ميناوند و علي انصاريان از شر ويروس کرونا خلاص شوند و به خانه برگردند. و هم چنيم آقاي مهاجراني سرمربي اسبق تيم ملي که حق بزرگي به گردن فوتبال ايران دارند. دوست دارم همه مردم با رعايت پروتکل هاي بهداشتي درگير اين ويروس نشوند و در صحت و سلامت زندگي کنند. اميدوارم در روزهاي آتي با گلزني ام براي ماريتيمو همه مردم ايران را خوشحال کنم.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد